LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 23)

Kryesore

Deputeti Murrizi tallet keq me liderin demokrat: 4 milionë shqiptarë u trembën nga tërmeti, vetëm Basha ia pa kimetin

Deputeti Myslim Murriz ishte i ftuar në emisionin “Repolitix” foli për draftin e hartuar nga ekspertët për Reformën Zgjedhore, teksa ka theksuar se opozita nuk do ta votojë në parlament atë. Në fund të emisionit ai u pyeti edhe për ...

Read More »

Vjen lajmi i shumëpritur/ Nxirret nga kampi i kurdëve Alvin Berisha, dalin detaje të reja nga operacioni

Një ditë pas lajmit për nxjerrjen nga kampi Al-Hol në Siri të Alvin Berishës janë zbardhur detaje të reja nga operacioni për shpëtimin e 11-vjeçarit shqiptar, prej 5 vitesh në kampin nën pushtetin kurd. Burime nga Gjysmë Hëna e Kuqe ...

Read More »

Përplasja për pronat, Lame: Mbaroi Shqipëria së vjedhuri, tani “hamë” njëri-tjetrin

Disa ditë pas atentatit ndaj prokurorit Arjan Nodja, dhe ndërsa hetimet janë përqendruar në të ashtuquajturën “mafia e pronave”, drejtori i Agjencisë Shtetërore të Kadastrës tregoi në emisionin Opinion se çfarë po ndodh me pronat. “Kjo që po ndodh tani ...

Read More »

Përfolja e Blendi Fevziut: Një histori me shumë pikëpyetje, Arjan Ndoji, ekzekutimi i Skerdilajd Konomit dhe …

Atentati ndaj prokurorit Arjan Ndoji, ka nxjerrë në skenë një histori të frikshme, që tregon përfshirjen e shtetit dhe mafias në abuzimet me pronat. Përveçse udhëtonte me një kriminel, që ka bërë “luftë” për tokat në Gjirin e Lalzit, ajo ...

Read More »

Ditmir Bushati: Modeli ynë në Shkodër dështoi, PS afroi kriminelët dhe njerëz që SHBA i ka në “listën e zezë”

Fakt që ne gabuam në Shkodër. Kjo nuk ka të bëjë thjeshtë dhe vetëm me kandidatin që ne ofruam në zgjedhjet e 30 qershorit por mendoj se në Shkodër ka dështuar modeli ynë.” Ditmir Bushati ka kërkuar publikisht ndjesë për ...

Read More »

Lum sharjesh për plakushin dixhital! Kryebashkiaku Kokoneshi: “Njeri i fëlliqur, nuk resht se shpifuri duke krijuar skenare të ulëta! Shihemi në gjyq, plak i çmendur!

Kryebashkiaku i Divjakës, Fredi Kokoneshi ka reaguar pas denoncimit të Sali Berishës, i cili e akuzonte këtë të fundit se është përfshirë në atentatin e prokurorit Arjan Ndoja. Përmes një reagimi në Facebook, Kokoneshi e quan Berishën “plak të çmendur” ...

Read More »

“Është çështje ditësh!” Paralajmërimi ‘bombastik’ i Spartak Ngjelës: Priten arrestime VIP, i nxjerr skandalin e rëndë Sali Berishës

Avokati Spartak Ngjela paralajmëroi se përmes Strukturës së Posaçme Antikorrupsion në vend do të vihet drejtësia. Ai shkruan se ngritja e SPAK është çështje ditësh, ndërsa u shpreh i sigurt që kjo strukturë do ta çojë deri në fund misionin ...

Read More »

Kuvendi bën “lëmsh” demokratët e rinj, shton dhe heq deputetët nga grupi

Menjëherë pasi Top Channel publikoi lajmin e përbërjes së re të Grupit Parlamentar Demokrat, Kuvendi fshiu në mënyrë të beftë nga faqja publikimin e bërë ku reflektoheshin ndryshimet mes opozitarëve të rinj. Zgjerohet Grupi Demokrat në Parlament, Rudina Hajdari forcon ...

Read More »

Qeveria hap “thesin” për Unazën e Re, kush janë 8 familjet e para që përfitojnë dëmshpërblim, ja milionat që do marrin

Banorët e zonës së Astirit janë treguar bashkëpunues për t’i hapur rrugë projektit të rehabilitimit dhe modernizimit të segmentit rrugor “Pallati me Shigjeta – Rrethrrotullimi Shqiponja” janë shpronësuar me vlerën e tregut për ndërtesat e tyre që preken nga ky ...

Read More »

Rama: Ky është grupi më i rrezikshëm k.riminal në Shqipëri por fundin do ketë të paimagjinuar

Kryeministri Edi Rama nëpërmjet një lidhjeje “Live” në Facebook në evenimentin javorë të bashkëqeverisjes, ka folur sërish për grupin KÇK. Ai e ka cilësuar këtë grup si organizatën më të rrezikshme kriminale që vepron sot në Shqipëri. Edi Rama: “Sot ...

Read More »