LAJMI I FUNDIT
Home . Biosfere (page 10)

Biosfere

Nuk mund të besoni se çfarë sëmundje shëron banania e zjerë

Shpeshherë pagjumësia shkaktohet nga faktorë të ndryshëm, si depresioni, stresi, shqetësimi etj. Thuajse çdo natë, para se të shkoni të flini, mendja fillon të garoj me mendime. Nëse mendja është ende aktive, mundësitë për të fjetur janë automatikisht më të ...

Read More »

Krijohet hudhra pa erë!

Të hash apo të mos hash hudhër, është një nga problemet kryesore, sidomos kur është fjala për ata që janë në marrëdhënie. Ndërsa hudhra mund të ketë shije fantastike, ajo ka një aromë që me shumë gjasë nuk do t’i pëlqejë ...

Read More »

Si t’i hiqni kockat e formuara tek gishti i madh përmes mënyrave natyrale

Gungat që shkaktohen në anë të gishtit të madh të këmbës bëjnë ndryshimin e strukturës së kockave. Këto gunga janë një çrregullim progresiv që ndryshojnë gradualisht këndin kockor të gishtit të madh. Shkaqet e shfaqjes së këtyre gungave janë të ...

Read More »

Metoda natyrale për largimin e rrathëve të zinj nën sy

Ja disa metoda natyrale për largimin e rrathëve të zi nën sy. Përdorni feta kastraveci. Kjo metodë përdoret për të rifreskuar pamjen e lëkurës rreth syve. Vini nga një fetë të hollë kastraveci në secilin sy dhe mbajini për 10-15 ...

Read More »

Nuk e besoni? Ja si mund të dobësoheni duke përdorur të qeshurën!

Dieta ndonjëherë mund të jetë një zgjedhje e vështirë. Por me siguri, është gjithmonë më mirë që edhe ndryshimet në ushqyerje të luftohen me të qeshura. Ja se si… Harmonia dhe të qenët në humor vlen edhe në rastin kur ...

Read More »

Ja pija ideale që eliminon dhjamin e barkut…

Për personat të cilët nuk kanë mundësi të bëjnë aktivitete të rregullta fizike, ne ju prezantojmë një pije e cila mund të jetë zgjidhje e përkryer. Kjo pije e mrekullueshme stimulon detoksifikimin dhe eliminimin e toksinave dhe mbeturinave të tepërta ...

Read More »

Si të eleminoni dhjamin e barkut me produkte të shëndetshme

Për personat të cilët nuk kanë mundësi të bëjnë aktivitete të rregullta fizike, ne ju prezantojmë një pije e cila mund të jetë zgjidhje e përkryer. Kjo pije e mrekullueshme stimulon detoksifikimin dhe eliminimin e toksinave dhe mbeturinave të tepërta nga ...

Read More »

Rrushi–fryti që ndikon në bukurinë, vitalitetin dhe shëndetin tuaj

Fryti më i mirë në mesin e të gjithë frutave vjeshtore, mund të konsiderohet si një thesar i vërtetë i shëndetit… Sheqer rrushi, venë prej rrushi, acid limoni dhe molle, mineralet nga kalciumi dhe magnezi e deri te hekuri dhe ...

Read More »

Zierja e lëkurës së patateve do të zgjidhë një nga problemet më të mëdha të femrave: Ja cilin

Pas kalimit të të 30­ave femrat hasen me një nga problemet më të “mëdha” të tyre, thinjat. Në fakt ky është një kusht i cili ju ndodh të gjithëve, pavarësisht moshës. Dëshira e çdo femre do të ishte që ta ...

Read More »

Receta japoneze që të bën të dukesh 10 vite më e re. Kjo arrihet vetëm në 1 javë

Zbulohet sekreti pse japonezet kane shume pak rrudha. Kanë një recetë me oriz dhe shumë të thjeshtë për ta realizuar. Orizi ka shumë përbërës që kanë aftësinë të stimulojnë prodhimin e kolagjenit në lëkurë, e cila është një substancë natyrale ...

Read More »