LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 19)

Kryesore

“Turp”! Pas kryeministrit Rama, Pjerin Ndreu lëshon paralajmërimin e rëndë për mediat: Mos intervistoni mashtruesa!

Pas reagimit të fortë të kryeministrit Edi Rama ndaj mediave për mënyrën e raportimit mbi tërmetin, një reagim tjetër i fortë ka ardhur nga kryebashkiaku i Lezhës, Pjerin Ndreu. Ai u bën thirrje përfaqësuesve të medias në Lezhë të mos ...

Read More »

Basha tashmë shmang dixhitalin Sali! Vjen porosia e pazakontë e tij për strukturat e PD: Të shmanget çdo dalje publike dhe të jemi…

Mesohet se prej dy ditësh, kryetari i PD, Lulzim Basha, ka udhëzuar intensifikimin e pranisë në terren të të gjithë grupit të ish-deputetëve, kryesisë dhe sekretariatit të partisë, por këtë radhë me një porosi jo të zakonshme për një parti ...

Read More »

Goditjet e fuqishme morën 50 jetë njerëzish! Poshtë rrënojave qeni nuhat diçka të pazakontë 3 ditë pas tërmetit: Forcat e shpëtimit nuk e ndalin ‘luftën’ deri në momentin e fundit

Një tërmet i tmerrshëm që tronditi vendin tonë mëngjesin e 26 nëntorit, ku mbetën 49 viktima dhe 900 të plagosur, ende vazhdon operacioni i kërkim-shpëtimit në qytetin bregdetar. Poshtë gërmadhave të ndërtesës së shkatërruar plotësisht, konkretisht, në hotelin e shembur ...

Read More »

Del lista: Këto janë shtetet që ndihmuan Shqipërinë pas tërmetit

Tërmeti i 26 nëntorit ka vënë në lëvizje shumë shtete për të ndihmuar Shqipërinë dhe Shqiptarët në momentin e vështirë kur tërmeti I magnitutës 6.4 ballë righter goditi vendin. Deri tani 49 viktima, mbi 750 të lënduar, dhe qindra objekte ...

Read More »

Tërmetet, Alketa Vejsiu shpërthen në lot në televizionin italian: Jemi mikroskopik para fatit!

Moderatorja Alketa Vejsiu ishte e ftuar pasditen e djeshme në Rai 1 për të folur mbi situatën e shkaktuar nga tërmeti që mori jetë njerëzish e la qindra të plagosur. Alketa u përlot duke përmendur viktimat si Dienën me vajzën ...

Read More »

“Më përputhen shqetësimet dhe idetë me Bashën”, kryeministri Rama shpall gjendjen e jashtëzakonshme edhe në këtë qytet tjetër të Shqipërisë

Kreu i qeverisë tha se është shqetësim i përbashkët si i liderit të opozitës Lulzim Basha, situata në Laç pas tërmetit, e për këtë, Rama tha se ka vendosur që edhe ky qark të kalojë në planin e emergjencës. Kështu, ...

Read More »

Lëkundjet e vazhdueshme të tërmetit, sizmologët: Janë pasgoditje të tërmetit të së martës, natyrshëm toka do shkoj në vendin e saj

Lëkundjet e tërmetit kanë vijuar edhe ditët e djeshme, ku u ndjenë dy lëkundje 5.1 dhe 4 ballë. Sizmologët Llambro Duni dhe Rexhep Koçi u shprehën se ato janë pasgoditje të tërmetit 6.4 ballë që goditi Shqipërinë mëngjesin e së ...

Read More »

“Sot, ashtu si në kohë të tjera të vështira”! Zëri i Amerikës zbulon premtimin e madh të DASH për Shqipërinë

Departamenti Amerikan i Shtetit, shprehu ngushëllimet e Shteteve të Bashkuara për viktimat e tërmetit në Shqipëri. “Sot ne lutemi për familjet e tyre, si edhe për ata që janë lënduar. Në emër të popullit amerikan, u urojmë të gjithë atyre ...

Read More »

Rreziku i madh që na kanoset duke fjetur në makina… kur mendoni se po i shpëtoni tërmetit

Tërmeti i dy ditëve më parë ka shkaktuar deri më tani 50 viktima dhe qindra të lënduar përveç dëmeve të mëdha materiale. Mijëra banorë të Durrësit, Shijakut, Tiranë dhe zonave përreth kanë ikur nga shtëpitë duke shkuar në zona më ...

Read More »

Kush ishte në të vërtetë Kristi Reçi për familjen e Edi Ramës?!

Kjo është Kristi Reçi, tjetër viktime e termetit tragjik! Nën rrënojave të pallatit në lagjen 18 në Durrës humbi jetën edhe një vajzë e re sëbashku me 3 pjestarët e tjerë të familjes, e cila e përloti Kryeministrin Edi Rama ...

Read More »