LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 2)

Kryesore

Lajthit Arta Marku, “shuplakë” SHBA-së: Agron Gjana Prokuror i Tiranës, i refuzuar për të shkelur në Amerikë!

Sot një lajm tronditës e për të mos thënë fyerës dhe shpërfillës për SHBA-në: Agron Gjana një prokuror nga më të përfolurit, të cilit i është ndaluar dhe hyrja në SHBA, emërohet nga shoqja e klasës, sot kryeprokurore Arta Marku, ...

Read More »

“21 janari do ta ndjekë deri në frymën e fundit, Sali Berishën. Duroni, s’keni parë gjë akoma…”

Deputeti i PS, Pjerin Ndreu, deklaratat e Berishës një ditë më parë, kur u shpreh se pas 21 janarit do vriste me snajper Edi Ramën, nëse ai do tentonte të organizonte sërish një demonstratë përpara Kryeministrisë, i ka cilësuar lajthitje. I ...

Read More »

INVESTIGIMI/ Rusët kanë financuar lobimin e PD-së dhe Lulzim Bashës në Uashington

Një shkrim investigativ me autorë David Corn, Hannah Vevintova dhe Dan Friedman, ka hedhur dritë mbi lidhjet e fshehta të Partisë Demokratike dhe kompanive të lobimit. Në artikullin e gjatë, zbulohen fakte konkrete ku “selia blu” ka ofruar pagesa të kripura ...

Read More »

SKANDALI/ Adriatik Llalla i “bleu” vrasësit 3 000 metra katrorë ullishte në Tiranë për 1.5 milionë lekë, ja dokumenti zyrtar

Ish Prokurori i Shqipërisë Adriatik Llalla i ka blerë një personi të dënuar për vrasje dhe të akuzuar për një seri të pafund akuzash të tjera nga policia dhe drejtësia shqiptare, një superpronë në një nga zonat me ekskluzive dhe ...

Read More »

DOSJA e Adriatik Llallës: Blerje pronash nga vrasës dhe skema kriminale që e bëri miliarder

Pas botimit të serisë së shkrimeve me prova dhe fakte rreth jetës superluksoze të familjes së ish Kryeprokurorit të Shqipërisë Adriatik Lalla, “Alpenews.al” nis nga sot serinë e botimit të një dosje të re e të errët të bëmave të ...

Read More »

VIDEO: Rama merr në Shtëpinë e Bardhë një çmim nga njeriu i Donald Trump

Edi Rama gjatë vizitës së tij në SHBA, ka marrë edhe një çmim në Shtëpinë e Bardhë. “Një surprizë e posaçme ceremonia e marrjes sot, në Shtëpinë e Bardhë, të ÇMIMIT PER PLURALIZMIN KULTUROR, dorëzuar nga i emëruari Presidentit Trump ...

Read More »

Basha gjumë në ‘gjirin’ e Monikës. LSI-ja ‘kali i Trojës’ që po falimenton PD-në

“Do kemi kohë, do kemi kohë”! Kjo ishte përgjigjia e vetme e kryedemokratit Lulzim Basha i pyetur nga gazetarët nëse ndjehet i kërcënuar nga partia e re që mendohet se do të krijohet nga ish-garda e vjetër e PD-së. Krijimi ...

Read More »

Kërcënimi që vjen nga Uashingtoni: Kur SHBA akuzonin Sali e Shkelzen Berishën ai autorë “Gërdecit” dhe presion për arrestim ndaj prokurorisë e mediave.

Sali Berisha nuk ka pasur asnjëherë marrëdhënie të mira me organet e drejtësisë apo mediat, përpos atëherë kur i ka pasur tërësisht të vetat. Të caktuara me dorën e tij në postet kryesore e deri tek më të thjeshtit. Aq ...

Read More »

Kërcënimi i Azemit që Saliu s’ja fali: “Do i fus plumbin në gojë Berishës”

Ismeti Haxhiu është i akuzuar dhe i denuar për vrasjen e Azem Hajdarit, duke dhënë versionin e tij të ngjarjes së asaj kohe  ai thekson se “qëllimi i Sali Berishës ishte shumëplanësh: të hiqte qafe Azem Hajdarin, sepse Berisha i ...

Read More »

SKANDAL/ Kapja e drogës nga Policia Shqiptare, Berisha tjetërson fjalët e Ministrit Kolumbian të Mbrojtjes

Seanca e ditës së sotme në parlamament ka qënë e tensionuar për shkak të debateve të shumta në lidhje me kapjen e 613 kg kokaine në portin e Durrësit. Ky ishtë një nga super-aksionet e suksesshme të policisë Shqiptare. i ...

Read More »