LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 24)

Kryesore

Tjetër tërmet i fuqishëm “shkund” Shqipërinë në orën 23:44 minuta

Nuk ka qetësi. Një tjetër lëkundje është dëgjuar para pak minutave. vetëm disa minut para se të vinte 29 nëndori dita e çlirimit kombëtarë Sa i takon lëkundjes së fundit, sipas IGJEUM, magnituda ishte 4.8 i shkallës rihter. Këto lëkundje ...

Read More »

Një palaço që fatkeqësisht ka qenë president mjaullinë: Meta parashikoi termetin… Edi Rama është idiot, po lodhem kot me të

Kapterri i degraduar Bujar Nishani, thotë se nuk është kryeministri ai që shpall gjendjen e jashtëzakonshme por presidenti. Nuk e dimë se nga e ka nxjerr dhe ku e ka lexuar ky analfabet funksional, i arsimuar si toger i ushtrisë ...

Read More »

Instituti Amerikan i Gjeologjisë qetëson shqiptarët: Ju tregojmë pse nuk mund të ndodhë sërish një tërmet shkatërrimtar në harkun e ditëve, javëve apo muajve më pas

Vijon të rritet bilanci i viktimave të tërmetit katastrofik, që tronditi Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, me magnitudë 6.4 të shkallës Rihter, i ndjekur nga një sërë lëkundjesh të tjera të forta, duke e çuar në 46 numrin e tragjedisë, ...

Read More »

Mos i humbisni! Ja 7 arsye pse nuk ka rrezik nga tërmeti në Tiranë!

Ndonëse kanë kaluar tre ditë nga lëkundja e fuqishme me magnitudë 6.4, shumica e banorëve e zonave të prekura nga tërmeti janë ende të frikësuar dhe hezitojnë të rikthehen në banesa, për shkak të pasgoditjeve të me intensitet të konsiderueshëm. ...

Read More »

Adriatiku nuk po qetësohet! Para pak minutash tjetёr tёrmet i fuqishёm nё Shqipëri

Tirana e Durrёsi s’kanё qetёsi. Para pak çastesh ka ndodhur njё tjetёr tёrmet i fuqishёm. Lëkundjet kanë zgjatur disa sekonda, me magnitudë 3.7 ballë e shkallës rihter dhe me thellësi 20 km. Lëkundje të forta tërmeti janë ndjerë sërish në ...

Read More »

Trafik në hyrje të Elbasanit, qytetarët largohen nga Tirana

Tërmeti i cili preku Shqipërinë mëngjesin e 26 nëntorit, dhe lëkundjet e njëpasnjëshme që kanë rënë përgjatë këtyre tre ditëve ka krijuar jo pak panik tek qytetarët. Ngjarjet e fundit, por edhe lëkundjet e forta që janë ndjerë në kryeqytet ...

Read More »

Edhe Arabia solidarizohet me Shqiptarët, valëvit flamurin shqiptar në mes të Abu Dhabi-t

Shumë vende janë solidarizuar me Shqipërinë, në këtë situatë të vështirë që po kalon pas tërmetit që tronditi vendin mëngjesin e 26 nëntorit. Disa vende kanë dërguar specialistë kërkim-shpëtimi, shumë të tjerë kanë dërguar ushqime dhe vlerë monetare, për familjet ...

Read More »

Lëkundjeve të fuqishme të tërmetit nuk iu shpëton as Kryeministria: Ja çfarë ka ndodhur me godinën! (Video)

Tërmetit të martës ku la dhjetëra viktima, qindra të plagosur dhe dëme të shumta materiale nuk i ka shpëtuar as godina e Kryeministrisë. Siç vihet re nga pamjet, dëmet më të mëdha i ka pësuar ndërtesa anësore e Kryeministrisë, ku ...

Read More »

Edi Rama shpërndan mesazhin e Lulzim Bashës

Kreu i Partisë Demokratike, Lulzim Basha ishte në zonën e plazhit në Durrës për t’u solidarizuar me ekipet e kërkim-shpëtimit që punojnë për nxjerrjen nga rrënojat e turpave. Kryeministri Edi Rama ka vendosur të lë mënjanë ndasitë politike dhe në ...

Read More »

Sërish “Fake News” kriminal për tërmetin: Një audio në italisht, shpërthen panikun në Durrës

Ashtu siç ndodhi pas tërmetit të 21 shtatorit kur në disa media online u shpërnda qëllimisht një lajm i rremë ku thuhej se një tërmet apokaliptik do të trondiste vendin, edhe sot ka nisur të qarkullojë një lajm i tillë. ...

Read More »