LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport (page 2)

Sport

Itali, Serie A/ Kumbulla legjionari më i vlerësuar, zhgënjen Strakosha

Aktivizimi me Kombëtaren pati një ndikim të madhe teksa disa legjionarë, si Hysaj i cili nuk u grumbullua nga trajneri C.Ancelotti në sfidën kundër Sampdorias. Etrit Berisha u largua nga Kombëtarja i dëmtuar me shpresën se do të rikuperonte në ...

Read More »

Champions League/ Hysaj “kërcënon” Liverpulin: Do jetë e vështirë në Napoli

Elseid Hysaj është gati për sfidën e parë të Champions League, që do ta shohë Napolin e tij përballë kampionëve në fuqi, anglezëve të Liverpulit. Në 90 minutëshin që do të luhet në “San Paolo”, kapiteni i Shqipërisë, autor i ...

Read More »

VIDEO/ Basketboll, Spanja pushton botën, thyen Argjentinën në finale

Për herë të dytë në histori, Spanja shpallet kampione bote në basketboll për meshkuj. Në finalen e madhe përballë Argjentinës, iberikët zhvilluan një ndeshje perfeke duke dominuar kundërshtarin në çdo aspekt. Nën drejtimin e një italiani si Scariolo, Spanja nuk ...

Read More »

Vrapim në shtigjet e Voskopojës, garues nga 20 vende të botës, mes tyre edhe një 83 vjeçar

Trajl Raning Albania ka sjellë edicionin e tij të dytë në fshatin turistik të Voskopojës, pjesë e të cilit janë bërë vrapues nga 20 vende të botës. I ndarë në 3 gara, 5, 10 dhe 21 km për femra dhe ...

Read More »

Transformimi i stadiumit të Burrelit në 40 ditë, Rama publikon pamjet

Skuadra e Burrelit këtë sezon ka pasur disa ndryshime mjaft të rëndësishme duke nisur që nga presidenca dhe deri tek infrastruktura. Në krye të klubit matjan u vendos presidenti Bajram Ballabani, një biznesmen i sukseshëm i cili ka formuar një ...

Read More »

Të çarat në vetull e detyruan të brakstiste konferencën, por Fury “mahnit”… merr fitoren i dërrmuar! (Foto)

Pritej një përballje pa shumë histori, por sfida e peshave të rënda në boks mes Tyson Fury dhe Otto Wallin ka dhuruar shumë emocione. Në fund ai që ia ka dalë të fitojë ishte britaniku, i cili mposhti suedezin me ...

Read More »

Video/ Tirana bëhet me “flatra”, ngec Vllaznia e fiton Luftëtari

Tirana tregon qartë objektivat e këtij sezoni. Bardheblutë kanë mposhtur me shifrat 3-1 Skënderbeun, duke marrë i vetëm kreun në kuotën e 10 pikëve. Ngoo bëri diferencën në pjesën e parë, ndërkohë që Polozani vendosi baraspeshën me rikthimin në fushë. ...

Read More »

Ngec Juve, Ronaldo nuk shënon sërish

Reali i Madridit mori një fitore me drithërima në Santiago Bernabeu në javën e katërt të kampionatit spanjoll. Skuadra e Zinedine Zidane mposhti Levanten me rezultatin 3-2 në një ndeshje ku në fundin e pjesës së parë u duk se ...

Read More »

100 mijë euro gjobë për “talljen” me himnin kombëtar shqiptarë

Gazeta franceze “L’Equipe” shkruan se incidenti me himnin kombëtar të Shqipërisë, në ndeshjen Francë-Shqipëri, nuk është pritur mirë nga UEFA, dhe është hapur një procedim disiplinor. Media franceze raporton se dënimi do të bëhet publik në datën 17 tetor, teksa ...

Read More »

Stadiumi Arena Kombëtare: Shikoni se çfarë po ndodh brenda! (Video)

Stadiumi i ri, Arena Kombëtare është vetëm pak javë nga përfundimi i ndërtimit. Fusha po shtrohet me tapetin jeshil ndërsa në ambjentet e brendshme po punohet për të ndërtuar shpejt dhomat ku do qëndrojnë lojtarët. Stadiumi do përurohet në nëntor ...

Read More »