Home . Biosfere (page 5)

Biosfere

Ilaçi popullor rus me Aloe Vera që trajton 12 sëmundje

Kurat natyrale janë shumë efektive për shumë probleme shëndetësore dhe sëmundje të ndryshme. Ata japin rezultate të mahnitshme në shëndet dhe mbi të gjitha nuk kanë asnjë efekt anësor. Ilaçi popullor rus me të cili do t’ju njohim mund të ...

Read More »

Nga deformimet e foshnjave e deri tek vdekjet, viruset që prekën botën gjatë 2016

Ligji i Vettingut ka hyrë sot në fuqi, pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese, e cila rrëzoi kërkesën e Partisë Demokratike për ta shpallur anti-kushtetues. Pas vendimit, në internet ka pasur reagime të ndryshme, statuse, por edhe me fotomontazhe. Ja disa ...

Read More »

Bima e ngjashme me marijuanën rritet kudo në oborret tona, përfitimet nga ajo janë të pabesueshme

Shumë njerëz ende nuk janë njohur me këtë bimë ose e konsiderojnë atë si farë të keqe, por ajo nuk është e tillë. Kjo bimë është kultivuar për herë të parë në Indi, e tani mund të gjindet kudo. Ajo ...

Read More »

Zhdukni thinjat me një recetë farë të thjeshtë, zgjat vetëm 5 minuta

Thinjat janë një pjesë normale e procesit të plakjes, dhe në moshën 50-vjeçare gjysma e popullsisë fillojnë t’i vërejnë ato, por mund të ndodhë edhe në moshë më të re. Këto fije të bardha shpesh i bezdisin shumë femrat por ...

Read More »

Njihuni me ‘drogën’ tuaj të re: Çokollatë e ngrohtë me qumësht dhe me verë të kuqe (Foto)

Pasi t’i shtoni këtë përbërës çokollatës së shkrirë, nuk do të ketë më kthim pas! Me ardhjen e ditëve të zymta, njerëzit shpesh i mbërthen një lloj melankolie falë shiut e të ftohtit dhe mënyra më e mirë për ta ...

Read More »

10 gjëra që nuk i dini për konsumin e frutave të detit

Të gjithë e dimë se peshku dhe ushqimi i detit në përgjithësi, janë të mira për shëndetin dhe se duhet të konsumohen shpesh. Peshku është një nga ushqimet bazë për një dietë të ekuilibruar dhe që shumë prej nesh e ...

Read More »

Zbulimi shkencor: Mos i lini kurrë domatet në frigorifer, ja përse

“Mos i lini kurrë domatet në frigorifer”, ky është rezultati më i fundit i botuar në revistën prestigjioze të Akademisë Kombëtare të Shkencave në SHBA. Sipas këtij zbulimi i fohti i frigoriferit zbeh vlerat dhe shijet e domates. Studiuesit këshillojnë ...

Read More »

Mos blini më asnjë ilaç në farmaci Ja receta fantastike!

Kjo recetë që po ju rekomandojmë sot do t’ju ndihmojë të shmangni të gjithë llojet e ilaçeve, pasi është jashtëzakonisht shumë e fuqishme. Forcon sistemin tuaj imunitar dhe ju ndihmon të luftoni gripërat e zakonshëm. Mënyra e përgatitjes është shumë ...

Read More »

Lamtumirë “plakje”! Ja lëngu që ju eleminon rrudhat dhe ju ngadalëson plakjen e lëkurës

Kjo do të jetë receta më e dashur për të gjithë ata që duan të mbeten të rinj e të bukur përgjithmonë. E dini kush mund ta bëjë këtë mrekulli? Çaji i kanellës. Në një gotë me ujë të valuar ...

Read More »

Si të përgatisni uthullën e mollës në shtëpi

Si në rastin e lëngut të mollës, edhe uthulla prej saj, duhet të jetë organike, e pafiltruar dhe jo e pasterizuar. Për fat të mirë, kjo arrihet shumë lehtë dhe pa kosto të mëdha. Natyralisht, përgatitja e uthullës së mollës ...

Read More »