LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 29)

Kryesore

A e kupton ‘Zëri i Amerikës’ se tejkalmi kompetencat disa herë e Metës… sipas Kushtetutës” quhet përdhosje?!

Komisioni i Venecias vlerëson se Presidenti Ilir Meta ka vepruar në tejkalim të kompetencave të veta kushtetuese ndërsa vendosi të anulojë 30 Qershorin si datë të zgjedhjeve vendore. Në draft opinionin e tij, një kopje të të cilit e ka ...

Read More »

“Migjeni” së shpejti në ajër, ja kur do fluturojë (Foto)

Pas “Lasgushit”, “Migjeni” do të jetë avioni i radhës i cili do të bëhet gati për fluturim. Air Albania ka njoftuar se “Migjeni do jetë gati për 30 shtator!” Postimi: Migjeni, gati për 30 shtator! Përjetoni eksperiencën shqiptare të fluturimit ...

Read More »

A do shporren ndonjë ditë këta të pafytyrë si Kryemadhi?! Avokate e Sali Berishës dhe Lulzi Bashës kur ka nevojë për avokat familjarë

Monika Kryemadhi në emisionin “Provokacia” ka komentuar situatën politike dhe marrëdhënien e saj dhe të partisë që ajo drejton me Partinë Demokratike dhe Lulzim Bashën. Teksa i cilësoi marrëdhëniet me Lulzim Bashën dhe PD si shumë të mira, Kryemadhi e ...

Read More »

Avokati që paralajmëroi dekretin e Metës si antikushtetues: Molotovi presidencial!

Qëndrimin që Komisioni i Venecias e dha ditën e sotme, se dekreti i Presidentit Ilir Meta për çdekretimin e 30 qershorit, si datë të zgjedhjeve vendore, e ka paralajmëruar në gazetën “TemA” avokati i njohur që më 9 qershor. Në ...

Read More »

Komisioni i Venecias”‘i dha goditjen” e fortë Metës për zgjedhjet! OSBE/ODHIR i çertifiko, ndërsa Vasali i LSI flet përçartë!

Ka ardhur reagimi i parë i ashpër nga Lëvizja Socialiste për Integrim pas publikimit të raportit të Komisionit të Venecias, në të cilin thuhej se Presidenti Ilir Meta ka tejkaluar kompetencat kushtetuese me anulimin e 30 qershorit si datë të ...

Read More »

Data … jemi të paqartë, është ‘ngatërresë’ nga nxitimi! Reagon sërish Presidenca: Çfarë nuk shkon në raport?!

Presidenca nuk pranon të komentojë raportin e Komisionit të Venecias që konkludon se presidenti Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën me anulimin e datës së zgjedhjeve të 30 qershorit. Zëdhënësi i presidentit, Tedi Blushi, shprehet se dokumenti nuk komentohet më së ...

Read More »

VIDEO/ Meta i regjistruar nga Çimpeku: Jap dorëheqjen nëse Venecia thotë që shkela Kushtetutën! Sot…traktat i porositur?!

Pas takimit me ekspertët e Komisionit të Venecias në Tiranë në 10 shtator, Presidenti Ilir Meta deklaroi publikisht se do të jepte dorëheqjen, nëse Venecia thoshte se ai ka shkelur Kushtetutën. “Nëse Venecia thotë që Ilir Meta ka shkelur Kushtetutën, ...

Read More »

Edi Rama në OKB thirrje: E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një realitet i pamohueshëm! E dashur BE hiq izolimin e 2 milion shqiptarve të Kosovës!

Kryeministri Rama duke folur në Asamblenë e Kombeve të Bashkuara u ndal specifikisht në një kërkesë. “Të gjitha vendet duhet ta njohin pavarësinë e Kosovës”, tha ai. Rama u drejtua me fjalët: “E dashur Serbi, Kosova e pavarur është një ...

Read More »

Rama në OKB: Shqipëria një vend i vogël që ka punuar fort për të arritur objektivat globale

Kryeministri Edi Rama ka mbajtur sot një falim përpara Asamblesë së Përgjithshme të Kombeve të Bashkuara. “Duam apo jo, e gjejmë veten në një kontekt ku dallimi mes interesave të vendeve është krejt i mjegëlluar në mos krejt i zhdukur. ...

Read More »

Pendohet apo tmerrohet Ilir Meta,, nxjerr lehsin Blushi! Harrojeni… zero shkelje Kushtetute! Opinioni i Venecias, një trakt i porositur

Zëdhënësi i presidentit e konsideroi një trakt të porositur opinionin e Komisionit të Venecias, që ka mbërritur në Tiranë, duke theksuar se duhet ta harrojnë që presidenti mund ta marrë parasysh atë. “Zero shkelje të Kushtetutës! Harrojini traktet e porositura ...

Read More »