Home . Aktualitet . Sport (page 4)

Sport

Anglia mund Bullgarinë 4-0, zhvendos Kosovën në vend të dytë

Pas fitores së mrekullueshme kundër Çekisë, Kosova qëndroi në vend të parë të grupit A për tre orë, por fitorja e 4-0 e anglezëve kundër bullgarëve i ka zbritur në vend të dytë dardanët, të cilët janë duke shijuar mrekullinë ...

Read More »

Jurgen Klopp: Nëse më pyesni ç’është futbolli, ju tregoj Kosovën

Jurgen Klopp, në faqen 1.8 milionë ndjekës në Facebook, ka vlerësuar ndeshjen e mrekullueshme të Kosovës me një foto shumë domethënëse në faqen e tij, në Facebook. “Nëse më pyesni se çfarë është futbolli, do t’ju tregoj këtë foto. Kushdo ...

Read More »

VIDEO: Kosovë madhështore! “Dardanët” fitojnë me përmbysje ndaj Çekisë dhe hedhin një hap drejt grupeve të “Euro 2020”

Emocione, spektakël dhe në fund një sukses super i merituar. Kosova është ekipi i moment duke bërë krenar ane e mbanë të gjithë shqiptarët me ecurinë dhe rezultatet e saja fantastike që po merr. “Dardanët” e udhëhequr nga trajneri Bernard ...

Read More »

Mbrojtësi i Çekisë: Unë jam serb, futbollistët kosovar po përfaqësojnë Shqipërinë

Mbrojtësi i Çekisë, Stefan Simic, ka dhënë një deklaratë para ndeshjes së Kosovës dhe Çekisë. Megjithëse nuk bën polemika të hapura, lojtari i Hajdukut të Splitit që më parë ishte edhe pjesë e Milanit, shtron disa teza që mund të ...

Read More »

5 miliardë për një top, merkatoja evropiane përtej kufijve

Sporti më popullor i planetit pati një xhiro të frikshme prej 5 miliardë paundësh në merkaton e kësaj vere, vetëm në kontinentin evropian. Në një vals të çmendur transferimesh, që përfshin skuadrat më të forta në futboll, Premier Liga që ...

Read More »

Berlin/ Luiza Gega në superformë, vendos rekord të ri kombëtar para Botërorit

Atletja kampione e vendit tonë, Luiza Gega, ka vendosur sot një rekord të ri kombëtar. Në tapetin e Berlinit, në pistën e stadiumit legjendar, “Olympiastadion” ajo theu rekordin kombëtar, që mbahej po nga vetë Luiza Gega. “ISTAF Berlin, (IAAF Ëorld ...

Read More »

Xherdan Shaqiri refuzon ftesën e Kombëtares, “tërbohen” zviceranët

Xherdan Shaqiri vendosi të refuzojë ftesën e Përfaqësueses së Zvicrës për ndeshjet eliminatore të Euro 2020-ës përballë Gjibraltarit dhe Irlandës, duke bërë që në vendin helvet të shpërthejnë polemikat në lidhje me këtë rast. Lajmin e dha vetë Federata Zvicerane ...

Read More »

U tërhoq nga Kombëtarja kuqezi, Duka: Migjen Basha, emri yt përjetë me gërma të arta

Ditën e djeshme futbollisti kuqezi Migjen Bas djalë i shkëlqyeha njoftoi tërheqjen nga Kombëtarja shqiptare. Ai u shpreh në deklaratën e tij se ka ardhur koha që tu krijohet hapësirë të rinjve. Njoftimi i fantazistit ka sjelle edhe reagimin e ...

Read More »

Messi fitoi para syve të tij çmimin e “Sulmuesit të vitit”: Reagimi epik i Ronaldos po bën xhiron e rrjetin (Video)

Lionel Messi është fituesi më i ri i çmimit “Sulmuesi më i mirë i sezonit 2018-2019 në UEFA Champions League”. Për të arritur te trofeu individual, argjentinasi mposhti konkurencën e sulmuesit të Juventusit, Cristiano Ronaldo dhe senegalezit të Liverpool, Sadio ...

Read More »

Shorti i Champions League: Interi “peshkon” grupin e ferrit, Real dhe Juve grupe të “komplikuara”

Sapo është hedhur në Monaco shorti i fazës me grupe të Champions League 2019-20. Një short që ka qenë i pamëshirshëm me Inter-in, por jo dhe aq me ekipet e tjera favorite. Ndeshjet e para të fazës së grupeve do ...

Read More »