Home . Aktualitet . Sport (page 20)

Sport

Strakosha largohet nga Lazio, gjigandi anglez e shikon si gardianin e portës

Liverpool duket se e ka emergjencë gjetjen e një portieri të ri, pasi dy portierët aktualë nuk ofrojnë siguri. Këtë gjë e dinë më së miri edhe tifozët dhe mediat lidhur me klubin e madh anglez. Njëra ndër to, “Liverpulecho”, ...

Read More »

VIDEO: Nga klandestin në kapiten skuadre, historia e pabesueshme e shqiptarit në Itali

Kur shqiptari Klaudio Ndoja mbërriti në Itali njëzet vjet më parë, ai nuk kishte as letrat italiane, ku jetoi për një kohë të gjatë si një klandestin. Por e gjithë kjo sakrificë u shpërblye dhe një ditë shqiptari arriti të ...

Read More »

Starova: Me këto manovra nuk ka perëndi që e rrëzon Dukën

Trajneri i Partizanit, Sulejman Starova nëpërmjet një lidhje live, me emisionin “Rubrika Sportive” në RTSH flet për situatën në klubin e Partizanit, afrimet e reja në merkato dhe përmbushja e objektivave. “Faza po shkon mirë, nuk ka asnjë dyshim. Klima ...

Read More »

Liverpool bën “poker”, vjen humbja e parë për Manchester City…

Vjen humbja e parë për Manchester City në këtë edicion të Premier League, teksa është thyer , 4-3 në fushën e Liverpool, në një “festival golash”. Pas 20 fitoreve dhe dy barazime, kryesuesit provojnë shijen e humbjes në një ndeshje ...

Read More »

La Liga/ Reali i thotë “lamtumirë” titullit, rivalizon Barcelonën vetëm Atletiko, rezultatet, renditja (Video)

Pakkujt do t’i skishte shkuar ndërmend se Reali i Madridit që po njihte suksese të pabesueshme nën drejtimin e  Zinedin Zidane do të zhytej kaq shpejt në një krizë të thellë loje e rezultatesh, aq sa në vetëm gjysmën e ...

Read More »

Kukësi barazon me Fenerbahce mes tensionit e grushteve, shkak penalltitë e dyshimta për turqit (Video)

Kukësi barazoi 2-2 me Fenerbahce sot në mbrëmje, duke treguar vitalitet në lojën e tij dhe duke pasur në krye një trajner cilësor si austriaku Peter Pakult, ka të drejtë të krenohet me rezultatet e tij në këtë fazë përgatitore ...

Read More »

Çmenduria e Man United, thyen gjitha rekordet për blerjen e Neymarit

500 milionë euro, kaq është i gatshëm të ofrojë Unitedi për Neymarin, më shumë se dyfishin që pagoi PSG-ja për ta marrë atë nga Barcelona në vitin 2017. Manchester United është i gatshëm që të bëjë çmenduri për të sjellë brazilianin ...

Read More »

Një top futbolli i mori shikimin, këngëtari i njohur italian: Jam internist, por mbi të gjitha kundër Juves

Këngëtari i famshëm italian, Andrea Bocelli, ka zbuluar skuadrën e tij të preferuar, por mbi të gjitha siç e thekson edhe ai vetë, është kundër Juventusit. Me një rekord shitjesh mbi 80 milion disqesh në mbarë botën, Bocelli është padiskutim ...

Read More »

Fino nesër dorëzon mandatin, pritet ‘luftë’ me Armando Dukën për postin e FSHF-së

Duket se për Armando Dukën nuk do të ketë më një mandat tjetër si President i Federatës Shqiptare të Futbollit, pasi përballë tij do të jetë një kandidaturë e fortë, e cila ka për më tepër mbështetjen politike të kryeministrit ...

Read More »

VIDEO/ Valencia e papërmbajtshme në Kupë, sulmuesi Vietto ‘çmendi’ publikun

Valencia nuk e pati aspak të vështirë përballjen në Kupën e Mbretit kundër Las Palmas të cilën e mposhti me shifrat e thella 4-0. Në sfidën e luajtur mbrëmë shkëlqeu sulmuesi Vietto që realizoi ‘tripletë’. Përpos sasisë së golave, 24-vjeçari ...

Read More »