LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 25)

Kryesore

Eksperti nga Maqedonia e Veriut qetëson shqiptarët: Nuk ka vend për panik, mund të ketë vetëm pas-lëkundje të vogla

Tërmeti 6.4 ballë Righter ka tronditur Durrësin dhe vendin tonë. Ekspertë të njohur të sizmologjisë të ftuar në rubrikën “Opinion” u shprehën se situata më e rëndë ka kaluar. Profesori nga Maqedonia e Veriut, Mihail Garevski, që mban gradën Doktor ...

Read More »

Shqiptarët sëbashku me qytetarët grekë japin ndihma për banorët e prekur nga tërmeti (Video)

Krahas emigrantëve shqiptarë në Greqi, qindra qytetarë grekë po ndihmojnë për familjet e prekura nga tërmeti në Shqipëri. Në disa zona ata iu bashkuan fushatave të solidaritetit të komuniteteve shqiptare. Ndërkohë vetë emigrantët po bëjnë thirrje për menaxhimin sa më ...

Read More »

Rama: Ja ku e gjej energjinë!

Kryeministri Edi Rama gjatë vizitave te familjet e strehuara në qendrat sociale dhe hotele ka publikuar një foto me një fëmijë, të cilin e ka ngritur në peshë, ndërsa shkruan se pikërisht këtu e gjen energjinë për të vijuar. “Ja ...

Read More »

Lulzim Bashës kthehet në origjinë! Shkon të denoncojë se nuk janë kryer verifikimet e banesave, banorët e përzënë: Kanë ardhur ekspertët, ik fli gjumë se je vonë!

Pas termetit shkaterrues te 26 Nëntorit ekspertet shqiptare ne bashkepunim me ato te huaj, kane nisur punen intensive per verifikimin e banesave e pallateve per demtimet e mundshme. Nje gje e tille ka ndodhur edhe me nje pallat ne njesine ...

Read More »

Mashtruesi Blushi i revoltuar me gazetarin! Nuk shikon dhe nuk dëgjon kur “Bobi” i Metës kërcënon 70 vjeçarin: Qepe! (Video)

Tedi Blushi si gazetar mediokër që ka gjetur strehë në “kullën e barit” të Ilir Metës, që akoma quhet presidencë, ka hedhur poshtë pretendimet se një roje i Likes ka kërcënuar një fshatar në shtëpinë tij, kur plaku mbi 70 ...

Read More »

Video/ “Bobi rri urtë bobi” se ke familje se…! 70 vjecarin kërcënon rojen e Metës që i thotë “qepe” në shtëpinë e tij të shembur nga tërmeti

Ilir Meta ka vizituar disa banesa të dëmtuara nga tërmeti i 26 Nëntorit. Teksa një banor ka filluar të shpjegojë situatën e tij, ka ndërhyrë shoqëruesi i kreut të shtetit i cili i ka kërkuar të mos flasë më. Mirpo ...

Read More »

Ish-ambasadori i OSBE sulmon Holandën: “Çfarë turpi! Vendi i pasur nuk është aty për të ndihmuar”

Shumë shtete anëtarë të Bashkimit Europian kanë kontribuar me ndihma apo me njerëz për përballimin e situatës të shkaktuar nga tërmetet në Shqipëri që rezultoi në katastrofë dhe në humbjen e 51 jetëve. Por ajo që bie në sy mungesa ...

Read More »

“Tronditje e madhe”! Zbulohet lëvizja tjetër e Gjermanisë në ndihmë të Shqipërisë, ja mesazhi i Merkel drejtuar Ramës

Kancelarja gjermane Angela Merkel i ka dërguar një telegram ngushëllimi homologut të saj nga Shqipëria, Edi Rama. “Me një tronditje të madhe mësova për tërmetin në Shqipëri, ku gjetën vdekjen shumë njerëz dhe një numër i madh u plagosën. Dëshiroj ...

Read More »

Përfaqësuesi i bankave italiane në tryezën e Ramës: Inxhinierët të bëjnë mbikëqyrje, na duhet një kuadër i plotë i dëmeve, pastaj

Përfaqësuesi i bankave italiane, dha dhe një mesazh për situatën tragjike në të cilën ndodhet vendi dhe mënyrat si mund të zgjidhet këtë pasdite në Komitetin Kombëtar të Rindërtimit. Në fjalën e tij, italiani deklaroi se inxhinierët duhet të bëjnë ...

Read More »

Inxhinieri i drejtëpërdrejtë me Ramën: “Përgatituni për një dëm mbi 500 mln”! Ky është shtab lufte, më jepni detyrën se për këtë kam ardhur!

Inxhinieri Arben Meçe foli me tone të ashpra në mbledhjen e Komitetit Kombëtar të Rindërtimit, që po zhvillohet këtë pasdite nën drejtimin e kryeministrit Edi Rama. Inxhinieri tha se nuk është aspak e rëndësishme të diskutohet për transparencën e fondeve, ...

Read More »