LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 16)

Kryesore

Meta “me taksat tuaja” shijoj fitoren e Celtikut…

Mengjesin e sotem presidenti Ilir Meta pati nje takim shume emocionues,me komunitetin arberesh ne Plataci te Kalabrise(Itali). Dhe ne darke Ilir Meta  ka publikuar nje video nga stadiumi i Romes, ku si tifoz i flakte i Celtikut, shkruan “Triumf fantastik ...

Read More »

Ra në dashuri me rekrutuesin e saj! Si u transformua mamaja e Alvinit nga shtëpiake, në luftëtare të ISIS-it?!

Makthi i Alvinit zgjati pesë vjet: në 2014-tën, kur ishte vetëm 6 vjeç, e ëma, Valbona Berisha e mori me vete në Siri, për ta rritur në “kopshtin “ e ISIS-it. Valbona, një shtëpiake e thjeshtë, që ishte sistemuar më ...

Read More »

Kryeministri Conte për Alvinin: Do të jetojë sërish fëmijërinë e tij, larg bombave dhe luftërave

Kryeministri i Italisë, Giuseppe Conte ka reaguar pas lirimit të Alvin Berishës nga kampi al-Hol në veri të Sirisë. Conte falenderon të gjitha organizatat ndërkombëtare që bashkëpunuan në këtë operacion, autoritetet italiane, si dhe autoritetet shqiptare. “Më e keqja për ...

Read More »

FNSH “Blindon” jugun e Shqiperise

Policia po zhvillon një operacion në jug të vendit për të arrestuar personin e dytë,i dyshuar si i përfshirë në këtë ngjarje. Mbrëmjen e kësaj të enjtje është ndërmarrë një operacion në Vlorë dhe Lushnje, pasi dyshohet se në këto ...

Read More »

Një vrasje në çdo pesë ditë, jemi të pestët në Europë

Vrasjet në Shqipëri mbeten në nivele të larta, duke u renditur të pestët në Europë për normën e vrasjeve për 100 mijë banorë. Sipas të dhënave të publikuara nga INSTAT dhe të përpunuara nga Monitor, për dy vitet e fundit, ...

Read More »

Alvini jashtë kampit të ferrit, i lirë në Damask (Foto)

Pas lajmit se vogëlushi Alvin Berisha u lirua nga kampi Al-Hol në Siri, Ilir Kulla ka postuar një foto në facebook me 11-vjeçarin. Ilir Kulla është ish gazetar si dhe ka qenë këshilltar i disa presidentëve shqiptar dhe ka një ...

Read More »

SHBA “shuplakë” mediave pranë opozitës për rrjetin 5G, Huawei deklaron se nuk ka asnjë angazhim në Shqipëri

“Lufta” për kontrollin e rrjetit 5G, që pritet të sjellë një revolucion të ri botëror, ka kapur tanimë edhe Shqipërinë. Gjermania është një nga vendet e Evropës që ka lejuar rrjetin 5G. Ndërkohë që, në Shqipëri ambasada amerikane dha alarmin ...

Read More »

Pas Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut, Macron zemëron keq edhe dy shtete të tjera/ Çfarë planesh fshihen pas këtyre deklaratave të bujshme të presidentit francez?!

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron ka zemëruar Bullgarinë dhe Ukrainën, me deklaratat e tij të fundit. Por a do të thotë kjo se Macron po zhvendoset në të djathtën politike? Kur presidenti i Francës, Emmanuel Macron i jep intervistë revistës ...

Read More »

Pritet valë dorëheqjesh në drejtësi! Precedenti “Llalla” shpëton të zhyturit në afera: Ja si gjyqtarët po largohen sapo njihen me aktet e KPK!

Bilanci pozitiv i vetingut ka rritur ankthin dhe panikun në radhët e gjyqtarëve dhe prokurorëve. Deri më tani të gjithë prokurorët dhe gjyqtarët që janë zhytur në afera kanë përfunduar jashtë sistemit të drejtësisë, ndërsa një pjesë e tyre rrezikojnë ...

Read More »

Miratohet rezoluta për ndikimin rus: Ditmir Bushati del kundër, përplaset ashpër me deputetët socialistë në komision

Komisioni i Politikës së Jashtme ka miratuar dje projekt-rezolutën “Për ndërhyrjet e huaja në proceset elektorale dhe dezinformimin në proceset demokratike kombëtare”. Relatori i rezolutës ishte kreu i grupit parlamentar të Partisë Socialiste, Taulant Balla. Por komisioni u shoqërua me ...

Read More »