LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 36)

Kryesore

Ngritja e SPAK: Zbardhen dosjet e bujshme që kanë hetuar ndër vite 8 emrat që do godasin pushtetarët e korruptuar, nga Gërdeci, te Basha

Javën që vjen pritet të shënohet arritja më e madhe e reformës në drejtësi. Këshilli i Lartë i Prokurorisë nesër do të emërojë tetë anëtarët e Prokurorisë së Posaçme Antikorrupsion, duke i hapur rrugë luftës kundër korrupsionit. Por kush janë ...

Read More »

Ndërkombëtarët dhe mazhoranca plan për të izoluar Ilir Metën, gati të ndryshohet Kushtetuta dhe miratohet ligji për presidentin

Ndërkombëtarët dhe mazhoranca pritet që të ndryshojnë Kushtetutën për të izoluar presidentin Ilir Meta. Ditët e fundit presidenti është hedhur në aksion duke sulmuar ambasadorët, reformën në drejtësi, ndërsa po ashtu ka dalë me idenë e një referendumi. Sjelljet e ...

Read More »

Të martën vendoset fati i Marsida Xhaferllarit: KPA do të vendosë nëse është apo jo magjistratë

Fati i Marsida Xhaferllarit në Gjykatën Kushtetuese do të vendoset të martën e 26 nëntorit nga Kolegji i Posaçëm i Apelimit. Kjo pasi KPK nuk dha një vendim për të, pasi Xhaferllari nuk e gëzon statusin e gjyqtares. E gjithë ...

Read More »

Pse po e kërkon Meta referendumin?! Frrok Çupi ‘nxjerr zbuluar’ presidentin: Nuk është e papritur, ka një qëllim!

Pas deklaratave të presidentit Ilir Meta, ku ka kërkuar referendum, ka reaguar analisti Frrok Çupi i cili e shikon propozimin e Presidentit si një gjë aspak të papritur. “Meta është betuar se deri në fund do të krijojë gjëra për ...

Read More »

A e di Ilir Meta që e ka të vështirë, mos të pamundur të bëjë referendum?!

Presidenti Ilir Meta këmbëngul për të mbajtur një referendumin për ndryshimin e Kushtetutës që t’ju lejoj shqiptarëve për t’u shprehur për çështje të veçanta. “U bënë 21 vjet që klasa politike nuk nxjerr ligjin për zbatimin e këtij detyrimi kushtetues ...

Read More »

I relaksuar pasi zgjidhi hallet e fshatarëve, Basha me të shoqen ne “biznes klas” çdo fundjavë në Holandë (Foto)

Lulzim Basha jeton mes Holandës ku ka shtëpinë dhe atdheun e gruas e vajzave, dhe Shqipërisë. Thuajse çdo fubdjavë ai merr rugën me gruan për Hollandë. Siç shikoket, ata udhëtojnë në biznes klas me çmim super të shtrenjtë dhe gruaja ...

Read More »

Ekstremizmi i Ilir Metës, një tjetër dhuratë për Edi Ramën

Nga Carlo Bollino Në kulmin e protestës që opozita e bashkuar organizoi në pranverën e kaluar, kryeministri Edi Rama gëzoi një mbështetje ndërkombëtare pa precedente në historinë e vendit. Molotovët e lëshuar kundër selisë së qeverisë, protestat dhe dhuna në ...

Read More »

Kryebamirësi Elvis Naçi gdhihet milioner! Imami ble për shuma marramendëse një spital privat dhe fsheh transparencën me qytetarët

Duket se kryebamirësi Elvis Naçi po i hyn biznesit. Së fundmi ai ka investuar në një biznes disa shuma monetare. Nga marrëveshja e nënshkruar mes Elvis Naçit, imam, drejtues i emisionit “Shqiptarët për Shqiptarët”, dhe president i Fondacionit Kulturor Jo-fitimprurës ...

Read More »

Ambasadorja e Francës “kryqëzon” Metën: ”Venecia” mund të ndërhyjë sërish për krizën! Nuk njoh ndonjë vagabond mes nesh

Christina Vasak, ambasadore e Francës në Shqipëri, në një intervistë ekskluzive për ABC News shprehet se Gjykata Kushtetuese duhet të jetë në majë të piramidës gjyqësore dhe në çdo sistem gjyqësor. Sipas saj është një boshllëk në sistemin gjyqësor shqiptar ...

Read More »

“Grup i strukturuar”! Meta me Blushin e tij vazhdon të deliroi edhe kur e grushtojnë ndërkombëtarët: Drejtojuni vetë Venecias!

Zëdhënësi i Presidentit Ilir Meta, Tedi Blushi, ka reaguar sërish pas deklaratave të ndërkombëtarëve në Tiranë se Shqipëria duhet t’i drejtohet Komisionit të Venecias për zgjidhjen e ngërçit në ngritjen e Gjykatës Kushtetuese. Përmes një mesazhi në “Facebook”, zëdhënësi i ...

Read More »