LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport (page 30)

Sport

Pritjet në ndeshje, s’do ta besoni në çfarë vendi ndodhet Strakosha në Europë dhe Serie A

E nëse në Europë, i vetmi që ka bërë më shumë pritje nga gardiani kuqezi, Thoma Strakosha, është portieri i Werder Bremen, në Itali ai është numri 1. Përditësimi i statistikave e ka renditur talentin shqiptar që luan me kryeqytetasit ...

Read More »

S’ka gola në kryeqytet, Partizani e Skënderbeu bëjnë “paqe” por “buzëqeshin” korcarët (ndeshjet, renditja)

Në kryeqytet nuk ka fitues mes Partizanin e Skënderbeut, një ndeshje e mbyllur në barazim 0-0. Një rezultat që nuk ndihmon Partizanin të përmirësojë pozitat e tij, ndërsa nxjerr të “buzëqeshur” Skënderbeun që ruan pathyeshmërinë e tij këtë edicion të ...

Read More »

Një mrekulli teknologjike në Katar, Botërori i 2022 si në parajsë (Foto)

Botërori “Katar 2022” do të jetë më inovativi i zhvilluar ndonjëherë në futbollin botëror dhe do të thyejë të gjitha rekordet sa i takon standardeve të ndërtimit të impianteve, sepse ky vend i Lindjes së Mesme ka ndërtuar stadiume ekzotike ...

Read More »

VIDEO/ Rikthehet dhuna në futboll, kryebashkiaku Balili futet në fushë

Në ndeshjen mes Delvinës dhe Butrintit që u përfshi nga dhuna dhe kaosi në fushë u fut edhe kryebashkiaku i Delvinës Rigels Balili.Report Tv ka siguruar pamjet e momentit kur Balili u fut në fushë dhe tenton që të largojë ...

Read More »

Njihuni me 80 futbollistët shqiptarë që luajnë me përfaqësuese të huaja

Të luash me Shqipërinë, apo një komb tjetër. Kjo është sot çështja për shumë të rinj shqiptarë, kosovarë ose me rrënjë shqiptare që janë talente në futboll, por që për një arsye apo tjetër ata nuk zgjedhin kuqezinjtë, por Kombëtare ...

Read More »

“Damar shqiptari”, Igli Tare i vërsulet gjyqtarit që dha penallti kundër Lacios (Video)

Shqiptari është gjaknxehtë dhe e tregon këtë në një formë apo tjetër. E tregoi edhe sot në mbrëmje Igli Tare në Romë, ku Lacio që ai menaxhon u përbakll me Fiorentinën, një duel që u mbyll në barazim 1-1, por goli i ...

Read More »

Tifozi i kuq ndahet nga jeta, mesazhi prekës i lojtarit të Tiranës: Për ty do mbështes nesër Partizanin

Partizani dhe mbështetësit e zjarrtë të klubit të kuq dje kanë humbur një tifoz dhe një shok të tyrin pasi Arjan Deraj ka pësuar arrest kardiak duke humbur jetën. Deraj njihej si një tifoz ‘ultras’ i klubit kryeqytetas dhe shumë ...

Read More »

Publikohet këngë për futbollistin e Kombëtares kuqezi, Odise Roshi (Video)

Odise Roshi është një nga futbollistët stabël të ekipit tonë kombëtar. Paraqitjet e mira të mesfushorit të kombëtares shqiptare, Odise Roshi, në ndeshjet e fundit, duket se kanë frymezuar disa këngëtarë të rinj shqiptarë që të realizojnë një këngë për ...

Read More »

Përfundon ndeshja Laçi-Kukësi/ Konfrontohen tifozëritë e 2 skuadrave, disa të lënduar

Është shoqëruar me incidente dhe tensione përfundimi i ndeshjes mes ekipit të Laçit dhe Kukësit, e cila përfundoi me rezultatin 0-1. Goli i vetëm për Kukësin u shënua nga Ylli Shameti në minutën e 3’. Tifozët e Laçit kanë hedhur ...

Read More »

Vritet me 8 plumba “Ariu, ultrasi më i famshëm i Primera División (Foto)

Kapo-ultrasi i Boca Juniors është qëlluar për vdekje ditën e sotme. Gustavo Pereyra, 49 vjeç, i njohur me nofkën “Ariu” është qëlluar me tetë plumba në shtëpinë e tij, në periferi të Buenos Aires, ndërkohë që nëna e tij gjendej ...

Read More »