LAJMI I FUNDIT
Home . Aktualitet . Sport (page 470)

Sport

Falcao: Ronaldo më i mirë se Messi

Sulmuesi i Monacos, Radamel Falcao ka bindjen se ikona e Realit të Madridit, Cristiano Ronaldo është më i mirë se superylli i Barcelonës, Lionel Messi. Kolumbiani në fakt është një admirues i të dy futbollistëve dhe ndonëse ka luajtur me ...

Read More »

Në janar rritje rroge për Messin

21 milionë Euro në vit është paga e Cristiano Ronaldos dhe 16 milionë e Lionel Messit. Presidenti i Barcelonës, Sandro Rosell pak kohë më parë, para polemikave brenda klubit, ka pohuar se nuk ka asnjë kërkesë nga argjentinasi që paga ...

Read More »

“Ushtria e kuqe” i dedikon këngë Januzaj

Shqiptari me origjinë nga Kosova, Adnan Januzaj ka nisur të kthehet në idhullin e ri të tifozëve të Manchester United. Kjo ësht kënga e re të cilën “Ushtria e kuqe” (Red army) ia dedikon yllit të futbollit anglez, i cili luan ...

Read More »

Kaka: Seedorf do të jetë trajner i jashtëzakonshëm

Braziliani flet për zërat e fundit që e lidhin Seedorfin me një rikthim në Milano, por në postin e trajnerit. Mesfushori i AC Milan Ricardo Kaka, beson se ish bashkëlojtari i tij tek Milani Clarence Seedorf do të jetë një ...

Read More »

Granit Xhaka tek Interi?

Mesfushori shqiptar i Borussia Moenchengladbach është një ndër të preferuarit e pronarit të ri të skuadrës së Interit, Eric Thohir. Kjo ka bërë që ai të jetë në radarin e skuadrës italiane. Kështu të paktën raportojnë mediet në Itali të cilat ...

Read More »

Riberi: Shtyrja e votimi të “Topit të Artë” turp

Institucioni ndërkombëtar i futbollit, FIFA dhe drejtuesit e tij vijojnë të jenë në qendër të kritikave, sidomos ndaj presidentit Sep Blater, ku akuzat kohët e fundit kanë qenë të shumta, që nga vendosja e organizimit të Botërorit 2022 në Katar ...

Read More »

Nuri Seferi mposht ish kampionin e botës Steve Hernelius

Nuri Seferi ka arritur ta mposhtë ish kampionin e botës Steve Hernelius mbrëmjen e djeshme, ndeshje që përfundoi në raundin e 7-të, kur Seferi i çau vetullën kundërshtarit të tij, i cili mbante titullin kampion bote. Fitorja e boksierit iu atribua dhe ...

Read More »

Renditja FIFA, Shqipëria ruan pozicionin në vend të 57

Shqipëria nuk ndryshon pozicion dhe ruan vendin e 57-të në renditjen e FIFA-s për muajin dhjetor. Kombëtarja e drejtuar nga Gianni De Biasi mban vendin e 57-të duke grumbulluar 571 pikë.Edhe muajin e kaluar Shqipëria mbante këtë pozicion dhe gjatë kësaj ...

Read More »

Revoltohet boksieri Salihu, gris dekoratën e presidentes Jahjaga

Presidentja e Kosovës, Ahtifete Jahjaga, i ka revokuar dekoratën boksierit Aziz Salihu. Në shenjë revolte ai ka grisur dekoratën e dhuruar nga Presidentja dhe ajo ja ka tërhequr, duke e konsideruar Salihun të padenjë për mbajtjen e saj. Sportisti prej ...

Read More »

Ribery: Futbolli më shpëtoi jetën

Pas kualifikimit në finalen e botërorit të klubeve falë fitores 3-0 ndaj Guangzhou Evergrande, trajneri i Bajernit Pep Guardiola u ndal vecanërisht te Franck Ribery, i cili realizoi golin e parë të ndeshjes. Tekniku katalanas u shpreh se ndihet me ...

Read More »