LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport

Sport

Vendimi i rëndësishëm i marrë nga UEFA: Nuk ka më ndeshje Kosovë – Rusi në kualifikuese!

Asnjë skuadër nga Kosova, përfshirë edhe ekipin kombëtar, nuk do të ketë të drejtë të luaj përballë ekipeve të Rusisë. Ky është vendimi i fundit i marrë nga UEFA. UEFA u mblodh të mërkurën për të diskutuar situatën e ndeshjeve ...

Read More »

“Der Spiegel” speciale për trukimet e Skënderbeut: Si manipulimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar

Revista më e madhe gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një speciale trukimeve që ka bërë klubi shqiptar, Skënderbeu, në Kupat e Europës duke u dënuar më pas nga UEFA me 10 vite pezullim dhe një milon euro gjobë. Gazetari ...

Read More »

Kampioni shqiptar i xhudos: S’bëj s.eks 10-15 ditë para ndeshjes, mos mi bini telefonit ato ditë

Kampioni i Ballkanit në sportin e xhudos, Indrit Çullhaj ka folur së fundmi në lidhje me teorinë se përpara çdo ndeshje meshkujt nuk duhet të kryejnë marrëdhënie s.eksuale. I ftuar në “Ditë e re”, Çullhaj u shpreh se ajo periudhë ...

Read More »

Shqipëria mund Kosovën pretendente për kualifikim, futbollisti sulmon trajnerin: Bushi, një bir ku**e me kollare

Shqipëria U-21 mposhti me rezultatin 2-1 në “Elbasan Arena” Kosovën U-21 ditën e djeshme, por fitoren e parë që kuqezinjtë arritën në grupin eliminator përballë “dardanëve”, duket se nuk e ka pëlqyer futbollisti kosovar i Ferizajt, Taulant Dajaku. Nëpërmjet një ...

Read More »

Vetëm tre pikë larg, Edy Reja mund të hyjë në histori të Shqipërisë

Edi Reja i ka ndryshuar komplet fytyrën kombëtares në krahasim me atë të trajnerit të mëparshëm Kristian Panuçi. Kur erdhi në fillim ishim me tri pikë, dhe tashmë jemi me 12 dhe me një kombëtare që në çdo takim synon ...

Read More »

Futbolli shqiptar në zi, ndahet nga jeta legjenda e Kombëtares dhe e Partizanit që fitoi 6 herë titullin kampion

Sot, në moshën 86-vjeçare është ndarë nga jeta, një nga figurat më të mëdha të futbollit shqiptar, Miço Papadhopulli, ish-futbollist i Partizanit, trajner dhe pedagog te Instituti i Fiskulturës, mbante titullin Prof.Doktor. Një nga figurat më të spikatura në futbollin ...

Read More »

Sot ka 61 vjetorin e lindjes ish portierit i madh i Partizanit dhe kombëtares Perlat Musta

Sot eshte ditelindja e PERLAT MUSTE-s, ish superportierit te PARTIZANIT ne dy dekada per gjate viteve 70/80/90-te. Kampion me fanellen e kuqe me 1979/1981/1987, dhe fitues i kupes me 1980/1991/1997. Ai sot mbush 61 vite jete. Produkt bio i Partizanit, ...

Read More »

Fitorja e kuqezinjve, Reja: Jemi një skuadër e vërtetë. Ka bashkëpunim

Shqipëria zhvillloi një ndeshje të mirë mbrëmjen e sotme pëtballë Moldavisë në transfertë duke fituar me rezultatin e thellë 4-0. Pas ndeshjes, trajneri Edi Reja u shpreh për “Supersport” mjaft i lumtur për fitoren dhe shtoi se po ndërtohet një ...

Read More »

Kosova mposht Malin e Zi, dy ndeshje ‘’ferri’’ e ndajnë nga EURO 2020

Kosova ka fituar 2-0 përballë Malit të Zi në Prishtinë. Ndeshja u vendos që në pjesën e parë, kur Rrahmani me një kërcim në zonë mbi portierin malazez hapi siparin e golave. Bomberi Vedat Muriqi shënoi golin e dytë në ...

Read More »

Moldavi-Shqipëri mbyllet 0-4, kur Turqia merr 1 pikë të vlefshme në Francë dhe Island merr fitoren e duhur

Shqipëria del në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi. Pas disa aksionesh të njëpasnjëshme, më në fund kuqezinjtë arritën të gjejnë rrjetën e Moldavisë. Mbrojtja moldave gaboi me pasime në zonë dhe ...

Read More »