LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport (page 466)

Sport

Trukimet: Gattuso e Brocchi nën hetim

Bota e futbollit dridhet sërish nga fenomeni i trukimeve. Një tjetër operacion blic në Itali me dhjetëra agjentë të angazhuar kishte si objektiv bastet klandestine të lidhura drejtpërdrejtë me protagonistët e futbollit. Këtë herë shfaqen të tjerë emra të mëdhenj, ...

Read More »

Këshilli Bashkiak, vetëm 5.4 milionë lekë për klubin e Tiranës?!

Ekipit të Tiranës nuk i mbarojnë telashet këtë vit. Pavarësisht gjendjes aspak të mirë në renditje, teksa Tirana është e fundit dhe rrezikon rënien një kategori më poshtë, për ekipin e futbollit kryeqytetas është menduar që për vitin 2014 të ...

Read More »

Zlatan ndërpret intervistën e Blanc!

Zlatan Ibrahimovic është shquar gjithmonë për batutat e tij televizive, por mesa duket kësaj here Ibra, nuk ka dashur të ndalej te karizma e tij, por ndoshta është interesuar për të tërhequr vëmendjen e gazetares së Al Jazeera, Malika Menard, e cila në ...

Read More »

Vazhdon aventura për favoritët e Ligës së Kampionëve

Ndeshjet e fundit të fazës së grupeve nuk kanë sjell ndonjë befasi. Në të tetën e finales janë kualifikuar Schalke, Arsenali, Borussia Dortmund, Zenit dhe Milan. Napoli është eliminuar nga Liga e Kampionëve, edhe pse e ka mposhtur Arsenalin me ...

Read More »

Neymar ia mbushë syrin Martinos

Përforcimi i ri i Barcelonës, Neymar ka shpthyer mbrëmë në Camp Nou duke realizuar het-trick për 13-të minuta (45, 48 dhe 58) në ndeshjen ndaj Celticut në Ligën e Kampionëve. Trajneri Barcelonës, Gerardo Martino ka mbetur i mahnitur me paraqitjen ...

Read More »

Komisioni “shuplakë” Kukësit, 4 ndeshje jashtë, zbriten 3 pikë. Gjici kërcënon ashpër Dukën

Komisioni i Disiplinës ka dënuar me dorë të rëndë incidentin në ndeshjen mes Kukësit dhe Skënderbeut e zhvilluar në fundjavë në qytetin verilindor. Disiplina ka vendosur të dënojë ekipin e Kukësit me heqjen e tre pikëve dhe zhvillimin e 4 ndeshjeve ...

Read More »

Gjunjëzohet “Zonja e Vjetër” nga Galatasaray

Një ndeshje që zgjati më shumë se 90 minuta për shkak të reshjeve të dendura të borës që pushtuan Stambollin ditët e fundit por që në fund i buzëqeshi Galatasaray-itt. 1-0 dhe djemtë e Roberto Mancinit kalojnë në fazën tjetër ...

Read More »

FIFA mohon manipulimin e shortit “Brazil 2014”

FIFA mohon me vendosmëri spekulimet që shorti i botërorit të jetë manipuluar. Drejtuesit e organizmit më të lartë të futbollit hodhën poshtë akuzat për manipulim të shortit të Brazil 2014, që u hodh të premten e kaluar në Bahia, në ...

Read More »

Dyfishohen pikët në F1, Vettel: Vendimi absurd

Fitues i 4 herë kampion në Formula 1, Sebastian Vettel, reagoi dhe e quajti absurd rregulloren e re nga komisioni i FIA-s, sipas të cilit pikët do të jenë të dyfishuara në garën e fundit të kampionatit, duke filluar prej ...

Read More »

Champions: Januzaj debuton me fitore, Shaqiri me humbje

Juventusi priste nxehtësin e ferrit të tifozëve të Galatasray në “Telekom Turk Arena” në sfidën vendimtare për kalimin në 1/8 e Champions League, por gjeti borën e dendur që kushtëzoi shtyrjen e takimit me turqit e drejtuar nga Mancini. Pas ...

Read More »