LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport (page 10)

Sport

10 vite përjashtim Skënderbeut? Lajmi bën bujë në mediat e huaja

Lajmi në lidhje me kërkesën për pezullimin e ekipit të Skënderbeut për 10 vite nga kompeticionet e UEFA-s për shkak të trukimeve të dyshuara, ka bërë bujë në mediat e vendeve fqinjë, të cilat e kanë bërë fakt të kryer ...

Read More »

Buffon shqyen sytë duke parë Ilda Bejlerit, media italiane tallet me momentin epik (Foto)

Është shndërruar në meme të shumta momenti i takimit të kapitenit të Juventus, Gianluigi Buffon dhe gazetares shqiptare Ilda Bejleri. Ajo ka qenë duke e intervistuar por normalisht si çdo mashkull anë saj sytë i shkonin drejt e tek gjoksi ...

Read More »

VIDEO/ I mori mendtë mbrojtësit dhe la të palëvizur portierin, Grezda spektakël kundër Dinamos së Zagrebit

Futbollisti i kombëtares shqiptare, Eros Grezda, ka shënuar një gol shumë të bukur në sfidën e luajtur mbrëmë në kampionatin kroat kundër Dinamos së Zagrebit. Goli i shqiptarit nuk shërbeu për të marrë pikë pasi Osijeku u mund me shifrat ...

Read More »

VIDEO/ Të gjithë po tallen me Sanchez, ja çfarë ka humbur futbollisti që fiton 400 mijë paund në javë

Manchester United u përball sot me Newcastle në transfertë dhe fundi rezultoi i ithët për ta. “Djajtë e kuq” u mundën minimalisht duke ‘larë’ përfundimisht duart me titullin kampion, por ndërkohë kanë vënë në rrezik edhe vendin e dytë. Për ...

Read More »

VIDEO/ E pabesueshme në Greqi, sulmuesi bëhet mbrojtës i ekipit kundërshtarë: Largon topin që po shkonte drejt portës së boshatisur

Video më e bukur e futbollit për këtë javë, ende pa u mbyllur, me shumë gjasë do të jetë kjo që sapo ndodhi në Greqi. Në ndeshjen e kampionatit helen mes AEK-ut të Athinës dhe Asteras Tripolis, Sergio Araujo ka ...

Read More »

Kickboxeri shqiptar ‘masakron’ boshnjakun,triumfon në Austri (Video)

Kikboksieri i famshëm shqiptar, Florian Marku, mori një fitore të rëndësishme, në një atmosfertë të jashtëzakonshme në Linz të Austrisë, ndaj kundërshtarit boshnjak Dzevad Mutfiç, kësaj radhe në MMA ose e thënë ndryshe Artet Marciale Mikse. Sekondat e para ishin ...

Read More »

Sporti bënë bashkë “Shqiptarinë”, foto sa një mijë fjalë

Dy ekipet olimpike të Shqipërisë dhe Kosovës janë bërë bashkë në Korenë e Jugut, ku sot është mbajtur ceremonia hapëse e Lojërave Olimpike Dimërore. Dy ekipet kanë realizuar edhe një foto së bashku para nisjes së ceremonisë, për të treguar ...

Read More »

Duka befason me deklaratën e tij u rizgjodh president: Ishalla jam gjallë këto katër vjet

Pas fitores në zgjedhjet e djeshme të FSHF-së, Presidenti i këtij insitucioni, Armand Duka ka qenë sot iftuar në emisionin “Real Story” në Vizion Plus. Ai ka folur për rivalin e tij Bashkim Finon, si dhe për mandatin e ri ...

Read More »

Duka merr mandatin e pestë : “I përjetshëm” qoftë posti i tij me shoqatat!

Pas dy raunde votimi, Armand Duka është rizgjedhur për një mandat të pestë President i Federatës Shqiptare të Futbollit. Nga numërimi i votave të 65 delegatëve të cilët morën pjesë në Asamblenë zgjedhore të FSHF në hotel “Adriatik” në Durrës, ...

Read More »

Grushti ‘vdekjeprurës’: Ja si anglezi vë në “gjumë” kundërshtarin me një goditje! (Video)

Në përballjen e boksit në kategorinë e peshave të rënda mes boksierëve Nick Webb dhe Ante Verunica është parë një goditje që mungonte prej kohësh, ndoshta që prej Mike Tyson. Gjermani Webb në një moment që pak pritej lëshon një ...

Read More »