LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore

Kryesore

“Shqipëria, Amerika e italianëve”, Kryeministri uron mirëmëngjes me këto pamje (VIDEO)

Kryeministri Rama ka vijuar me përshëndetjen tradicionale tashme të mëngjesit duke publikuar sot pamjet e një  reportazhi italian. Reportazhi bën fjalë për shumë shtetas italianë të cilët kanë zgjedhur të jetojnë dhe punojnë në Shqipëri. Edhe më herët kryeministri Rama ...

Read More »

Turpi i mjekësisë/ Deklarimi i rremë i mjekëve për të mbrojtur vrasësit e vërtetë të 21 Janarit

Mes vrasësve dhe manipulatorëve të 21 janarit janë edhe dy mjekë. Fjala është për dyshen Koçeku-Gega, që në ato orë të trazuara kur konfirmohej vdekja e tre personave në protestë, jepnin versionin e “vrasjes së tyre nga afër”, duke lënë të nënkuptuar se ...

Read More »

Video e ditës: Francesko, një papë ndryshe, duke kërcyer në disko, risi në botën katolike

Papa Françesku shikohet në një video të publikuar në Facebook duke vallëzuar me femra në një diskotekë. Dhe vallëzon bukur, elegant. Kjo pamje nuk është edhe aq e zakonshme për prijësit fetarë, mirëpo Papa Françesku tashmë është bërë i njohur ...

Read More »

Tiranë/ Karta e rezidentit, po s’ke paguar ujin dhe dritat nuk e përfiton

Bashkia e Tiranës ka nisur shpërndarjen e kartave të rezidentit për qytetarët të cilët përfitojnë parkim pa pagesë të automjetit në zona të ndryshme të qytetit. Pas rezultateve të kënaqshme të zonës së parë të pilotuar, në funksion të këtij ...

Read More »

Afera CEZ/ Arta Marku ndryshon prokurorin që do të hetojë dosjen e supervjedhjes Meta-Berisha

Pas vendimit të Gjykatës së Tiranës për të rihetuar privatizimin e OST nga CEZ, dosja hetimore i kalon me short prokurorit Ardian Braho. Më parë, ky hetim është ndjekur nga Alma Brati, e cila vendosi të pushojë hetimet. Vendimi i ...

Read More »

“Bobat” e LSI që votuan në mars si frikacakë

(Skandal) Si gjithmonë, në fillim PD e pastaj LSI, sot me shumë se dje, akuzuan PS se po ju jep mbrojtje deputeteve te saj, ministrave, nga arrestimi. Madje Lulzim Basha u bë peshkatar i madh kur dalloi”peshkun e madh” nga ...

Read More »

Rovena Gashi, krahu i djathtë i Lallës dhe bashkëshorti Dritan Gina me pasuri përrallore, supervilë dhe ora 11 mijë dollarë (Foto)

Shumëkush është habitur se përse Dritan Gina, burri i Rovena Gashit kërkoi të bënte “harakiri” në zyrën e kryeprokurorit të Elbasanit. Madje dikush dhe mund të ketë thënë se është e drejtë të mbrojë punën e tij. Po ashtu bënë të ...

Read More »

Ku ishim dhe ku jemi ndaj rrezikut nga krimi: Shqipëria del nga “zona e kuqe” dhe klasifikohet…

Tirana renditet në vendin e 211 nga 327 qytete të marra në studim sa i përket krimit, sipas indeksit të krimit të Numbeo, një nga bazat më të mëdha të të dhënave në botë, i cili ka bërë klasifikimin për ...

Read More »

Provoni fatin! Kanadaja “vuan” për fuqi punëtore, viza ekspres për specialist nga mbarë bota

Kanadaja në fillim të vitit 2019 do të lëshojë viza ekspres të cilat pritet të zgjidhin problemin e këtij shteti sa i përket mungesës së fuqisë punëtore të kualifikuar. Kjo në të vërtetë paraqet ndryshim të politikës së emigracionit për ...

Read More »

Rama “dush të ftohtë” ministrave: Të gjithë jeni në provë!

Kush mendon se Edi Rama, me një të rënë të lapsit, ka nisur të paralajmëroj vetëm drejtues të institucioneve të shtetit se do shkarkohen, si përgjegjësit kryesor të paaftësisë dhe dashakeqësisë për të bërë detyrën e tyre, e cila shpesh ...

Read More »

000-017   000-080   000-089   000-104   000-105   000-106   070-461   100-101   100-105  , 100-105  , 101   101-400   102-400   1V0-601   1Y0-201   1Z0-051   1Z0-060   1Z0-061   1Z0-144   1z0-434   1Z0-803   1Z0-804   1z0-808   200-101   200-120   200-125  , 200-125  , 200-310   200-355   210-060   210-065   210-260   220-801   220-802   220-901   220-902   2V0-620   2V0-621   2V0-621D   300-070   300-075   300-101   300-115   300-135   3002   300-206   300-208   300-209   300-320   350-001   350-018   350-029   350-030   350-050   350-060   350-080   352-001   400-051   400-101   400-201   500-260   640-692   640-911   640-916   642-732   642-999   700-501   70-177   70-178   70-243   70-246   70-270   70-346   70-347   70-410   70-411   70-412   70-413   70-417   70-461   70-462   70-463   70-480   70-483   70-486   70-487   70-488   70-532   70-533   70-534   70-980   74-678   810-403   9A0-385   9L0-012   9L0-066   ADM-201   AWS-SYSOPS   C_TFIN52_66   c2010-652   c2010-657   CAP   CAS-002   CCA-500   CISM   CISSP   CRISC   EX200   EX300   HP0-S42   ICBB   ICGB   ITILFND   JK0-022   JN0-102   JN0-360   LX0-103   LX0-104   M70-101   MB2-704   MB2-707   MB5-705   MB6-703   N10-006   NS0-157   NSE4   OG0-091   OG0-093   PEGACPBA71V1   PMP   PR000041   SSCP   SY0-401   VCP550   CAS-002   CISM   200-125  , PMP   000-089   CCA-500   MB2-704   350-080   JN0-360   810-403   70-177   350-001   350-001   PMP   OG0-093   2V0-621D   CCA-500   210-065   352-001   101   102-400   MB2-707   70-178   JN0-102   640-911   ICGB   350-001