Home . Kryesore (page 20)

Kryesore

Përplasja për pronat, Lame: Mbaroi Shqipëria së vjedhuri, tani “hamë” njëri-tjetrin

Disa ditë pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Nodja, dhe ndërsa hetimet janë përqendruar në të ashtuquajturën “mafia e pronave”, drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës tregoi në emisionin Opinion se çfarë po ndodh me pronat. “Kjo që po ndodh tani ...

Read More »

Përfolja e Blendi Fevziut: Një histori me shumë pikëpyetje, Arjan Ndoji, ekzekutimi i Skerdilajd Konomit dhe …

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoji, ka nxjerrë në skenë një histori të frikshme, që tregon përfshirjen e shtetit dhe mafias në abuzimet me pronat. Përveçse udhëtonte me një kriminel, që ka bërë “luftë” për tokat në Gjirin e Lalzit, ajo ...

Read More »

Ditmir Bushati: Modeli ynë në Shkodër dështoi, PS afroi kriminelët dhe njerëz që SHBA i ka në “listën e zezë”

Fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30 qershorit por mendoj se në Shkodër ka dështuar modeli ynë.” Ditmir Bushati ka kërkuar publikisht ndjesë për ...

Read More »

Lum sharjesh për plakushin dixhital! Kryebashkiaku Kokoneshi: “Njeri i fëlliqur, nuk resht se shpifuri duke krijuar skenare të ulëta! Shihemi në gjyq, plak i çmendur!

Kryebashkiaku i Divjakës, Fredi Kokoneshi ka reaguar pas denoncimit të Sali Berishës, i cili e akuzonte këtë të fundit se është përfshirë në atentatin e prokurorit Arjan Ndoja. Përmes një reagimi në Facebook, Kokoneshi e quan Berishën “plak të çmendur” ...

Read More »

“Është çështje ditësh!” Paralajmërimi ‘bombastik’ i Spartak Ngjelës: Priten arrestime VIP, i nxjerr skandalin e rëndë Sali Berishës

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Ai shkruan se ngritja e SPAK është çështje ditësh, ndërsa u shpreh i sigurt që kjo strukturë do ta çojë deri në fund misionin ...

Read More »

Kuvendi bën “lëmsh” demokratët e rinj, shton dhe heq deputetët nga grupi

Menjëherë pasi Top Channel publikoi lajmin e përbërjes së re të Grupit Parlamentar Demokrat, Kuvendi fshiu në mënyrë të beftë nga faqja publikimin e bërë ku reflektoheshin ndryshimet mes opozitarëve të rinj. Zgjerohet Grupi Demokrat në Parlament, Rudina Hajdari forcon ...

Read More »

Qeveria hap “thesin” për Unazën e Re, kush janë 8 familjet e para që përfitojnë dëmshpërblim, ja milionat që do marrin

Banorët e zonës së Astirit janë treguar bashkëpunues për t’i hapur rrugë projektit të rehabilitimit dhe modernizimit të segmentit rrugor “Pallati me Shigjeta – Rrethrrotullimi Shqiponja” janë shpronësuar me vlerën e tregut për ndërtesat e tyre që preken nga ky ...

Read More »

Rama: Ky është grupi më i rrezikshëm k.riminal në Shqipëri por fundin do ketë të paimagjinuar

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një lidhjeje “Live” në Facebook në evenimentin javorë të bashkëqeverisjes, ka folur sërish për grupin KÇK. Ai e ka cilësuar këtë grup si organizatën më të rrezikshme kriminale që vepron sot në Shqipëri. Edi Rama: “Sot ...

Read More »

Porositi lushnjarin për të eleminuar Ndojan”, Braçe: Berisha po na kërcënon me jetë, Kokoneshi s’e njeh fare prokurorin

Zv.kryeministri Erion Braçe i është përgjigjur d.enoncimit të ish-kreut të qeverisë, Sali Berishës se ai bashkë me kryebashkiakun e Divjakës ishin porositësit e atentatit ndaj prokurorit të Durrësit Arjan Ndojës. Me anë të një statusi në Instagram, Braçe shkruan se ...

Read More »

Me flamurin Kuq e Zi pas shpine/ Tër bohen mediat e Vuçiqit, televizioni serb interviston Albin Kurtin

Mediat që kontrollohen nga pushteti në Serbi e të cilat njihen për ‘fake news’ e propagandë pro-Vuçiq, kanë reaguar ashpër pasi që në emisionin ‘Pressing’ të televizionit N1 sonte do të jepet një intervistë e realizuar me kreun e Lëvizjes ...

Read More »