LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 21)

Kryesore

Donacionet për të prekurit nga tërmeti, kush është lezhjani që mashtroi qindra shqiptarë duke hapur llogari bankare në emër të Edi Ramës

Në mesin e situatës së vështirë pas tërmetit të fuqishëm që goditi Shqipërinë me dhjetëra viktima, qytetarë të ndryshëm kanë përfituar duke hapur llogari fiktive në emër të kryeministrit Edi Rama, dhe duke mashtruar qytetarët të cilët kanë dhuruar vlera ...

Read More »

Tërmeti katastrofik/ Shqipëria e gjunjëzuar nga tragjedia, shkon në 46 numri i viktimave, 750 të lënduar

Vijon të rritet bilanci i viktimave të tërmetit katastrofik, që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, i ndjekur nga një sërë lëkundjesh të tjera të forta, duke e çuar në 46 numrin e tragjedisë, ...

Read More »

Nuk ndalen lëkundjet e tokës, një tjetër tërmet me epiqendër në detin Adriatik

Nuk ndalen lëkundjet e tokës në Shqipëri. Një tjetër tërmet i fortë është ndjerë në orën 14:28 minuta me epiqendër në detin Adriatik, 53 km në veriperëndim të Tiranës ose 25 km në jugperëndim të Lezhës. termeti ishte me magnitud ...

Read More »

Kryeministri Rama bën reagim e fortë pas gjendjes së jashtëzakonshme : “STOP DHE STOP TANI! MENJËHERË!!!”

Pas mbledhjes së qeverisë në orët e para të mëngjesit ku bëri thirrje të kenë kujdes mediat në raportime, kryeministri Rama ka bërë një tjetër reagim të ashpër, ku kërkon që çdo fjalë që jepet të jetë e matur. “Paralajmëroj ...

Read More »

Shqipëria 107 vjet e pavarur bën bashkë Presidentin e Kryeministrin në Vlorë, Meta: Nderimi më i mirë që mund t’i bëjmë këtij 28 Nëntori është ..

Presidenti Ilir Meta e kryeministri Edi Rama, kanë qenë bashkë në sheshin Pavarësia në Vlorë në kuadër të aktivitete të 107 vjetorit të pavarësisë. Në një prononcim të shkurtër për mediat, Meta tha se nderimi më i mirë që mund ...

Read More »

“U regjistruan 812 pasgoditje”, të dhënat më të fundit nga tërmeti: 21 lëkundje, vetëm gjatë natës së kaluar

Shqipëria vijon të lëkundet, që prej mëngjesit të 26 nëntorit, kur u regjistrua tërmeti më i fuqishëm i dekadave, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter. Sipas të dhënave më të fundit të IGJEUM, në vend janë regjistruar plot 812 pasgoditje, ...

Read More »

Video/ “Isha me …”! Përlotet Rama dhe largohet nga intervista me Ballën: Sot i kam të gjithë si Gregun!

Kryeministri Edi Rama është përlotur gjatë intervistës me gazetarin Sokol Balla, i cili po e zhvillon emisionin “Real Story” pas rrënojave të tërmetit në Durrës. Balla e pyeti për statusin e ndjerë të djalit të kryeministrit, Greg Rama, i cili ...

Read More »

“Pas Gërdecit, ti i dhe dorën Berishës”! Sokol Balla e “ngacmon” për Metën e Bashën, Rama: Unë po lëviz sa më shpejt…

Kryeministri Edi Rama foli nga Durrësi për gazetarin Sokol Balla, i cili po e zhvillon emisionin “Real Story”, pranë rrënojave të tërmetit, në qytetit bregdetar. Duke folur për ekipet e huaja që i kanë ardhur në ndihmë Shqipërisë në këto ...

Read More »

“Dhimbja e fqinjit prek shpirtrat tonë”! Tragjedia njerëzore nuk njeh ndasi: Klubet greke fushat ndihmash për Shqipërinë!

Tragjedia që ka mbërthyer Shqipërinë ka kaluar çdo kufi, sensibilizimi ka qenë i jashtëzakonshme dhe gjithëpërfshirës. Në këtë dramë nuk ka qëndruar në heshtje as bota e sportit, përkundrazi, janë përpjekur në çdo formë për ti ardhur në ndihmë shtetit ...

Read More »

FOTO/ Sandër Lleshaj publikon flamurin kombëtar mes rrënojave: 28 Nëntori na gjen të goditur fort, por jo të thyer!

Ministri i Brendshëm Sandër Lleshaj thotë se Festa e Flamurit ka gjetur çdo shqiptar të goditur fort nga tragjedia e tërmetit që la pas dhjetëra viktima. Ministri ka publikuar një foto të flamurit kombëtar, i cili u gjet nga forcat ...

Read More »