LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 11)

Kryesore

Qeveria 57 mln € për tërmetin/ Rama: Tre lagje të reja për të pastrehët! Basha s’ka fantazi, sot iki në Londër në Samitin e NATO-s për ndihmë

Qeveria shqiptare në mbledhjen e sotme, që ishte e gjashta e jashtëzakonshme që pas tërmetit tragjik ka marrë disa vendime të rëndësishme nga ndërtimi i tre lagjeve të reja për të prekurit në Tiranë, Durrës dhe Laç, rishikimi i buxhetit ...

Read More »

“Kombi i ish-kapitenit Cana është goditur nga një tërmet i fuqishëm”, Marseja fton tifozët të ndihmojnë Shqipërinë

Tërmeti i fuqishëm që goditi Shqipërinë para pak ditësh, i cili solli viktima dhe dëme të shumta, ka bërë që shumë njerëz të solidarizohen me vendin tonë. Të fundit që janë solidarizuar me këtë ka qenë klubi francez i Marsejës, ...

Read More »

VIDEO/ Qytetari i kërkon Ramës që të marrë me vete në hotel… edhe qenin: Të paktën s’është si ata analistët që bëjnë ham ham

Në përballjen e tij me qytetarët, kryeministri Edi Rama ka marrë disa kërkesa të pabesueshme. Njëri p.sh i kërkonte t’i gjente gruan. Ndërsa një tjetër, i kërkoi Ramës, që të merrte edhe qenin me vete në hotel, dhe për një ...

Read More »

Spartak Ngjela akuzon: Ilir Meta implikohet me mafian që ndërton

Spartak Ngjela ka ngritur akuza të forta ndaj qeverisë dhe presidentit Ilir Meta. Duke folur për situatën tragjike që la tërmeti i 26 nëntorit, Ngjela tha se qeveria është e lidhur me mafian dhe si shpërblim i jep leje ndërtimi ...

Read More »

Palaço “filozofi” nga urrejtja për Ramën…Fatos Lubonja habit me zbulimin: Zoti na ndëshkoi prej Ramës, ka shkaktuar k.rim dhe degjenerim me qeverisjen e tij

Fatos Lubonja ka bërë një shkrim ku lëkundjet sizmike i lidh me qeverisjen “Rama”. Ai shprehet se mënyra se si po drejton kryeministri Edi Rama vendin, ka zemëruar zotin. “E vërteta është se edhe sikur ta marrim natyrën si një ...

Read More »

Japin dorëheqje dy anëtarë të Komitetit të Nobelit, arsye edhe shkrimtari Handke

Dy anëtarë të Komitetit të Nobelit për Letërsi dhanë dorëheqje të hënën, pjesërisht për shkak të ndarjes së çmimit Nobel për shkrimtarin austriak, Peter Handke, në muajin tetor. Handke ka shkaktuar zemërim në Ballkan dhe me gjerë, për shkak të ...

Read More »

Qytetari në Durrës i “qan” hallin: “Më kanë marrë gruan pa më pyetur”! Rama: Paska pas më shumë mend se ti që ka lënë… (Video)

Kryeministri Edi Rama ka qenë në Durrës pasditen e sotme ku është takuar me qytetarët e prekur nga tërmeti dhe ka dëgjuar shqetësimet e tyre. Por ndërsa shumë kishin problem strehimin, sigurinë e banesave të dëmtuara apo dhe ushqimin, një ...

Read More »

Pas këngës së kukuvajkë-mediave se…punonjësve do u mbahet një pjesë e pagës, shpërthen në vajtim Luani i LSI-së!

Pas lajmit të rremë si shumë lajme që shpërndan grupi mediatik Kukuvajka, nuk ka përtuar Luani i LSI-së që të bëhet pjesë e vajtimit, aty ku mund të fshihesh apo të zhgrryhesgh, apo të dëndesh me të ngrënë e më ...

Read More »

“Jemi në konflikt të hapur me presidentin”! Rama reagon për Metën nga Durrësi: Ne do bashkëpunojmë për njerëzit

Kryeministri Edi Rama tha se pavarësisht se qeveria aktualisht është në konflikt të hapur me presidentin, sërish falënderon dhe është në krah të të gjithë atyre që ndihmojnë njerëzit në nevojë në këto ditë të vështira. Rama u shpreh se ...

Read More »

“Nuk jemi në garë me njëri-tjetrin”! Kryeministrit Rama ka një tjetër kërkesë për Lulzim Bashën

Kryeministri Edi Rama tha se Basha duhet të bëjë propozime konkrete. Rama tha se nëse Basha ka ide, të vijë dhe të propozojë konkretisht. “Do të ishte mirë që Lulzim Basha dhe forcat politike të mos bënin propozime si ata ...

Read More »