LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 28)

Kryesore

Zëri i Amerikës/ Zgjedhja e Kryeprokurorit drejt fazës finale: Ja kush është kandidati favorit!

Në Shqipëri, Këshilli i Lartë i Prokurorisë miratoi sot listën zyrtare të kandidatëve në garë për Prokurorin e ri të Përgjithshëm. Pas vlerësimit të kushteve ligjore, KLP vendosi përjashtimin nga gara të avokatit Lulzim Allushaj, për shkak se nuk plotësonte ...

Read More »

VIDEO/ Gruaja aksidenton dhe godet me shkelma motoçiklistin në Tiranë: Prokurori Kapo mbyll hetimet dhe ironizon viktimën

Fiks fare denoncoi mbrëmjen e së mërkurës Policinë dhe Prokurorinë e Tiranës, të cilat kanë pushuar hetimin e një aksidenti të qëllimshëm. Aksidenti i frikshëm ka ndodhur në mes të muajit qershor. Pas një debati verbal mes një drejtuesi motori ...

Read More »

E.kzekutimi i ish-efektivit! Artan Hoxha i’a kalon policisë: Nxjerr me emër dhe foto v.rasësin e Santiago Malkos?!

Gazetari, Artan Hoxha ka publikuar emrin dhe foton e personit që mendohet se ka ekzekutuar ish-policin Santiago Malko. Hoxha u shpreh nga studioja e Report Tv se një nga ekzekutorët mendohet të jetë Fatmir Hyseni, një person nga Vlora që ...

Read More »

Rama flet nga SHBA për hapjen e negociatave: Angela Merkel ka thyer barrierat! Kushtet i bëjnë…!

Kryeministri Rama ka folur nga SHBA për vendimin e partive kryesore gjermane për hapjen e negociatave të Shqipërisë me BE, përmes plotësimit të disa kushteve që lidhen me reformën në gjyqësor dhe reformën zgjedhore. Në një intervistë nga SHBA, Rama ...

Read More »

Shengen rajonal? Kryeministri Rama zbulon nga SHBA idenë për të hequr kufirin Kosovë-Shqipëri

Kryeministri Edi Rama në një intervistë nga SHBA foli për rikthimin i idesë së Shengenit rajonal, ku tha : Unë jam shprehur me herët dhe madje kam marrë dhe akuza se e kanë marrë për heqje kufiri mes Kosovës e ...

Read More »

Debate të forta në tryezën e reformës zgjedhore, PD largohet! OSBE kundër opozitës, Borchardt: Jam i zhgënjyer, t’i qëndrojmë axhendës! Hajdari: Do të fundosen!

Partia Demokratike propozoi në tryezën e sotme të organizuar nga OSBE-ja që reformën zgjedhore ta bëjnë ndërkombëtarët, SHBA, BE dhe OSBE përmes një strukture të posaçme. Përfaqësuesi i PD-së, Ivi Kaso u shpreh se opozita nuk e njeh komisionin aktual ...

Read More »

Greqia, Bullgaria, Rumania dhe Kroacia kërkojnë hapjen e negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut

Greqia, Bullgaria, Rumania dhe Kroacia mbështesin Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut për hapjen e negociatave me BE. Ministrat e Jashtëm të këtyre 4 vendeve ballkanike gjatë një takimi zhvilluar në hapje të sesionit të punimeve të Asamblesë së OKB-së, deklaruan ...

Read More »

Rama zbardh takimin me Trump, Mitsotakis, Vuçiç dhe Zaev (Video)

Fokusi i parë i intervistës së kryeministrit Edi Rama në SHBA ka qenë vizita me presidentit amerikan Donald Trump dhe kryeministrin grek Kyriakos Mitsotakis. Ai tha se këto dy takime janë inkurajuese për vendin, teksa zbuloi se është rënë dakord ...

Read More »

VIDEO/ Gjirizet mediatike në garë kush të nxijë Shqipërinë dhe shqiptarët! E vërteta sipas policisë greke dhe shqiptare për skafin e “nisur” nga Shqipëria që kapet… në kufirin turk

“Në lidhje me një lajm të bërë publik në disa media, të cilat i janë referuar burimeve mediatike greke se dyshohet që dy gomone janë nisur nga Shqipëria dhe se Policia Greke është duke zhvilluar operacion, sqarojmë opinionin publik se: ...

Read More »

Pasi takoi Trump, Rama ftohet nga një tjetër zyrtar i lartë amerikan 

Pasi takoi presidentin e SHBA,Donald Trump, kryeministri Edi Rama ka takuar miliarderin dhe kryebashkiakun e Neë York Michael Bloomberg. Ky i fundit e ka ftuar Ramën në Global Business Forum për të folur për barazinë gjinore. ‘Shqipëria me hapat e ...

Read More »