LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sociale (page 30)

Sociale

Siguria rrugore, Bashkia vendos sinjalistikë e re në hyrje të Kombinatit (Foto)

Krahas ndryshimeve në rrugët e Tiranës, si në shtrimin e asfaltit apo ndërtimit të trotuareve, bashkia ka vendosur dhe sinjalistikë të re për ndarje korsish në rrugën në hyrje të Kombinatit në shërbim të sigurisë rrugore. Punonjësit e bashkisë kanë ...

Read More »

Hapet Shkolla e Baletit, Veliaj: Nxënës e mësues ta gëzoni

Përfundon rikonstruktimi i Shkollës së Baletit. “Ta gëzoni Shkollën e Baletit për të gjithë ata që janë mësues, nxënës, prindër apo për ata që kanë nostalgji për vitet e mrekullueshme që kanë kaluar në këtë shkollë. Kur e vizitova Shkollën 1 ...

Read More »

Studentja nga veriu: Shefi më ngacmonte në zyrë me video të “pista”, kur refuzova ai më bëri gjëmën

Shumë gra dhe vajza bien pre e ngacmimeve dhe joshjeve seksuale në vendet e tyre të punës, veçanërisht nga eprorët e tyre. Një vajzë nga veriu ka rrëfyer për “ShkodraNews” eksperiencën e saj me një epror pervers. “Isha në vitin ...

Read More »

Parku Qendror i Bulevardit të Ri, Veliaj: Standard i ri i një testamenti urban për qytetin

Parku Qendror i Bulevardit të Ri do të jetë mushkëria e re e kryeqytetit, me një sipërfaqe 6 herë më të madhe se Parku Rinia. Pas sheshit “Skënderbej “dhe pas Parkut të Liqenit të Tiranës, atij të Farkës dhe të ...

Read More »

“T’i japim fund arsimit me dy turne, mundësi më të mira për të gjithë nxënësit”

Kryebashkiaku Erion Veliaj ka zgjedhur shkollën “Hasan Tahsin” për të uruar nxënësit për fillimin e vitit të ri shkollor. Teksa u shpreh se kjo shkollë është rindërtuar nga e para, Veliaj tha se pritet të ndërtohen edhe 4 shkolla të ...

Read More »

Projektet/ Spitali rajonal i Fierit dhe 8 qendra të reja shëndetësore, ja ç’parashikohet në programin e qeverisë “Rama 2”

Programi i qeverisë “RAMA 2” i cili u prezantua në seancën e sotme plenare ka një fokus të veçantë te infrastruktura. Pjesë e rendesishme eshte edhe sistemi i shëndetësisë dhe investimet ne infrastrukture ne kete drejtim. Përveç politikave për uljen ...

Read More »

Viti i ri shkollor: Policia Bashkiake dhe vullnetarët garantojnë sigurinë e të vegjëlve (Foto)

Me fillimin e vitit të ri shkollor, Bashkia e Tiranës ka marrë të gjithë masat për të rritur sigurinë e nxënësve. Punonjës të Policisë Bashkiake si dhe grupe vullnetarësh ishin sot përpara çdo shkolle, në të gjitha njësitë administrative për ...

Read More »

Përfundon kopshti 30-të, Veliaj: Premtim i mbajtur!

Një tjetër kopësht në Tiranë është rikonstruktuar plotësisht dhe është gati të presë fëmijët për vitin e ri shkollor. Kopshti 55 në Njësinë 4 është i 30-ti që rikonstruktohet nga Bashkia e Tiranës. Cilësia dhe shërbimi i tyre kanë sjellë ...

Read More »

A jeni kandidat i aftë për të punuar ne Kanada? Ja sa lehtë mund të emigroni nëse…

Kanadaja është renditur vendi i parë në botë për emigrantin. Kjo e publikuar nga një sërë botimesh të gazetarëve të ndryshëm apo organizatave jo qeveritare për mbrojtjen e emigrantit. Kjo për arsyen e vetme që sistemi i emigracionit Kanadez, synon ...

Read More »

Mesazhi prekës/ “Ik tutje…jeta është e bukur”, kur Hajrie Rondo sfidonte sëmundjen

Aktorja e madhe shqiptare Hajrie Rondo u nda nga jeta në moshën 66-vjeçare pas një sëmundjeje të rëndë. Pak kohë më parë ajo u shfaq në media teksa u nderua nga kryebashkiuaku i Tiranës me titullin “Simboli i Qytetit”. Ajo ...

Read More »