LAJMI I FUNDIT
Home . Antagonizem (page 89)

Antagonizem

Replikë mikeshës sime të shtrenjtë për mjekët, pacientët, testimin etj etj!

Nga Erjona Shehu, mjeke dermatologe në QSUT* X e ke shumë gabim! Njeriu të keqen e kujton me lehtësi, të mirën e zeron në çast. Po të ishin mjekët si i përshkruani ju dhe në kushtet në të cilat punojnë, ...

Read More »

Në Greqi ka fituar e “panjohura” që ka trokitur si premtim për ndryshim

Nga Pandeli Majko Ne Greqi ka fituar e “panjohura” qe ka trokitur si premtim per ndryshim. Ne keto zgjedhje u mund tradicionalja dhe fakti qe politika i njeh “bijte” e vet por e ka te veshtire me pasardhesit e tyre. ...

Read More »

Rama kërkon t’i ngjajë diktatorit. Ata nuk thonë si Edvini, djalin “ma ka bërë babi”

Nga Arben Ristani Sado te perpiqet Edi Rama ti ngjaje diktatorit si te ishte biri i tij, midis birit biologjik dhe atij politik ka nje ndryshim qe Edvini nuk e kapercen dot: Ilir Hoxha te pakten, atesise se te birit i ...

Read More »

Injoranca që ka ardhur për të vënë para me anë të fuqisë së shtetit

Nga Spartak Ngjela  Pasuria e një kombi qëndron te sasia e punës së konsumuar. Gjendja e shoqërisë shqiptare duket e pashpresë. Shpresa e një shoqërie që është sistemuar në një shtet vjen nga largpamësia dhe brilanca e një qeverie. Ja kjo ...

Read More »

Takimi i Ramës me mjekët, fitorja e parë kundër “testimit” të paligjshëm në shëndetësi

Tritan Shehu Kryeministri sot perseri ne QSUT. Ndryshe nga dje ai takoi shefa sherbimesh aty. Takimi qe ju dedikua “testimit”, ishte i pa paraprire nga nje platforme, pa pjesemarjen e mediave, i nxituar e perseri i sforcuar. Menyra si u ...

Read More »

“Kokaina”, Genci Xhixha njohje të afërt me Ditmir Bushatin dhe Ramën

Sali Berisha Xhixha, perveç Ermalit, mik per koke ka dhe Ditmir Bushatin, por te njohur shume te afert ka dhe Ramen! Mik per koke qe nga femijeria i Genc Xhixhes pervec Ermal Hoxhes eshte Ministri i Puneve te Jashtme, neo-bllokmeni ...

Read More »

3 kompanitë që kontrollojnë tregun po abuzojnë me çmimin e naftës

Erion Braçe Vazhdon shërbimi për 3 kompanitë e naftës që kontrollojnë tregun dhe detyrojnë çmime të padrejta për çdo qytetar shqiptar prej 3 muajsh së paku. Pasi nuk guxojnë të përmendin lirinë për të abuzuar në treg tani kanë gjetur: ...

Read More »

Liria e fjalës…apo liria e mendimit

Amarildo Pregapuca “Nuk eshte e verteta ajo qe ka vlere..vlere ka, ajo qe perceptohet si e vertete.” Henry Kissinger. Qe te tregohem i sinqerte..une nuk derdha lot mbi ngjarjen ne France..dhe une nuk jam Charlei.! Ngjarjen e ndoqa si nje ...

Read More »

Gjyqtarë në pazar me kriminelë, vrasin sëbashku viktimat e radhës

Saimir Tahiri Arrestuar për plagosje të rëndë dhe armëmbajtje, dënuar 3 vjet dhe Gjykata e Apelit Vlorë e nxjerr pas pak muajsh burg, sot vret gruan nga të rrahurat. Një tjetër që shpëtoi gjallë dje nga atentati me eksploziv, me ...

Read More »

Dhuna në familje, terrorizmi i shqiptarëve

Majlinda Bregu Një tjetër grua u vra sot në Fier nga bashkëshorti, një tjetër u godit barbarisht në Bulqizë, një tjetër u godit me gur dje në Rubik, 2 vajza të reja u vranë brenda 2 javëve! Ky është terrorizëm ...

Read More »