Home . Aktualitet . Sport (page 5)

Sport

Trajneri e largoi nga fusha e lojës: Granit Xhaka bën veprimin jo normal për figurën e kapitenit (Video)

Vendimi i trajnerit Unai Emeri për të larguar nga fusha e lojës Granit Xhakën në minutën e 61’, nuk i ka pëlqyer aspak mesfushorit shqiptar të Arsenalit, i cili hodhi shiritin e kapitenit. Por, nuk përfundon këtu, pasi gjatë zëvendësimit, ...

Read More »

Nejmar bëri çmos për të t’u rikthyer tek ish-skuadra e tij Barcelona

Braziliani Nejmar kaloi një verë shumë të zhurmshme me sulmuesin që bëri çmos për të t’u rikthyer tek ish-skuadra e tij Barcelona, gjë që nuk u pëlqeu aspak tifozëve të Paris Sën Zhërmenit, që dolën hapur kundër lojtarit të tyre. ...

Read More »

United kthehet te fitoret në Ligën e Evropës

Manchester United ka triumfuar në Beograd duke e mundur Partizanin me rezultat 1-0. Djajtë e Kuq e nisën mirë takimin, pasi rrezikuan me Scott McTominay që në minutën e 16-të, por goditja e tij shkoi mbi portë. Jesse Lingard në ...

Read More »

Roma barazon në shtëpi me Moenchegladbach

Giallorosët kanë barazuar para adhuruesve të vet përballë skuadrës gjermane Borussia Moenchegladbach me rezultat 1-1. Ishte talenti i madh italian, Nicolo Zaniolo që shënoi golin e vetëm në këtë takim për vendasit. Ishte minuta e 32-të e ndeshjes kur Zaniolo ...

Read More »

Kelmendi e jashtëzakonshme,në finalen e Abu Dhabit.

Majlinda Kelmendi ka arritur në finalen e Grand Slam ‘Abu Dhabi’ në kategorinë -52 kg. Xhudistja kosovare në gjysmëfinale mposhti me pikë britanezen Chelsie Gillesin. Në finale Kelmendi pret fituesin e gjysmëfinales tjetër mes Estrella Lopez Sheriff dhe Odette Giuffrida. ...

Read More »

Do te thyeja bankën për Kylian Mbappen

Manchester United ka nevojë për një forcë shtesë në fazën e sulmit, dhe Luis Saha ka sugjeruar ish skuadrën e tij që të transferojnë Kylian Mbappen, yllin e Paris Saint Germian ‘Djajtë e Kuq’ po përjetojnë një fillim sezoni aspak ...

Read More »

Asnjë surprizë në Champions, Atalanta e Gjimshitit pëson 5 gola

Ndeshjet e Champions League të planifikuara për ditën e sotme kanë përfunduar dhe nuk ka pasur surpriza. Atletico Madrid mposhti me rezultatin 1-0 Leverkusen me ndeshjen që filloi në orën 18:55. Në ndeshjet e darkës, Atalanta e Gjimshitit u mposht ...

Read More »

Kombëtarja e Kosovës – Brazili i Ballkanit që s’i frikësohet askujt

Refugjatë. Refugjatë të rritur në pjesë të ndryshme të Evropës, por të mbledhur nën një flamur. Flamurin e tyre. Në shtëpinë e tyre. Shtëpinë që madje kurrë se panë. E njohin nga tregimet – tregimet e përgjakshme dhe të tmerrshme ...

Read More »

Vendimi i rëndësishëm i marrë nga UEFA: Nuk ka më ndeshje Kosovë – Rusi në kualifikuese!

Asnjë skuadër nga Kosova, përfshirë edhe ekipin kombëtar, nuk do të ketë të drejtë të luaj përballë ekipeve të Rusisë. Ky është vendimi i fundit i marrë nga UEFA. UEFA u mblodh të mërkurën për të diskutuar situatën e ndeshjeve ...

Read More »

“Der Spiegel” speciale për trukimet e Skënderbeut: Si manipulimet e ndeshjeve shkatërruan futbollin shqiptar

Revista më e madhe gjermane “Der Spiegel” i ka kushtuar një speciale trukimeve që ka bërë klubi shqiptar, Skënderbeu, në Kupat e Europës duke u dënuar më pas nga UEFA me 10 vite pezullim dhe një milon euro gjobë. Gazetari ...

Read More »