Home . Aktualitet . Argetim

Argetim

Basha “gju më gju me popullin”: Ti more 13 mln euro Lulo, qenke burrë i zoti!

Ashtu siç bëjnë shpesh, rrjetet sociale kanë ironizuar politikanë shqiptarë.  Në fotot e mëposhtëme paraqitet me ironi “dashuria” e Ristanit për rakinë, protagonizmi i Dashamir Shehit, dhe “shoqëria” e kryministrit Rama me ish kryeministrin Berisha por me një luk ndryshe ...

Read More »

Bes Kallaku i nxjerr të “palarat” Ermal Mamaqit, ja fotoja që poston

Bes Kallaku dhe Ermal Mamaqi janë dy nga emrat më të njohur të humorit shqiptar dhe për më tepër janë dhe miq shumë të mirë me njëri-tjetrin. Për këtë arsye mes tyre nuk mungojnë edhe shakatë. Këtë herë ka qenë ...

Read More »

Zbulohet misteri pse u zgjodh kënga “Lufta mbaron, po të duash ti”

Më në fund Kunati e gjeti slloganin e protestës. Bëhet fjalë për këngën e famshme të John Lennon, “War is over, if you want it” (“Lufta mbaron po të duash ti”). Përzgjedhjen e këngës e bëri Strazo. Ai gërmoi në ...

Read More »

Epopeja e kusarëve në një variant të ri

hqipëria ime, shqiponjë e plagosur, vidh e vidh të gjithë, e ti s’ke të sosur!   E ti s’ke të sosur, se je një xhenet, s’t’u mbaruan depot, njëzet e dy vjet!   Të gjithë u vërsulën, me kuç e ...

Read More »

Lirimi i Lul Berishës: Mbyllen hetimet pėr gjyqtarėt e Apelit, pushohet dosja pėr juristin e burgut (Video)

Prokuroria e Tiranės ka vendosur tė pushojė hetimit ndaj tre gjyqtarėve tė Apelit Durrės qė urdhėruan nė 5 dhjetor 2016 lirimin e Lulzim Berishės. Gjyqtarėt Arben Vrioni, Anita Mici dhe Petrit Çeno si dhe ish drejtori i burgut tė Durrėsit ...

Read More »

FOTOT/ Protesta e opozitës, plas ironia në rrjetet sociale

Teksa opozita e vendit ka njoftuar se më datën 27 janar do të nisë një valë protestash në vend, në rrjetet sociale ka nisur shpërndarja e memeve ironizuese. Faqet e njohura për humorin pikant, kanë shpërndarë disa punime për të ...

Read More »

Set fotografish, që vetëm njerëzit me mendje të pista dinë t’i interpretojnë (Foto)

Ndonjëherë mendja jonë mund të luajë truket për ne, natyrisht varësisht nga mënyra se si po bëjmë, ato do të ndodhin më shumë ose më rrallë. Në këtë post ne ju kemi vënë në provë për të kontrolluar nivelin e ...

Read More »

Politikanët shqiptarë gjatë vitit 2017: Nuk i kishit parë kurrë në këto pozicione! (Video)

Midis politikanëve ka dhe nga ta që pëlqejnë të këndojnë recitojnë apo të kërcejnë. ABC News ka përzgjedhur më të mirët që kanë performuar gjatë vitit 2017 Kryeministra, deputetë, kryebashkiakë, e politikanë të spikatur, që kanë treguar se jashtë politikës ...

Read More »

Zjarri në Katedralen e Korçës, për të zhdukur gjurmët e Fahros

Presidenti bëri një vizitë në Katedralen e Korçës me rastin e “Ditës së Ujit të Bekuar”. Pasi shkëmbeu urimet me mitropolitin e Korçës, presidenti, i cili shoqërohej nga Fahrua dhe Qimi, kërkoi që mitropoliti të pagëzonte Fahron në ortodoks. -Po ...

Read More »

Rrjetet sociale humor therës me Metën, Çlirim Pekën dhe Fahri Balliun (Foto)

Faqet më të njohura të humorit në rrjetet sociale kanë ironizuar zhvillimet e fundit politike duke sjellë anën komike të ngjarjeve. Së fundmi, në rrjet qarkullojnë disa meme ku ironizohen disa prej aktorëve të ndryshëm të politikës nga deputetët e ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001