LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 15)

Kryesore

Lulzim Bashës kthehet në origjinë! Shkon të denoncojë se nuk janë kryer verifikimet e banesave, banorët e përzënë: Kanë ardhur ekspertët, ik fli gjumë se je vonë!

Pas termetit shkaterrues te 26 Nëntorit ekspertet shqiptare ne bashkepunim me ato te huaj, kane nisur punen intensive per verifikimin e banesave e pallateve per demtimet e mundshme. Nje gje e tille ka ndodhur edhe me nje pallat ne njesine ...

Read More »

Mashtruesi Blushi i revoltuar me gazetarin! Nuk shikon dhe nuk dëgjon kur “Bobi” i Metës kërcënon 70 vjeçarin: Qepe! (Video)

Tedi Blushi si gazetar mediokër që ka gjetur strehë në “kullën e barit” të Ilir Metës, që akoma quhet presidencë, ka hedhur poshtë pretendimet se një roje i Likes ka kërcënuar një fshatar në shtëpinë tij, kur plaku mbi 70 ...

Read More »

Video/ “Bobi rri urtë bobi” se ke familje se…! 70 vjecarin kërcënon rojen e Metës që i thotë “qepe” në shtëpinë e tij të shembur nga tërmeti

Ilir Meta ka vizituar disa banesa të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit. Teksa një banor ka filluar të shpjegojë situatën e tij, ka ndërhyrë shoqëruesi i kreut të shtetit i cili i ka kërkuar të mos flasë më. Mirpo ...

Read More »

Ish-ambasadori i OSBE sulmon Holandën: “Çfarë turpi! Vendi i pasur nuk është aty për të ndihmuar”

Shumë shtete anëtarë të Bashkimit Europian kanë kontribuar me ndihma apo me njerëz për përballimin e situatës të shkaktuar nga tërmetet në Shqipëri që rezultoi në katastrofë dhe në humbjen e 51 jetëve. Por ajo që bie në sy mungesa ...

Read More »

“Tronditje e madhe”! Zbulohet lëvizja tjetër e Gjermanisë në ndihmë të Shqipërisë, ja mesazhi i Merkel drejtuar Ramës

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Shqipëria, Edi Rama. “Me një tronditje të madhe mësova për tërmetin në Shqipëri, ku gjetën vdekjen shumë njerëz dhe një numër i madh u plagosën. Dëshiroj ...

Read More »

Përfaqësuesi i bankave italiane në tryezën e Ramës: Inxhinierët të bëjnë mbikëqyrje, na duhet një kuadër i plotë i dëmeve, pastaj

Përfaqësuesi i bankave italiane, dha dhe një mesazh për situatën tragjike në të cilën ndodhet vendi dhe mënyrat si mund të zgjidhet këtë pasdite në Komitetin Kombëtar të Rindërtimit. Në fjalën e tij, italiani deklaroi se inxhinierët duhet të bëjnë ...

Read More »

Inxhinieri i drejtëpërdrejtë me Ramën: “Përgatituni për një dëm mbi 500 mln”! Ky është shtab lufte, më jepni detyrën se për këtë kam ardhur!

Inxhinieri Arben Meçe foli me tone të ashpra në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, që po zhvillohet këtë pasdite nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama. Inxhinieri tha se nuk është aspak e rëndësishme të diskutohet për transparencën e fondeve, ...

Read More »

Mblidhet Komiteti Kombëtar për Rindërtim, Marin Mema: Të ndihmojmë shqiptarët përtej politikës

Qeveria shqiptare ka mbledhur sot Komitetin Kombëtar të Rindërtimit. Në këtë mbledhje kanë marrë pjesë kryeministri, ministrat, por edhe persona publik, të cilët janë përfaqësues të fondacioneve të ndryshme, që kanë mbledhur para për të prekurit nga tërmeti. I pranishëm ...

Read More »

Soreca: Jemi pranë shqiptarëve në këto momente të vështira, kemi dërguar një ekip prej 50 inxhinierësh

Ambasadori i BE Luigi Soreca në një prononcim për “News 24” nga terreni u shpreh se Bashkimi europian dhe organizmat ndërkombëtarë gjenden pranë shqiptarëve në këto momente të vështira për ta. Soreca theksoi se BE po ndihmon konkretisht, pasi në ...

Read More »

Si i shpëtoi vajza e paralizuar tërmetit në Thumanë

Tërmeti i 26 nëntorit Joridën e gjeti në karrige me rrota dhe në pamundësi për t’u larguar me vrap si gjithë të tjerët, ishte daja e saj ai që i shpëtoi jetën. 35-vjeçarja nga Thumana është kthyer pas në kohë, ...

Read More »