Home . Humor

Humor

Nazisti gjermon vendos t’i kërkojë dëmshpërblim Shqipërisë pasi lexon Fejsbukun e…

index-905x395

Datën 17 nëntor ende pa gdhirë mirë nazisti në pension z.Ernst Röhm hapi internetin për të lexuar mbi Tiranën, vendin që i kujtohej për shkak të vlerave kulturore dhe artistike. Isha i ri atëherë mendoi, dhe s’ja kuptoja mirë vlerën ...

Read More »

Në rrjet shpërthen humori me titullin që Xhelal Mziu, i dha Donald Trump (Foto)

safe_image

Xhelal Mziu i akordoi dje presidentit të ri amerikan, Donald Trump, titullin “Qytetar nderi” i Kamzës. Kaq është dashur që në rrjet të shpërthejë ironia. Për fat që në Shqipëri ekzistojnë edhe persona si Xhelali, që të kthejnë humorin

Read More »

Trump qytetar nderi i Kamzës, nis tallja në rrjet (Foto)

trump

Titulli “Qytetar Nderi” për presidentin e zgjedhur amerikan DOnald Trump ka tërhequr vëmendjen edhe tëmediave të huaja. Prestigjozja britanike “Daily mail” ka shkruar nj♪7 artikull për këtë vendim të bashkisë Kamzës. “Një qytet shqiptar i njohur për emërtimin e rrugëve ...

Read More »

Flamur Noka shpik fjalën e re shqip

flamur-noka-1

Deputeti më i zëshëm i PD-së gjatë ditëve të fundit, doktor Flamur Noka, habiti gazetarët dhe opinionin publik me “aftësinë” e tij edhe në fushën e gjuhësisë, kur para kamerave “live”, përdori një fjalë të re të panjohur më parë ...

Read More »

Video/ Ironia me Kushtetuesen: “Faleminderit që na sollët të miratojmë ligjin që është kundra nesh”

????????????????????????????????????

Ligji me i rëndësishëm i reformës ne drejtësi, ai i vetingut, nuk do te zbatohet deri ne shqyrtimin përfundimtar nga Gjykata Kushtetuese. Përballe kërkesës se Parlamentit per heqjen e masës se pezullimit, Gjykata ka vendosur per here te dyte pro ...

Read More »

Çmendet “Berisha”, bën thirrje: Vraponi, vini në skedinë këto ndeshje! (Foto)

Berisha-ipad-1024x733-e1470246423498

Në lumin e portaleve që ekzistojnë në Shqipëri, lufta për klikime është gjithnjë e më e ashpër. Aq sa këto portale janë të gatshme të sajojnë lajme me tituj nga më të ndryshëm, me qëllim për disa klikime më tepër. ...

Read More »

Paloka shkon të konsultohet me Trumpin për humbjen në Kolonjë, por ngec te muri Meksikan

paloka2-905x395

Edi Paloka në një udhëtim të vetëm ia doli të çuditej dy herë. Megjithëse i pajisur me një çertifikatë që provonte se mbyllte sytë kur shihte emrin “Soros” në internet, i dërguari special i Partisë Demokratike ngeci  para murit meksikan. ...

Read More »

Kaçi i Bardhë analizon fitoren në zgjedhjet në Kolonjë

kaci

Ashtu siç pritej, Kaçi i Bardhë ka analizuar fitoren e thellë të PD në Kolonjë dhe shpresën që ajo ngjall për zgjedhjet e vitit 2017. Në një postim të tij, Kaçi u shpjegon demokratëve, përse kanë fituar thellë. “Të dashur ...

Read More »

Luli-shqiptarëve të diasporës: Historia ime si emigrant, frymezim per ju!

basha1

Të dashur shqiptarë të diasporës. Po ju shkruaj jo vetëm si kandidat për kryeministër i Shqipërisë, por mbi të gjitha, si një prej jush, si një anëtar i denjë i diasporës shqiptare Unë më shumë se kushdo tjetër, jam shembulli ...

Read More »

E pabesueshme: Zbulohet arsyeja reale e sulmit ndaj ministres Nikolla

safe_image

Një vajzë e cilësuar nga rrjetet sociale si bartëse b*lesh, ka lagur Ministren e Arsimit Nikolla, me lëndën në dukje salcë domatesh. Po çfarë pasoja do sjellë ky veprim? Njerëzimi pret që Lindita të ftillohet dhe salca të jetë ndriçimi ...

Read More »