LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 12)

Kryesore

Blendi Fevziu kritikon hapur Albin Kurtin: Ka teza tipike majtiste që kanë rezultuar një dështim spektakolar

Gazetari, Blendi ka dhënë mendimin e tij mbi zgjedhjet parlamentare të së dielës në Kosovë, ku fitues doli Albin Kurti. Fevziu nuk i ka kursyer kritikat nda Kurtit teksa është shprehur se ka disa teza majtiste që kanë dështuara, ndërsa ...

Read More »

Veliaj nuk lë gjë pa thënë për Mynyr Konin: “Mbledh 5 mijë lekshat e nuseve që bëjnë foto tek Kopshti Botanik”

Çështja e kopshtit botanik është kthyer në një mollë sherri mes Bashkisë së Tiranës dhe Universitetit të Tiranës. Kreu i Bashkisë së Tiranës, Erion Veliaj ka sulmuar ashpër rektorin e Universitetit të Tiranës, Mynyr Koni. Në mbledhjen e sotme të ...

Read More »

Ceka godet sërish: Dua ta takoj atë gocën që ka shkruar “Shame on you” t’i puth dorën, se s’ka burra Shqipëria

Politikani Neritan Ceka i rikthyer në vëmendjen e të gjithëve së fundmi me deklaratat e tij të bujshme, nuk ndalet së hedhur akuza ndaj kryeministrit Rama. I ftuar në Report Tv, ai zbuloi më tej se i ka puthur dorën ...

Read More »

Mazhoranca e vendosur, deputetët në unison për t’i shkuar deri në fund shkarkimit të Metës: Mbi 20 deputetë të opozitës në mbështetje të PS

Mazhoranca duket e vendosur për t’i shkuar deri në fund shkarkimit të Presidentit Ilir Meta nga detyra. Komisioni hetimor që po heton shkeljet e kryera nga kreu i shtetit zgjati me dy muaj afatet e komisionit për shkak se konkluzionet ...

Read More »

Komisionerët e Venecias… të çmendur?! Ilir Meta në panik nga shkarkimi: Në sulm ndaj reformës në drejtësi me fjalët e Monikës

Tek sa na ndajnë tri ditë nga vendimi final i Komisionit të Venecias, presidenti Ilir Meta ka shtuar dozën e sulmeve ndaj kryeministrit Edi Rama dhe ka shprehur hapur frikën nga shkarkimi. Në një bashkëbisedim me studentët, Meta nuk ka ...

Read More »

KED ndez motorët për ngritjen e Kushtetueses: Emrat te Presidentit 30 ditë kohë për zgjedhjen e 2 anëtarëve

Gjykata Kushtetuese pritet që të marrë jetë shumë shpejt, pasi brenda 30 ditësh do të ketë dy anëtarë të rinj. Ditën e djeshme Këshilli i Emërimeve në Drejtësi i përcolli Presidentit të Republikës listat me renditjen e 6 kandidatëve për ...

Read More »

Holanda as po as jo për Shqipërinë: Frikë nga një mocion i partive ekstremiste…e pafuqishme ndaj Komisionit Europian

dëgjuar qëndrimin e qeverisë përmes ministrit për Punët e Jashtme, Stef Blok. Ministri ka mbajtur një qëndrim te njohur deri më tani, se është e parakohshme çelja negociatave me Shqipërinë Kjo seancë nuk ka prodhuar kundërshti të forta nga anëtarët ...

Read More »

Tusk takon Merkel për negociatat me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Mes vendeve anëtare të BE kanë filluar negociatat për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Kreu i Këshillit Evropian, Donald Tusk është takuar me kancelaren gjermane Angela Merkel. Në një postim në rrjetet sociale, Tusk thotë se me kancelaren Merkel ka ...

Read More »

A ka moral Ilir Meta kur sulmon si Lulzi Basha?! Shqipëria nuk i ka plotësuar detyrat e shtëpisë për negociatat! Kanë futur hundët tek drejtësia

Ilir Meta gjatë një takimi mes studentët tha se Shqipëria ka humbur shumë kohë sa i takon çështjes së integrimit drejt BE. Ai tha se Shqipëria nuk i ka plotësuar detyrat e shtëpisë dhe negociatat sipas tij nuk zgjidhen me ...

Read More »

Sot hyn në fuqi ashpërsimi i Kodit Penal: Burg kush bllokon rrugët! A do t’i bllokojnë si protestues ish deputetët e rrugës?!

Nga sot hyjnë në fuqi ndryshimet e reja të bëra në Kodin Penal, ku ashpërsime të dënimeve ka për disa vepra penale, si bllokimi i rrugës, armëmbajtja pa leje, e drejta e autorit, dhuna ndaj kafshëve (kush vret një kafshë ...

Read More »