LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore

Kryesore

Skandali, ja pikëpyetjet mbi koncesionin e pompave të naftës, i njëjti person i përfshirë në aferën me targat e makinave dhe shkollat

Thellohet skandali me koncesionin e kontrollit të pompave të karburantit në vend. Pak ditë më parë Ministria e Financave shpalli fituese kompaninë “Noa Control”, edhe pse kemi të bëjmë me një koncesion që gatuhet prej 3 vitesh. Zanafilla e projektit ...

Read More »

Margjeka nuk e dha vërtetimin e faktit për Durrësin, nga frika se mos i mërzitej i shoqi apo Lulzimi që u lumtura…nga idiotsia e saj?! (Foto)

Gjyqtarja Mimoza Margjeka vendosi ditën e sotme të rrëzojë kërkesën e Valbona Sakos për të marrë mandatin e kryebashkiakes së Durrësit, duke i argumentuar si nul zgjedhjet e 30 qershorit për Bashkinë e Durrësit. Kjo, sipas saj, për shkak të ...

Read More »

Idajet Beqiri del me deklaratë të fortë për gjyqtaren që dubloi Kolegjin Zgjedhor: Ka bërë një gabim të rëndë!

Kreu i Partisë Uniteti Kombëtar Idajet Beqiri e quajti të gabuar vendimin e Gjykatës së Durrësit për të kthyer mbrapsht kërkesën e Valbona Sakos për të vërtetuar mandatin si kryebashkiake e Durrësit. Beqiri tha se Gjykata nuk ka të drejtë ...

Read More »

Ja pse vendimi i gjykatëses së “klanit gështenja” për Bashkinë e Durrësit, Margjeka me shkollë nate, është nul dhe qesharak

Vendimi i gjyqtares kamikaze të gjykatëas së Durrësit Mimoza Margjeka, e cila nuk i dha vërtetimin e mandatit Valbona Sakos, ishte vërtet qesharak. Mandati i të zgjedhurve vendorë jepet nga KQZ ashtu si dhe mandati i deputetit. Por në legjislacion ...

Read More »

Ilirjan Blloshmi, nipi i Vilson Blloshmit i shkruan Lulit të “mallëngjyer” për poetët martirë: Sa i pafytyrë je! Ja ç’bëre ti …

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha me anë të një shkrimi ka kujtuar vrasjen e dy poetëve Vilson Blloshmi dhe Genc Leka, ngjarje kjo e ndodhur 42 vite më parë. Por nipi i Vilson Blloshmit, Ilirjan Blloshmi me anë të ...

Read More »

Arben Malaj drejt shkarkimit! E konfirmon Banka e Shqipërisë: Po, ka shkelur kodin e etikës

Banka e Shqipërisë ka mbështetur qëndrimin e mazhorancës në lidhje me shkarkimin e Arben Malajt, nga detyra e anëtarit të Këshillit Mbikëqyrës të Bankës së Shqipërisë për shkelje të etikës. Në një deklaratë, Banka e Shqipërisë ka treguar rezerva në ...

Read More »

Prokuroria “humb” dëshmitë e Moisi Habilaj dhe Nezar Seiti, Tahiri: Edhe një çerdhe është më e organizuar! Ato prova do më a.rrestonin

Shtyhet për herë të tretë gjyqi për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Prokuroria kishte humbur dëshmitë e Moisi Habilajt dhe Nezar Seitit. Tahiri e quajti absurde humbjen e dëshmive që provonin fajësinë e tij. Ai tha se hiqte dorë prej ...

Read More »

Drejtësia e re: KLP përzgjedh 15 kandidatët e SPAK! “Ngelin në klasë” Donika Prela e Besim Hajdarmataj

Këshilli i Lartë i Prokurorisë ka prezantuar emrat e 15 kandidatëve për Prokurorinë e Posaçme (SPAK). Sipas KLP, do të vijojnë më tej garën për në SPAK prokurorët Altin Dumani, Anton Martini, Elisabeta Imeraj, Arben Kraja, Doloreza Musabelliu, Klodian Braho, ...

Read More »

Kush është “katunari” tjetër i Edi Ramës në ballkonin e Tironës që e surprizon kryeministrin?!

Kryeministri Edi Rama ka postuar një foto nga Dajti mbrëmjen e sotme, me pronarin e “Chateau Linza”. “Me të modhin Yllin e Peshkut në CHATEAU LINZA, një tjetër katunari jon që ka bërë një superinvestim mbresëlënës në ballkonin e Tironës ...

Read More »

Lulzim Basha e ktheu PD-në si “balon pa bisht’! Kushti për largimin e Ramës si kryeministër bie, tani ushtar nën komandën e Metës

Lulzim Basha ka bërë një kthesë të papritur, duke pranuar idenë e presidentit Meta për zgjedhjet të trefishta më 13 tetor: Lokale, parlamentare dhe presidenciale. Ka ndodhur kjo pas një takimi të beftë mes tij dhe Metës në Presidencë në ...

Read More »