LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 30)

Kryesore

Dhunë në protestë/ Zbulohet skenari i opozitës: Do të përgjaket parlamenti, skenari i Maqedonisë?

Protesta e paralajmëruar e opozitës do të jetë e dhunshme dhe e përgjakshme. Burime për Pamfleti.com kanë pohuar se PD-LSI janë të vendosur për të mos lejuar qeverinë që të votojë e vetme Kryeprokurorin e Përgjithshëm të Përkohshëm, nga frika se ...

Read More »

Kryeprokurori i Përkohshëm/ Këto janë profilet e 3 kandidatëve që do të votohen nesër në Parlament

Menjëherë pas përfundimit të mandatit të kryeprokurorit Adriatik Llalla, Komisioni i Ligjeve nisi nga puna për përzgjedhjen e kandidatëve të ri për Prokurorit të Përgjithshëm. Në pamundësi që kryeprokurori i ri të zgjidhet me 84 vota, prej kandidatëve të propozuar ...

Read More »

Monika dhe të rinjtë e LRI pasi të dehen tek “Folie”… do të “rrëzojnë” qeverinë!

Të gjendur të vetmuar e papërkrahje, LSI është kthyer në një parti për të të ardhur vërtetë keq. Çdo ditë që kalon, militantët që paguheshin në formë kleringu me vend pune, prej muajsh kanë nisur të ikin nga “sytë këmbët”. ...

Read More »

“Saga” e Kryeprokurorit/ Përplasjet e opozitës me SHBA/BE dhe arsyet e kësaj beteje

Përfundimi i mandatit të Kryeprokurorit të Përgjithshëm, Adriatik Llalla,  në 7 dhjetor të 2017, ka ndezur edhe njëherë politikën në Tiranë, duke i ndarë edhe njëherë palët, njëlloj si për reformën në drejtësi. Opozita, tanimë me LSI-në si pjesë zyrtare ...

Read More »

“Protesta e opozitës ‘Mos ma prek Adriatikun’ nuk ka të bëjë me ndotjen e bregdetit, por llumin e kënetës së prokurorisë shqiptare!”

Nga Bledi Mane Ooooo milet, dëgjoni e mbani vesh! Njoftim i rëndësishem per ambientalistët shqiptarë. Ju kujtojmë se mes jush ka një keqkuptim thelbësor. Pas protestave : “Mos ma prek Vjosën” “Mos ma prek Valbonën” “Mos ma prek Devollin”, protesta ...

Read More »

Ekzekutohet me breshëri kallashnikovi një 32-vjeçar në Shkodër

Një tjetër ngjarje e rëndë kriminale ka tronditur veriun e vendit, ku mëngjesin e kësaj të diele është ekzekutuar brenda makinës së tij, me breshëri arme kallashnikovi, shtetasi Angjelin Shkambi. Viktima mësohet të jetë vrarë pranë varrezave të “Stom Golemit”. Nga burimet ...

Read More »

Berisha dhe Meta përgatisin revolucionin ndërsa FBI ka gati fletëarrestet: Provat, dosja e “Gërdecit”, rrëfimi i Diverolit, Trebickës e gjeneral Hoxhës, “CEZ”, “21 janari”, video e Priftit.

Qëndrimi për 27 vite në politikë i Ilir Metës dhe 50 vite në të dyja sistemet e Sali Berishës ua ka mprehur shumë shqisat dhe nuhatjen politike dhe ndaj rrezikut. Askush nuk duhet të dyshojë se shqetësimi i Ilir Metës ...

Read More »

Ku i gjen paratë PD, që paguan Aurelën, të bëj xhiro me Lulin në Londër?!

Lulzim Basha përpos udhëtimeve javore Hollandë-Shqipëri-Hollandë, shpenzimet e të cilave askush nuk e di se kush ia paguan, është kapur sërish me bashkëshorten e tij Aurelën, duke udhëtuar në një metro të Londrës. Pas publikimit të fotografisë nga një “udhëtar” i ...

Read More »

SKANDALI/ Llalla “i vari ujkut mëlçitë në qafë”: I dha Balilit çelësat e Prokurorisë së Sarandës dhe Gjirokastrës

Prokuroria nën drejtimin e Adriatik Llallës ka patur rezultate skandaloze. Këtë e thotë SHBA, e thotë BE, e thonë specialistët e fushës. Por edhe secili prej nesh mund ta thotë po të kujtojë deklaratat e mëdha të Llallës për peshq ...

Read More »

Rikthimi i dosjes “CEZ”/ Sistemi i drejtësisë ka falimentuar përpara supervjedhjeve të Berishës dhe klanit të tij

Ish-juristi i OSSH Romeo Karaj, njeriu që zbuloi dhe denoncoi me fakte dhe emra konkretë aferat e privatizimit të këtij organi shprehet se Sali Berisha është duke prishur provat. Dëshmitari kyç i aferës CEZ-DIA, thotë se i gjithë sistemi i ...

Read More »