LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport (page 465)

Sport

Riberi: Shtyrja e votimi të “Topit të Artë” turp

Institucioni ndërkombëtar i futbollit, FIFA dhe drejtuesit e tij vijojnë të jenë në qendër të kritikave, sidomos ndaj presidentit Sep Blater, ku akuzat kohët e fundit kanë qenë të shumta, që nga vendosja e organizimit të Botërorit 2022 në Katar ...

Read More »

Nuri Seferi mposht ish kampionin e botës Steve Hernelius

Nuri Seferi ka arritur ta mposhtë ish kampionin e botës Steve Hernelius mbrëmjen e djeshme, ndeshje që përfundoi në raundin e 7-të, kur Seferi i çau vetullën kundërshtarit të tij, i cili mbante titullin kampion bote. Fitorja e boksierit iu atribua dhe ...

Read More »

Renditja FIFA, Shqipëria ruan pozicionin në vend të 57

Shqipëria nuk ndryshon pozicion dhe ruan vendin e 57-të në renditjen e FIFA-s për muajin dhjetor. Kombëtarja e drejtuar nga Gianni De Biasi mban vendin e 57-të duke grumbulluar 571 pikë.Edhe muajin e kaluar Shqipëria mbante këtë pozicion dhe gjatë kësaj ...

Read More »

Revoltohet boksieri Salihu, gris dekoratën e presidentes Jahjaga

Presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga, i ka revokuar dekoratën boksierit Aziz Salihu. Në shenjë revolte ai ka grisur dekoratën e dhuruar nga Presidentja dhe ajo ja ka tërhequr, duke e konsideruar Salihun të padenjë për mbajtjen e saj. Sportisti prej ...

Read More »

Ribery: Futbolli më shpëtoi jetën

Pas kualifikimit në finalen e botërorit të klubeve falë fitores 3-0 ndaj Guangzhou Evergrande, trajneri i Bajernit Pep Guardiola u ndal vecanërisht te Franck Ribery, i cili realizoi golin e parë të ndeshjes. Tekniku katalanas u shpreh se ndihet me ...

Read More »

Denis Rodman jo vetëm trajneri i basketbollit i Koresë së Veriut

Që Dennis Rodman ka një simpati të veçantë për vendin më të izoluar të botës kjo nuk përbën më lajm, por që ish basketbollisti i Chicago Bulls të ulej në stolin e Koresë së Veriut, kjo shumë pak njerëzve mund ...

Read More »

Edhe emri i Igli Tares lakohet në skandalin e trukimeve

Bota e futbollit tronditet. Sipas gazetës italiane “Corriere della Sera”, ish-lojtari i Milanit, Gennaro Gattuso dhe ish-lojtari i Lacios, Cristian Brocchi, janë përfshirë në rrjetën e hetimit të basteve. Gjithsej janë 20 të hetuar nga ana e policisë së Kremonës, ...

Read More »

Shqipëria fiton shërbimet e Taulant Xhaka

Pas Shkëlzen Gashit, Amir Abrashit, Emir Lenjanit, Migjen dhe Vullnet Bashës, Kombëtarja shqiptare pritet ta rekrutoj në radhët e veta edhe një tjetër futbollistë kosovar që ka luajtur me grupmoshat e Zvicrës. Fjala është për mbrojtësin e Baselit, Taulant Xhakën. Lajmi ...

Read More »

“Forbes”: Ja lista e sportistëve më të paguar në botë për vitin 2013

Revista amerikane “Forbes” ka shpallur listën e sportistëve më të paguar për vitin 2013. Në vendin e parë gjendet golfisti amerikan Tiger Vuds, i cili fitoi 78 milionë dollarë. Në vendin e dytë është tenisti zviceran Roxher Federer. Ai fitoi ...

Read More »

Milan, Baloteli mbështjell këmbët me gazeta

Sulmuesi i Milanit Mario Baloteli ka përdorur një palë këpucë shumë të veçanta në ndeshjen ndaj Romës. Këpucët e tij, janë bërë enkas për këtë ndeshje, me shkrimet që janë botuar në të përditshmet sportive italiane, që ishin në adresë ...

Read More »