LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 18)

Kryesore

Policia dhe FNSH-ja rrethojnë Malësinë e Krujës: Çfarë po ndodh?!

Policia e Krujës prej një jave po bën kontroll masiv në të gjithë territorin e Malësisë së Krujës për parandalimin goditjen e kultivimit të bimëve narkotike. Burime bëjnë me dije së në këtë operacion janë angazhuar edhe Forcat të Ndërhyrjes ...

Read More »

Parlamenti i Holandës jep sot përgjigjen për Shqipërinë… “Pro” apo “kundra” hapjes së negociatave?!

Dhoma e Ulët e parlamentit të Holandës do të dikutojë sot në orën 20:30 për çeljen e negociatave të Shqipërisë me Bashkimin Evropian, vendimt i cili pritet të jepet në datën 18 tetor pas mbledhjes së Komisionit Europian. Ndërkohë sot ...

Read More »

Katër OJQ kanë bërë propozime për reformën zgjedhore: Rudina Hajdari jep mesazhin e rëndësishëm

Deputetja Rudina Hajdari shkruan se është inkurajues fakti se 4 organizata të shoqërisë civile kanë bërë propozime konkrete për reformën zgjedhore. Rudina Hajdari shkruan: “Inkurajues fakti se 4 organizata të shoqërisë civile kanë bërë propozime konkrete për reformën zgjedhore, sistemin ...

Read More »

VIDEO/ Ikona Margarita Xhepa i bën thirrjen e fortë grave shqiptare: “Kur sëmuret nëna, sëmuret e gjithë shtëpia!”

Aktorja Margarita Xhepa në kuadër të muajit të ndërgjegjësimit kundër Kancerit të Gjirit i është bashkuar fushatës së iniciuar nga ministria e Shëndetësisë, dhe i bën thirrje të gjitha grave që të shkojnë për një kontroll rutinë tek mjeku, për ...

Read More »

Schallenberg nuk e “dëgjon” Lulin: Sa herë që vij në Tiranë shoh zhvillim, mbështetje Shqipërisë për integrimin!

Ministri Federal për Evropën, Integrimin dhe Punët e Jashtme të Austrisë, Alexander Schallenberg zhvilloi sot edhe një takim men kreun e opozitës së rrugës Lulzim Basha i cili në takimin me të deklaroi se Shqipëria nuk i ka plotësuar kushtet ...

Read More »

Zëdhënësja e BE-së jep mesazhin e fortë për politikanët shqiptarë: Reforma Zgjedhore një test i rëndësishëm për Shqipërinë

Bashkimi Europian rithekson nevojën që të gjithë aktorët politikë në Shqipëri të kontribuojnë përmes dialogut për Reformën Zgjedhore Zëdhënësja e Bashkimit Europian, Maja Kocijancic tha se kjo reformë dhe zbatimi i rekomandimeve të OSBE-ODIHR janë një test i rëndësishëm për ...

Read More »

Ja si dështuan Meta-Berisha të bllokonin paktin me Serbinë! Haradinaj del humbësi më i madh i zgjedhjeve Kurti gati për bisedime me Beogradin

ështon plani i Ilir Metës dhe Sali Berishës për të bllokuar gjetjen e një pakti mes Kosovës dhe Serbisë. Rezultate e zgjedhjeve në Kosovë nxorën fitimtar Albin Kurtin dhe të gjithë tani janë në ethet e koalicionit të ri. Sytë ...

Read More »

Uashingtoni mesazh politikanëve: Do ta shndërrojmë këtë vend nga maja deri në fund, reforma në drejtësi revolucion ndaj të korruptuarve

Shtetet e Bashkuara të Amerikës u kanë dërguar dje një mesazh të qartë politikanëve të korruptuar se, reforma në drejtësi do të shkaktojë revolucion në radhët e tyre. Duke folur në aktivitetit që u zhvillua dje te godina e “Polit ...

Read More »

Drejtësia ping pong me dosjen Hajdari, Haxhia “shpërthen” ndaj Berishës: Ka kapur gjyqësorin, tenton të më përdorë si mburojë për të mbuluar krimet

Gjyqi ndaj Izet Haxhisë ka marrë një tjetër rrjedhë. Pasi çështja kaloi te Gjykata e Krimeve të Rënda, edhe kjo e fundit është në dilemë nëse çështja duhet të shqyrtohet ose jo. Dje u mbajt seanca e parë në këtë ...

Read More »

Rama paralajmëron: Emrat e ngelur në veting do të përballen të gjithë me drejtësinë

Qeveria është e vendosur për të dërguar para drejtësisë të gjithë ata gjyqtarë dhe prokurorë që kanë ngelur në procesin e vetingut. Pak ditë më parë Bundestagu gjerman e vuri si kusht hetimin e të ngelurve në veting, me qëllim ...

Read More »