LAJMI I FUNDIT
Home . Biosfere (page 3)

Biosfere

Zbulohet ilaçi natyral kundër rënies së flokëve

Për njerëzit që përjetojnë humbje të flokëve, është çështje e përditshme përdorimi i produkteve për rritjen ose kujdesin e tyre.  Ju duhet ta dini se kjo është një gjendje që prek milion gra dhe burra në të gjithë botën. Zakonisht kjo ...

Read More »

Lëngu që la mjekët gojëhapur: Për 5 ditë asnjë gjurmë nga diabeti

Me shtimin në peshë, shtohet edhe rreziku për t’u prekur nga diabeti. Hani ushqim rregullisht, mos anashkaloni shujtat dhe konsumoni ilaçet e përshkruara. Nuk ia vlen t’i merrni ilaçet, nëse nuk ushqeheni si duhet, trasmeton gazeta Kosova Sot Mos harroni, ...

Read More »

Konsumojeni këtë pije me kastravec e limon para gjumit dhe do të humbni të gjitha kilet e tepërta

Është e rëndësishme ta dini se detoksikimi është thelbësor për trupin e njeriut. Përmes detoksikimit i eliminoni të gjitha toksinat nga trupi, e kjo kontribuon në absorbimin e duhur të vlerave ushqyese nga ushqimi. Veç kësaj, përbërësit toksik dhe kanceroz ...

Read More »

Receta e murgut tibetian: Ilaçi që shëron gjithë sëmundjet për 12 ditë

Ilaçi natyral me të cilin do t’ju njohim është shumë i vjetër, i përdorur prej më shumë se pesë mijë vitesh, dhe është zbuluar nga një murg tibetian. Ekspertët pohojnë se është ilaçi më i fuqishëm natyral i cili mund ...

Read More »

Milingona në shtëpi? 6 metodat efikase për t’i zhdukur

Aktualisht, këta mysafirët të bezdisshëm mund të kenë filluar festën në shtëpinë tuaj. Ju përpiqeni t’i zhdukni një nga një këto insekte të vogla por ato vazhdojnë të shfaqen ditën tjetër dhe tashmë janë kthyer në një acarim të vërtetë ...

Read More »

Mjaltë me arra, ilaçi mijëravjeçar dhe sëmundjet që trajton

Mjalti me arra mund të quhet si një nga ilaçet më të mira natyrore dhe që është i aftë të trajtojë disa sëmundje. Ky kombinim i siguron trupit të gjitha vlerat thelbësore duke filluar nga vitaminat, mineralet, proteinat, yndyrnat dhe ...

Read More »

Luleshtrydhja, fruti ‘mrekulli’ që ju mbron nga kanceri i gjirit

Nëse hani vetëm 15 luleshtrydhe në ditë mund të shpëtoni nga kanceri i gjirit. Studimet amerikane kanë treguar se luleshtrydhet kanë disa përbërës me veti të fuqishme antioksiduese të cilët mund të ndalojnë zhvillimin e qelizave të kacerit në kulturat ...

Read More »

Ja cilat janë arsyet kryesore që shkaktojnë rënien e flokëve te femrat

Julian Mackay-Wiggan, profesor dhe drejtor i njësisë kërkimore klinike në Departamentin e dermatologjisë në Universitetin e Kolumbia janë pesë arsye kryesore që shkaktojnë rënie të flokëve. Ja, cilat janë këto: • Floku juaj është i tejpërpunuar : Substancat kimike që gjenden ...

Read More »

Mrekullia/ Ja çfarë ndodh me trupin tuaj nëse pini çdo ditë lëng karrote (Video)

Karrotat definitivisht janë perimet më të popullarizuara. Ato janë shumë të shëndetshme për trupin tuaj, dhe arsyet janë të shumta. Në videon më poshtë do të mund të shihni se çfarë i ndodh trupit tuaj, nëse pini çdo ditë lëng ...

Read More »

Receta që mjeku nuk ua tregon: Mëlçia do të jetë si e re dhe do të dukeni 10 vjet më të rinj

Mëlçia quhet edhe si laborator i organeve që kryejnë funksione të ndryshme, tretjen e yndyrave, hedhjen jashtë të helmeve dhe shumë tjerave. Ushqimi i dëmshëm, shprehitë jo të mira ndikojnë në punën e secilit organ në organizëm, kështu edhe në ...

Read More »