Home . Aktualitet . Sport (page 3)

Sport

Shkëlqeu ndaj Islandës, Hysaj në 11-shen më të mirë të “France Football”

“France Football”, revista e famshme franceze që është edhe krijuesja e Topit të Artë ndryshon mendim për Elseid Hysaj. Nëse në humbjen 4-1 ndaj Francës u cilësua si një nga lojtarët më të dobët në fushë duke u vlerësuar me ...

Read More »

Nga Franca vjen lajmi I madh për Schumacher: “Është… i vetëdijshëm!”

Shtrimi i Michael Schumacher në spitalin “Georges Pimpidou” të Parisit për një terapi me qeliza staminale ka rikthyer edhe një herë vëmendjen te gjëndja shëndetësore e ish-kampionit të Formula 1. Deri në ditën që u zbulua transferimi i tij në ...

Read More »

Reagimin fantastik i trajnerit të Kosovës kur e kupton se po filmohet: Tërbohet nga gjyqtarët! Shikoni videon!

Bernard Challandes është padiskutim një nga personazhet më të spikatur tek përfaqësuesja e Kosovës, një trajner karizmatik i cili shpesh ka tërhequr vëmendjen e mediave. E fundit nga trajneri zviceran erdhi pas ndeshjes kundër Anglisë ku ekipi i tij pësoi ...

Read More »

Kosova një krenari, shënon dy gola në pjesë të dytë, gjithçka mbyllet 5:3

Kosova ka dhuruar një ndeshje shumë të mirë në Southempton, duke e mbyllur sfidën me rezultatin e përgjithshëm 5:3. Ekipi i Kosovës e nisi shumë mirë ndeshjen, teksa Berisha shënoi gol për ta, mirëpo gjithçka u kthye në pjesën e ...

Read More »

Çfarë po ndodh me Michael Schumacher? Del informacioni ‘Top Secret’

Ish piloti kampion i Formula One ka mbërritur në spitalin George Pompidou në pavionin e Kardiologjisë për një kurim ‘Top Secret’. Gjermani është sjell me një kamion-ambulancë i shoqëruar nga dhjetra persona, mjek, asistent dhe familljarë. Ambulanca e veçantë ka ...

Read More »

Ëndrra, idhulli dhe gjithçka, intervista e parë e Messit kur ishte 13 vjeç

Ata që kanë mundur ta shohin Lionel Messin teksa luante futboll kur ishte vetëm një fëmijë, kishin parashikuar se do të bëhet një yll i madh i futbollit. Hapat e tij të parë në Newell ishin me shpresë dhe me ...

Read More »

Italia dhe Spanja s’falin! Greqia për faqe të zezë, s’mposht dot as Lihtenshtejnin (VIDEO)

U luajtën mbrëmjen e sotme 4 takimet e vlefshme për eliminatoret e Europianit 2020. Italia dhe Spanja nuk kanë falur teksa kanë siguruar 2 fiture të rëndësishme. Të kaltrit e Mançinit mposhtën me rezultatin 1-2 Finlandën duke u ngjitur në ...

Read More »

Gafa me himnin në Paris, ylli i Barcelonës reagon ashpër: Ja ç’do ndodhte po të na e bënin ne

Franca mundi mbrëmjen e djeshme 4-1 Shqipërinë, ndërsa para ndeshjes ka ndodhur një incident që ka shkaktuar shumë debat. Organizatorët e ndeshjes nuk vendosën himnin shqiptar, por në vendin e tij u lançua himni e Andores, çka solli një kaos ...

Read More »

“S’ka pushim, përherë me ju!” Tifozat Kuq e Zi nuk i ndahen kombëtares edhe pas humbjes në Paris

Nuk ka pushime për grupimin e Kombëtares Shqiptare “Tifozat kuq e zi”.Pasi ishin prezent në takimin e humbur mbrëmjen e djeshme në “Stade de France” ndaj kampionëve të Botës, grupimi “TKZ” ka premtuar se ekipin do ta mbështesë gjithmonë, madje ...

Read More »

Një “kafshë” si Khabib Nurmagomedov, fitore dhe rekord

Khabib Nurmagomedov nuk njeh humbje dhe këtë e tregoi edhe këtë mbrëmje. Khabib Nurmagomedov ka rikthyer titullin e UFC në peshat e lehta. 30 vjeçari ka mposhtur në Abu Dhabi kundërshtarin Dustin Poirier, në raundin e tretë. Kjo fitore për ...

Read More »