Home . Kryesore (page 3)

Kryesore

Ilir Meta klithma prej të mbyturi: O ndërkombëtarë, merrni shembull nga Doris Pack, politikane e “ndershme dhe me integritet”!

Ilir Meta ka pritur ditën e sotme në Presidencë ish-eurodeputeten, Doris Pack. Në një shënim në rrjetet sociale, Meta e cilëson ish-eurodeputeten si një grua me integritet dhe një mbështetëse të flaktë të Shqipërisë. “Kënaqësi të takohesha sot me Doris ...

Read More »

Faqja e njohur: Saranda, mes 6 vendeve që duhet të vizitohet tani para se të gjithë ta bëjnë

Qyteti i bregdetar i Sarandës me ujërat e tij të kristalta, plazhet mahnitëse dhe monumentet e shumta kulturore dhe arkeologjike është renditur një ndër 6 vendet që duhet të vizitohet tani para se të gjithë ta bëjnë, sipas ekspertes së ...

Read More »

Rama rrëfen historinë: Kryebashkiaku i Pekinit po këndonte ‘malet me blerim mbuluar’, kur më pa

Kryeministri Edi Rama tregoi një histori që kishte hasur me qytetarët kinezë, kur i ishte dashur të qepte një xhaketë. Mes Kinës dhe Shqipërisë, tha kryeministri, është një kohë kur të ardhurat sjellin dashurinë. Edi Rama: “Më ka bërë përshtypje ...

Read More »

PD akuzon si m.afioz gjyqtarin që e gjykoi dhe ku Meta u mbrojt me kodin m.afioz të heshtjes “Omerta”

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në Gjykatën Kushtetuese. Lulzim Basha ka akuzuar si mafioz kreun e KED-it, Ardian Dvorani. Ky i fundit është sulmuar fillimisht nga Ilir Meta, që deklaroi ...

Read More »

Lëvizja e papritur e Arta Vorpsit, Spartak Ngjela zbulon prapaskenat: Po ndodh ore me gjithë të çmendurit, si ky që quhet president

Arta Vorpsi, kandidatja e cila ishte e para në listën për vakancën e shpallur nga Kreu i Shtetit, e që sipas vendimit të botuar në Fletoren zyrtare, është shpallur automatikisht anëtare e Gjykatës Kushtetuese, ka bërë një lëvizje të papritur, ...

Read More »

Lideri i rrugës Basha i del në krah liderit në funksion të opozitës Meta, sulmon ashpër kreun e KED

Partia Demokratike ka marrë në mbrojtje Ilir Metën, në debatin që po zhvillohet për emërimet në Gjykatën Kushtetuese.Kreu i PD-së, Lulzim Basha ka akuzuar si mafioz kreun e KED-it, Ardian Dvorani. “Shkelja e vazhdueshme e Kushtetutës, kapja e çdo institucioni ...

Read More »

Meta bën deklarata lufte si Sali Berisha ! Erion Braçe publikon foton dhe jep mesazhin e fortë: “Pas thirrjeve “për të marrë armët”, populli dyndet…

Ilir Meta ka bërë një deklaratë shumë të fortë teksa po fliste të premtën para gazetarëve. Duke iu referuar situatës me Gjykatën Kushtetuese, kreu i shtetit tha se popullit i kanë mbetur tre rrugë, njëra prej të cilavë është edhe ...

Read More »

Injoroi presidentin duke bëre “vërtetim fakti” për emërimin në zyrë noteriale: Arta Vorpsi nuk ndalet sërish: Jam në detyrë!

Arta Vorpsi, teksa shmangu gazetarët në hyrje të Gjykatës duke u thënë “Mos u lodhni kot”, Vorpsi ka dhënë një prononcim. “Jam këtu si gjyqtare, jam në detyrë,”– mësohet të ketë thënë ajo. Arta Vorpsi, kandidantja për gjyqtare në Kushtetuese ...

Read More »

Meta i trembur e i kapur nga paranoja: Një grupim kërkon të kapë dhe të më marrë Presidencën, kanë ca detyrime te ndërkombëtarët

Meta thotë se “një grupim” në qeveri synon “të kapi gjithë shtetin” përfshi edhe Presidentin e Republikës. Në një intervistë në emisionin “Opinion”, Meta tha se presidenti i duhet maxhorancës për “nja dy-tre firma” për disa detyrime që kanë ndaj ...

Read More »

Nuk e dinim, Meta paska bërë Kushtetutën! Presidenti në “rënie të lirë”: Refuzon apelin e BE! Ata janë rrëmujë për vete, ca po ikin e ca po vijnë

lir Meta nuk i kërcet aspak nëse dekreti i tij për emërimin e Marsida Xhaferllarit anëtare të Gjykatës Kushtetuese (u betua sot) nuk do të botohet në Fletoren Zyrtare. Për kreun e shtetit dekretet e tij janë në fuqi, pavarësisht ...

Read More »