LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 26)

Kryesore

Debati për 5G, reagon Huawei: Asnjë angazhim për ta zhvilluar në Shqipëri

Kompania kineze Huawei ka reaguar pas debateve që kanë lindur mbi rrjetin 5G në Shqipëri. Zyrtarët e Ambasadës së SHBA në Tiranë paralajmëruan kundër ndërhyrjes së Kinës në këtë rrjet, ndërsa zyrtarë të mazhorancës qeverisëse janë shprehur ditët e fundit ...

Read More »

Raporti i Bankës Botërore: Korrupsioni u zgjerua! Shqipëria shumë më keq se 6 vite më parë

Biznesi i ryshfeteve është zgjeruar ndjeshëm në 6 vitet e fundit teksa kompanitë shqiptare janë detyruar të paguajnë më shumë nën dorë për zyrtarët e shtetit. Përfundimi vjen nga Banka Botërore. Një herë në çdo 6 vjet, Banka Botërore kryen ...

Read More »

Janë të ftohta si akulli, ja kush janë tre shenjat e horoskopit që nuk kanë aspak ndjenja

Ata njihen si tre shenjat më të ftohta të horoskopit. Bëhet fjalë për : Binjakët Një femër Binjak është shumë e zonja për të fshehur ndjenjat e saj të vërteta. Kur është në një marrëdhënie, edhe nëse ndihet nervoze ose ...

Read More »

Kush është gruaja nga Tropoja e cila fitoi zgjedhjet për prokurore në SHBA?

Një shqiptaro-amerikane Buta Biberaj fitoi dje zgjedhjet për postin e prokurorit në prefekturën Loudon të shtetit të Virxhinias në SHBA. Ajo mori 52,303 vota ose 49,5% të tyre kundrejt kandidates Nicole Wittmann që mori 50,218 vota. Bude (Buta) Biberaj vjen ...

Read More »

Rama i bën ‘m esazh të koduar’ b.andave k riminale: Shqiptarët më në fund do të…

Një qytetar ka rrëfyer problemin e tij në Kadastrën e Durrësit, për të cilën ka disa javë që flitet, që pas arr.estimit të ish kreut të saj Liridon Pulës dhe akuzave publike që janë ngritur në drejtim të prokurorit Arjan ...

Read More »

Kontakte me një person të lidhur me k.rimin, KPK shkarkon prokurorin e dosjes ‘Babale’

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit shkarkon prokurorin e K.rimeve të Rënda Përparim Kulluri. Sipas KPK, Kulluri ka pasur kontakte me një person të lidhur me k.rimin, që rezulton i dënuar në Greqi për k.ultivim d.roge dhe i gjykuar në Shqipëri ...

Read More »

Sh.përthimi i gazit në Fier, policia arreston pronarin e biznesit

Një ditë pasi sh.përtheu një pikë gazi në Fier, policia ka vënë në pranga pronarin e kompanisë, për shkak të sigurisë së dobët në punë. Sokol Meçe, 62-vjeç, a.kuzohet për “Shkelje e rregullave mbi lëndët pl.asëse dj.egëse dhe ra.diokative” dhe ...

Read More »

Të gjithë mezi po e prisnin: Rama publikon pamjet mbresëlënëse dhe i lë pa fjalë qytetarët (Video)

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke publikuar disa pamje mbresëlënëse nga stadiumi i ri “Arena Kombëtare” Nga pamjet e publikuara nga Rama, duket se stadiumit po i jepet dora e fundit, ndërsa të dielën pritet që ...

Read More »

Nga një vend patriakal, Shqipëria sot lë pas shumë vende të BE për normën e ulët të pabarazisë gjinore! Ja statistakat

Pabarazia gjinore e pagave është një nga temat më të nxehta në të gjithë botën dhe shpesh kanë qenë aktoret që kanë mbajtur fjalime ndërgjegjësues për këtë fenomen. Kjo pabarazi dallohet edhe në tregun e punës në Shqipëri, ku treguesi ...

Read More »

“Arena Kombëtare” drejt fundit, Rama publikon pamjet

Kryeministri Edi Rama, ka publikuar mëngjesin e ditës së sotme një video të stadiumit të ri kombëtar, “Arena Kombëtare”. Nga pamjet e publikuara nga Rama, duket se stadiumit po i jepet dora e fundit, ndërsa të dielën pritet që të ...

Read More »