LAJMI I FUNDIT
Home . Biosfere

Biosfere

Receta e murgut tibetian: Ilaçi që shëron gjithë sëmundjet për 12 ditë

Ilaçi natyral me të cilin do t’ju njohim është shumë i vjetër, i përdorur prej më shumë se pesë mijë vitesh, dhe është zbuluar nga një murg tibetian. Ekspertët pohojnë se është ilaçi më i fuqishëm natyral i cili mund ...

Read More »

Milingona në shtëpi? 6 metodat efikase për t’i zhdukur

Aktualisht, këta mysafirët të bezdisshëm mund të kenë filluar festën në shtëpinë tuaj. Ju përpiqeni t’i zhdukni një nga një këto insekte të vogla por ato vazhdojnë të shfaqen ditën tjetër dhe tashmë janë kthyer në një acarim të vërtetë ...

Read More »

Mjaltë me arra, ilaçi mijëravjeçar dhe sëmundjet që trajton

Mjalti me arra mund të quhet si një nga ilaçet më të mira natyrore dhe që është i aftë të trajtojë disa sëmundje. Ky kombinim i siguron trupit të gjitha vlerat thelbësore duke filluar nga vitaminat, mineralet, proteinat, yndyrnat dhe ...

Read More »

Luleshtrydhja, fruti ‘mrekulli’ që ju mbron nga kanceri i gjirit

Nëse hani vetëm 15 luleshtrydhe në ditë mund të shpëtoni nga kanceri i gjirit. Studimet amerikane kanë treguar se luleshtrydhet kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të kacerit në kulturat ...

Read More »

Ja cilat janë arsyet kryesore që shkaktojnë rënien e flokëve te femrat

Julian Mackay-Wiggan, profesor dhe drejtor i njësisë kërkimore klinike në Departamentin e dermatologjisë në Universitetin e Kolumbia janë pesë arsye kryesore që shkaktojnë rënie të flokëve. Ja, cilat janë këto: • Floku juaj është i tejpërpunuar : Substancat kimike që gjenden ...

Read More »

Mrekullia/ Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çdo ditë lëng karrote (Video)

Karrotat definitivisht janë perimet më të popullarizuara. Ato janë shumë të shëndetshme për trupin tuaj, dhe arsyet janë të shumta. Në videon më poshtë do të mund të shihni se çfarë i ndodh trupit tuaj, nëse pini çdo ditë lëng ...

Read More »

Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në ...

Read More »

Habit shkenca: Dhëmbët do të shërohen vetëm me këtë preparat

Shkencëtarët pohojnë se dhëmbët, me ndihmën e ilaçit Tideglusib, do të jenë në gjendje që të “rregullojnë” veten në mënyrë që do të eliminohet nevoja për mbushje, shkruan BBC. Ekipi hulumtues nga Kings College në Londër tregon se ai ilaç, ...

Read More »

Hani fruta pa qëruar, ja efektet “magjike”

Kthejeni thikën prapa në dollap. Konsumimi i frutave dhe perimeve me lëvore mund të shtojë sasinë e vitaminave, të na mbrojë nga kanceri dhe të na shtojë nivelin e energjisë. Ja disa nga to që nuk duhet qëruar. Si duhet ...

Read More »

Hiqni qafe thinjat përgjithmonë

Nëse flokët kanë nisur të ju thinjen por nuk dëshironi t’i ngjyrosni, atëherë po ju paraqesim zgjidhjen e duhur për të hequr qafe thinjat. Krejt çka ju duhet të bëni është që të përgatisni një recetë për të trajtuar një ...

Read More »