LAJMI I FUNDIT
Home . Antagonizem (page 91)

Antagonizem

Rilindasit mbjelljen palma, njerëzit rrezikojnë jetën

Nga Arben Ristani Ne kete moment, ne mes te zones me te permbytur ne mifol, rilindasit vazhdojne mbjelljen e palmave. Nderkohe njerzit luftojne me natyren duke rezikuar jetet.

Read More »

Tre arsye pse PD nuk duhet të flas

Nga Artan Fuga Nga shtypi mora vesh për deklaratën e zotit Luçiano Boçi, në emër të partisë demokratike, e cila mbështet qëndrimin kritik të senatit të Universitetit të Tiranës ndaj projekt­ligjit për arsimin e lartë. Kërkoj ndjesë ndaj zotit Luçiano ...

Read More »

Opozita ka rëndësi, por jo kur është injorante

Vendimi i Gjykatës për gjykim të shkurtuar ndaj Konstandin Xhuvanit ka sjellë një sërë reagimesh. I pari që reagoi ndaj këtij vendimi ka qenë, ish-kryeministri Sali Berisha, ndërsa një kritikë e radhës është bërë dhe nga Ilenja Mëhilli, motra e ...

Read More »

5 pyetje për trafikantin Meta

Nga Spartak Ngjela Pse u largua Kryetari i Kuvendit kur degjoi vdekjen e Sokol Fekas? Ç’është kjo e ligë e madhe qe po iu merr frymen shqiptareve? Ja, shiheni: nje major i Forcave te Armatosura “ra deshmor per kreret e ...

Read More »

Replikë mikeshës sime të shtrenjtë për mjekët, pacientët, testimin etj etj!

Nga Erjona Shehu, mjeke dermatologe në QSUT* X e ke shumë gabim! Njeriu të keqen e kujton me lehtësi, të mirën e zeron në çast. Po të ishin mjekët si i përshkruani ju dhe në kushtet në të cilat punojnë, ...

Read More »

Në Greqi ka fituar e “panjohura” që ka trokitur si premtim për ndryshim

Nga Pandeli Majko Ne Greqi ka fituar e “panjohura” qe ka trokitur si premtim per ndryshim. Ne keto zgjedhje u mund tradicionalja dhe fakti qe politika i njeh “bijte” e vet por e ka te veshtire me pasardhesit e tyre. ...

Read More »

Rama kërkon t’i ngjajë diktatorit. Ata nuk thonë si Edvini, djalin “ma ka bërë babi”

Nga Arben Ristani Sado te perpiqet Edi Rama ti ngjaje diktatorit si te ishte biri i tij, midis birit biologjik dhe atij politik ka nje ndryshim qe Edvini nuk e kapercen dot: Ilir Hoxha te pakten, atesise se te birit i ...

Read More »

Injoranca që ka ardhur për të vënë para me anë të fuqisë së shtetit

Nga Spartak Ngjela  Pasuria e një kombi qëndron te sasia e punës së konsumuar. Gjendja e shoqërisë shqiptare duket e pashpresë. Shpresa e një shoqërie që është sistemuar në një shtet vjen nga largpamësia dhe brilanca e një qeverie. Ja kjo ...

Read More »

Takimi i Ramës me mjekët, fitorja e parë kundër “testimit” të paligjshëm në shëndetësi

Tritan Shehu Kryeministri sot perseri ne QSUT. Ndryshe nga dje ai takoi shefa sherbimesh aty. Takimi qe ju dedikua “testimit”, ishte i pa paraprire nga nje platforme, pa pjesemarjen e mediave, i nxituar e perseri i sforcuar. Menyra si u ...

Read More »

“Kokaina”, Genci Xhixha njohje të afërt me Ditmir Bushatin dhe Ramën

Sali Berisha Xhixha, perveç Ermalit, mik per koke ka dhe Ditmir Bushatin, por te njohur shume te afert ka dhe Ramen! Mik per koke qe nga femijeria i Genc Xhixhes pervec Ermal Hoxhes eshte Ministri i Puneve te Jashtme, neo-bllokmeni ...

Read More »