LAJMI I FUNDIT
Home . Biosfere (page 30)

Biosfere

Pija Magjike, një recetë e rrallë për dobësim

Një aleat i shkëlqyeshëm në luftën kundër peshës së tepërt: pija magjike, e cila heq kilogramët sa hap e mbyll sytë. Mjeku i famshëm amerikan dr. Oz ka shpikur një mjet efektiv, i cili është një aleat i shkëlqyeshëm në ...

Read More »

Banania, frutë që nuk duhet shmangur kurrsesi

Bananet janë të pasura me vitamina dhe minerale të shumëllojshme, por veç kësaj ato kanë edhe fibra që rregullojnë funksionimin e zorrëve. Çdo ditë bombardohemi nga këshillat për të konsumuar sa më shumë fruta, dhe nëse veproni kështu nuk bëni ...

Read More »

Mos i hidhni lëvozhgat e vezëve, ja sa të shëndetshme janë ato!

Lëvozhgët e vezëve  janë konsideruar të padobishme per shkak se eshte menduar se  kane ekzistuar vetem për të mbrojtur nga brenda vezën.  Megjithatë, se mendimi ka ndryshuar. Pas leximit të kësaj shpresojmë se ju do të shmangni  hedhjen e lëvozhgës ...

Read More »

Maska ideale e flokëve jetëgjatë, vaj ulliri dhe e verdhë veze

Flokë të butë, të shkëlqyeshëm dhe të shëndetshëm… vaj ulliri dhe të verdhë veze. E pasur me proteina, me vitamina dhe acide yndyrore, super natyrale, e verdha e vezës i bën flokët të butë, të shkëlqyeshëm dhe shumë të shëndetshëm. ...

Read More »

Dietë e shpejtë, e cila zgjat vetëm tri ditë

A është një dietë e shpejtë sekreti për të pasur një bark të sheshtë? Kjo është një nga ato pyetjet që e bëjmë shpeshherë kur duam të kemi një bark sa më të sheshtë. Do t’ju duket e çuditshme, por ...

Read More »

Edhe një recetë tjetër kundër rënies së flokëve

Qepa është një produkt që njihet për vetinë e saj të shëndetshme kundër rënies së flokëve, problemeve me zbokthin dhe kundër infeksioneve të lëkurës së kokës. Që në kohët e hershme lëngu i qepës është përdorur për trajtimet e flokëve, ...

Read More »

Maska natyrale kundër rënies së flokëve

Rënia e flokëve është një problem, i cili mund të eliminohet me shumë produkte të ndryshme që mund të jenë të gatshme ose ju mund ti bëni vetë. Një recetë e cila ju vjen në ndihmë për këtë është përzierja ...

Read More »

Normalizon tensionin e lartë

Një mënyrë mjaft e suksesshme për uljen e tensionit të lartë të gjakut, është lëngu i limonit. Sëmundja e hipertensionit, është pasojë e çrregullimeve të funksioneve të aparateve nervore qendrore, që marrin pjesë në rregullimin e presionit të gjakut. Por ...

Read More »

Ja pse duhet ta shmangni darkën

Kur ju thonë se nuk duhet të hani asgjë pas orës 5 apo 6 të mbrëmjes, kanë të drejtë. Në mbrëmje është më e lehtë ta teproni me ushqimin. Kjo ka befasuar edhe vetë studiuesit që kanë bërë një studim ...

Read More »

Shtojeni bukurinë me ushqim të duhur

Që të dukeni e bukur duhet patjetër të ushqeheni mirë. Të hash mirë ju mban ju dhe lëkurën e freskët. Më poshtë janë një numër ushqimesh që ju mbajnë në formë dhe që quhen ushqimet e bukurisë. Proteinat: Për të ...

Read More »