Home . Blog

Blog

Mesila Doda reagon ndaj Kaç Islamit: Politikanë bastardë mos i qani hallin Greqisë! Është momenti i shqiptarëve

mesila-doda-1

Kryetarja e grupit parlamentar të PDIU Mesila Doda nuk e ka kaluar në heshtje deklaratën e deputetit të PD Kastriot Islami i cili vlerëson Greqinë që ‘iu shmang kurthit të ngritur nga Rama’. Deputetja ka reaguar ashpër ndaj deklaratave të ...

Read More »

Ku do fshihet Berisha nëse Venecia jep “OK” për Vetingun

ngjela-1024x7363

Nga Spartak Ngjela Nëse Komisioni i Venecias do të sjellë vendimin e tij të prerë: “ligji i vetingut është i mbështetur plotësisht në kushtetutë”, dhe do ta sjellë këto ditë këtë përgjigje – çfarë duhet të bëjnë kundërshtarët që penguan ...

Read More »

Rama kujton 19-vjeçaren Lola, që u pushkatua nga nazistët në ‘44-n

lola

Kryeministri Edi Rama, në prag të festës së çlirimit ka kujtuar një partizane 19-vjeçare, e cila u pushkatua nga nazistët. Ja çfarë shkruan Rama: Pak është folur për partizanët dhe dëshmorët që dolën nga rradhët e familjeve të mëdha shqiptare, ...

Read More »

Noyzi kursen lekë luksi për bamirësi, kurse “milionerët” nga poshtërsit fluturojnë në biznes clas

Kryeministri Sali Berisha, Drejtori i TV Klan Aleksander Frangaj dhe gazetari Blendi Fevziu, gjate ceremonise se 15 vjetorit te emisionit Opinion, ne Tv KLAN.

Aleksandër Frangaj, Blendi Fevziu dhe reperi Noizy janë fotografuar mëngjesin e sotshëm në aeroportin “Nënë Tereza” në Rinas, teksa po kryenin veprimet formale për të marrë avionët e për të fluturuar të tre për në Stamboll të Turqisë. Nuk mund ...

Read More »

“Lulzim, zhblloko Vettingun! Mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë”

vlahutin-reforma-ne-drejtesi-1024x620

Kryeministri Edi Rama, nëpërmjet një statusi në Facebook, iu drejtuar kreut të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, duke shkruar: “Lulzim, mos kap skutave deputetë të huaj për të sharë e për të bllokuar Shqipërinë, po lexo rekomandimin e qartë të BE-së ...

Read More »

“E ardhmja europiane e Shqipërisë nuk mund të jetë peng i një bande antishqiptare që ka uzurupuar drejtimin e PD-së.”

sala-izeti

Nga Izet Haxhia Nuk më ka rastisur as kam dëgjuar ndonjëherë që një klasë politike e një vendi sovran të jetë kundër interesave të vendit dhe popullit të tij. Sikur klasa politike shqiptare e këtyre 25 viteve, një klasë politike ...

Read More »

Nga Kamza me dashuri për Uashingtonin

humor-4-1

Nga Lorenc Vangjeli Eshtë thjesht e pamundur të besohet. Eshtë thjesht e pamundur të gjenden fjalët për t’u shpjeguar seriozisht. Eshtë thjesht e pamundur të besohet që një individ i tillë përfaqëson një nga pesë – gjashtë qytetet më të ...

Read More »

“Kush i tha të ketë frikë nga shqiptarët, ministrit të Mbrojtes së Greqisë?”

grek-905x395

Ministri grek i Mbrojtjes, Panos Kammenos, deklaroi se ushtria e Greqisë nuk i tremben as turqve dhe as shqiptarëve. Por, atij i është përgjigjur deputeti socialist, Erjon Braçe. “Vetem tani munda te lexoj se ministri i Mbrojtjes i vendit fqinje ...

Read More »

Letër e hapur Nikollës/ “E dashur Lindita, si do ndjehesha nëse do isha djali, vëllai apo burri yt”

56409797

Në letrën e botuar sot në gazetën Panorama me titull “Sulmi me salcë si etje për gjak e neostalinistëve”, Çashku shkruan se modeli atipik i ministres si pushtet është një kundërvënie e modelit të të fortit, dhunës dhe urrejtjes. E ...

Read More »

Italiani i “Myslim Shyrit”: Duajeni Shqipërinë. Nuk ekziston vendi perfekt

francesko-640x318

Ai është Francesco Acone, 47 vjeç dhe prej dhjetë vjetësh jeton në Tiranë. Kur erdhi këtu, nuk e kishte menduar dhe projektuar saktësisht se çfarë do të bënte në këtë vend. “Kam ardhur në Shqipëri në vitin 2006. Në fillim ...

Read More »