LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 31)

Kryesore

KPA fut në skaner kandidatët e SPAK: E paditur nga avokati Romeo Kara, regjistrohet çështja për prokuroren që bënë sikur po heton Metën dhe Berishën për skandalin CEZ-DIA

Teksa Komisioni i Pavarur i Kualifikimit pritet që të mbyllë vetingun për 5 kandidatët përfundimtarë të SPAK, Kolegji i Posaçëm i Apelimit po avancon me emrat e ankimuar. Nga të gjithë kandidatët në Prokurorinë e Posaçme, Komisioneri Publik i është ...

Read More »

Kreshnik Spahiu tallet me Kryemadhin: Vasalit i është ndaluar hyrja në Amerikë, provoje dhe ti me Saliun e shkoni se mos ju lejojnë

Në lidhje direkte me Skype në emisionin Open në Top Channel ka folur Kreshnik Spahiu ka thënë se se opozita është tërhequr nga qëndrimet e saj nga ndërkombëtarët. “Opozita është tërhequr nga qëndrimi nga ‘dajaku’ i SHBA-së. Sulmi që bënë ...

Read More »

Bolino në Open: Kushtet e Gjermanisë nuk janë ndëshkim për qeverinë

Dashi Dashuria: Do të ndjeheni të lodhur nga rutina e zakonshme dhe do doni të shpëtoni nga rutina e marrëdhënies suaj. Me Venusin në kundërshtim në shenjë do të shfaqni kritika dhe polemika ndaj partnerit. Një ëndërr e vogël do ...

Read More »

Nuk pyes për Amerikën! Më mori Palmer në telefon dhe nuk e dëgjova fare, s’ka ç’më bënë se më mbështesin fukarenjtë Elbasanit…që i kam rjepur

Monika Kryemadhi shprehet se Departamenti Amerikan i Shtetit e ka këshilluar vazhdimisht por ajo ka dalë kundra dhe sipas saj këtë e ka bërë për të mirën e shqiptarëve. “Më mori Palmer në telefon dhe ja hapa. Më tha mos ...

Read More »

Hahn përshëndet vendimin e Bundestagut: Njohja e progresit të Shqipërisë konkret, thelbësor!

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn, ka reaguar pas vendimit të Bundestagut gjerman për t’i hapur rrugën integrimit të Shqipërisë dhe Maqedonisë së Veriut. Eurodeputeti Hahn shkruan në “Twitter” se është shumë i mirëpritur ky vendim i Bundestagut, pasi sipas tij, ...

Read More »

Soreca: Merret vendimi i madh, Gjermania i thotë ‘PO’ Shqipërisë për çeljen e negociatave me BE

Bundestagu gjerman ka votuar në favor të hapjes së negociatave për Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut. Lajmin e bëri publik, ambasadori i BE në vendin tonë, Luigi Soreca. Me 340 vota pro dhe 16 abstenim, Gjermania i thotë ‘PO’ Shqipërisë ...

Read More »

Lubonja fyen Azemin: Nuk kam ndonjë respekt të madh për Azem Hajdari! Ai ishte nga ata të “fortët” në PD

Duke komentuar në studion e “Real Story” rastin e “sulmit” të një të riu ndaj deputetes Rudina Hajdari në Shkodër që e quante “tradhtare”, analisti i njohur Fatos Lubonja thotë se Shqipëria nuk ka kapërcyer ende një shoqëri klanore. Sipas ...

Read More »

Lajmin e shumëpritur nga Parlamenti gjerman: Bundestagu merr vendimin për hapjen e negociatave!

Bundestagu gjerman ka nisur mbledhjen për hapjen e negociatave të Shqipërisë. Mësohet se rreth 30 minuta do të diskutohen kushtet që do t’i vendosen Shqipërisë nga deputetët gjermanë.Taulant Balla, i cili ndodhet në Parlamentin gjerman si përfaqësues i [arlamentin shqiptare ...

Read More »

Rama gjen shok në Nju Jork…i veshur me kostum serioz dhe atlete! Publikon foton e veçantë

Kryeministri Edi Rama ka tërhequr vëmendjen me stilin e tij të të veshurit, në aktivitete zyrtare ndërkombëtare, ku shfaqet me kostum serioz dhe me atlete. Megjithatë, selinë e World Economic Forum në Nju Jork, kreu i qeverisë ka gjetur një ...

Read More »

Basha takim ‘kokë me kokë’ një orë me Kryemadhin në selinë blu

Monika Kryemadhi ka zhvilluar një takim me kryedemokratin Lulzim Basha. Takimi ka nisur në orën 7:30 dhe është zhvilluar në selinë blu. Burime bëjnë me dije se në fokus të këtij takimi ka qenë Reforma Zgjedhore ku mësohet se opozita ...

Read More »