LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 32)

Kryesore

Nisma e PS për “betimet”, Blushi: Nëse kjo ndodh Meta me gjithë popullin do futen në Kuvend! Qytetarët i’a tregojnë per cilin popull e ka fjalën

Zëdhënësi i Ilir Metës, Tedi Blushi ka reaguar pas paralajmërimeve nga ana e mazhorancës se do të ndryshojë ligji për betimin tek Presidenti, dhe sipas tij nëse kjo ndodh Meta i pari, me të gjithë popullin shqiptar do futen në ...

Read More »

“Paketa AntiKÇK”, Meta vërsul “lehdhënsin”: Aleatët e Ramës janë Xibraka dhe Kolumbia

Zëdhënësi i Presidentit të Republikës, Tedi Blushi ka reaguar ndaj kryeministrit Edi Rama, i cili ka lajmëruar se ditën e hënë do të prezantohet paketa AntiKÇK kundër prokurorëve dhe gjyqtarëve të korruptuar, e se kjo paketë është bërë me ndihmën ...

Read More »

Lulzimi i “mendrosur” nga telefonata amerikane e 29 Qershorit! Tërhiqet nga protestat: Shqiptarët mund të ngrihen vetë nëse duan

Lulzim Basha thotë se në nismën e tij të re “Rrugëtim për Shqipërinë” nuk janë të përfshirë protestat. Ai gjykon se Partia Demokratike tani po shpalos alternativën e re, dhe se ndryshimi duhet të vijë përmes votës. Kryeopozitari, shprehet se ...

Read More »

Mitingu i Metës, Tedi i tij jep detaje që i beson vetëm ai: Tani vetëm demokraci direkte dhe referendum

Zëdhënësi i Presidencës Tedi Blushi me anë të një reagimi për mediat ka dhënë detaje në lidhje me tubimin e 8 Dhjetorit, që pritet të mbajë presidenti i Republikës Ilir Meta. Blushi shprehet se dialogu ka për qëllim mbrojtjen e ...

Read More »

Këmbët përpjetë të kunatit dhe humoristëve

Mediat dje dhe sot, raportuan me foto një udhëtim të kreut të Republikës së Re, Lulzim Basha, i shoqëruar nga bashkëshortja e tij në avion. Një foto ku bashkëshortja me këmbë përpjetë lexonte libra dhe Luli dëgjonte muzikë në kufje. ...

Read More »

“Paketa anti-KÇK”, Rama: Nesër prezantohet mekanizmi i ri me fuqi speciale kundër krimit dhe korrupsionit, shkatërrojmë foletë e krimit

Kryeministri Edi Rama shprehet se nesër do të prezantohet paketa anti KÇK. Ndër të tjera Rama shkruan: “Sot kur partnerët strategjikë të Shqipërisë e ambasadat e tyre janë vënë në shënjestrën e politikës mjerane të të çmendurve nga frika e ...

Read More »

“Një lajm i bukur”! Kryeministri Rama ndan njoftimin e rëndësishëm dhe na bëri të gjithëve krenarë

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme me një lajm të bukur për të gjithë. Tirana është përzgjedhur si Kryeqyteti Europian i Rinisë për vitin 2022. “MIRËMËNGJES — dhe me lajmin e bukur që Tirana është përzgjedhur të ...

Read More »

Ngritja e SPAK: Zbardhen dosjet e bujshme që kanë hetuar ndër vite 8 emrat që do godasin pushtetarët e korruptuar, nga Gërdeci, te Basha

Javën që vjen pritet të shënohet arritja më e madhe e reformës në drejtësi. Këshilli i Lartë i Prokurorisë nesër do të emërojë tetë anëtarët e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, duke i hapur rrugë luftës kundër korrupsionit. Por kush janë ...

Read More »

Ndërkombëtarët dhe mazhoranca plan për të izoluar Ilir Metën, gati të ndryshohet Kushtetuta dhe miratohet ligji për presidentin

Ndërkombëtarët dhe mazhoranca pritet që të ndryshojnë Kushtetutën për të izoluar presidentin Ilir Meta. Ditët e fundit presidenti është hedhur në aksion duke sulmuar ambasadorët, reformën në drejtësi, ndërsa po ashtu ka dalë me idenë e një referendumi. Sjelljet e ...

Read More »

Të martën vendoset fati i Marsida Xhaferllarit: KPA do të vendosë nëse është apo jo magjistratë

Fati i Marsida Xhaferllarit në Gjykatën Kushtetuese do të vendoset të martën e 26 nëntorit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Kjo pasi KPK nuk dha një vendim për të, pasi Xhaferllari nuk e gëzon statusin e gjyqtares. E gjithë ...

Read More »