LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 34)

Kryesore

SPAK ngrihet brenda 30 ditëve: Ja si ra skema 8+2 dhe roli i Kryeprokurorit të Posaçëm në nisjen e luftës antikorrupsion!

Prokuroria e Posaçme Antikorrupsion do të jetë gati brenda 30 ditëve. Ashtu siç gazeta e lajmëroi ditë më parë, dje u mblodh Këshilli i Lartë i Prokurorisë, i cili miratoi procedurat që do të ndiqen për ngritjen e SPAK. Ndryshe ...

Read More »

Ruçi dhe Meta përplasen për Kushtetuesen, Kuvendi pritet të zgjedhë më 14 nëntor anëtarët e rinj, presidenti del kundër, ja sherri për afatet

Gjykata Kushtetuese kthehet në mollë sherri mes Presidencës dhe Kuvendit. Reforma në drejtësi ka përplasur disa herë këto dy institucione, por duket se këtë herë ka mosmarrëveshje për vendet vakante në Kushtetuese. KED u ka dërguar listën e kandidatëve institucioneve ...

Read More »

Avokati Romeo Kara: Ja si Meta pritet të shohë dyert e burgut! Kur të hapen letrat do dalin çudira në pasurinë e çiftit presidencial… Berisha sfida kryesore e drejtësisë

Juristi Romeo Kara, ka deklaruar dje se sfida e reformës në drejtësi do jetë ndëshkimi i Ilir Metës dhe Sali Berishës. Në një intervistë për gazetën “Sot”, ai shprehet skeptik për shkarkimin e presidentit Ilir Meta. Megjithatë ka deklaruar se ...

Read More »

Albin Kurti prej disa orësh në Kryeministri, zbulohet personazhi i veçantë që iu ndërpreu takimin

Albin Kurti ndodhet prej disa orësh në Kryeministri në një takim me Edi Ramën. Ata e kanë ndërprerë takimin tyre, për të ndarë disa momente me një nga personazhet më të famshëm të botës kinematografike, aktorin Gerard Depardieu. “Në mes ...

Read More »

“Është një ‘kafshë politike’”- Sali Berisha flet për Albin Kurtin: Një politikan me fibër të fortë. Që në rininë e hershme ka…

Sipas Berishës, zgjedhjet e fundit në Kosovë ishin historike. “Albin Kurti është një politikan me një fibër të fortë politike. Është “kafshë politike”, me instinkte politike dhe këtë e ka faktuar që në rininë e hershme. Ka arritur krejtësisht me ...

Read More »

Studentja e shkëlqyer e “Financës’ iu “thyen” zemrat shqiptarëve: S’do mjaftonte një roman të tregoja vuajtjet!

Ajo quhet Fatbardha, studion për financë kontabilitet në Tiranë. 21-vjeçarja nuk ka një jetë të lehtë. Babai i ka ndërruar jetë kur ishte e vogël. Gjithçka është e vështirë në Tiranë, banesa me qira në një dhomë të vogël me ...

Read More »

Përfundon takimi i gjatë mes Ramës dhe Albin Kurtit, ja çfarë u diskutua

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama dhe ai i sapo zgjedhuri në Kosovë Albin Kurti kanë mbajtur një takim të gjatë që zgjati disa orë. Rama me anë të një postimi në facebook bën me dije se në takimine gjatë me ...

Read More »

Edi Rama padit Haradinajn për shpifje

Kryeministri Edi Rama ka deklariar publikisht se do të padisë ish-kryeministrin e Kosovës Ramush Haradinajn për shpifje. I ftuar në emisionin “Opinion”, Rama e quajti Haradinajn “palo burrë dhe palo kryeministër”. “Për 10 miliardshin po përgatis, jo unë, unë kam ...

Read More »

E vërteta e shkollimit në Amerikë të Rudina Hajdarit

Vjet prag festash te “Ftesë në pesë”, Rudina Hajdari foli gjithë pozitivitet dhe e bëri ëndrrën amerikane të duket si bukë e djathë. Në CV e saj shqetësuese, Hajdari shkruan se ka përfunduar nivelin Bachelor me mesatare 3.7/4 në Fordham ...

Read More »

U tregoi gishtin e mesëm protestuesve, Basha i mban qëndrim Bochard-it

Gjesti jo diplomatik i ambasadorit Bern Bochard ndaj protestuesve të Astirit, ngjalli pak ditë më parë reagimin e fortë të eksponentëve të Partisë Demokratike. Por, sot qëndrim ndaj diplomatit më të kritikuar nga opozita jashtëparlamentare ka mbajtur edhe kryedemokrati Lulzim ...

Read More »