LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 4)

Kryesore

Antimafia italiane nxjerr bllof Bashën e LSI-në: Policia shqiptare e ndali vetë kokainën që vinte nga Kolumbia, pa ndihmën e Italisë

Prokurori Kombëtar i Antimafias dhe Antiterrorizmit, Federico Cafiero de Raho, ka reaguar pas operacionit për sekuestrimin e 613 kg kokaine që vinte nga Kolumbia. Ai nënvizon se ky operacion është zhvilluar vetëm nga policia shqiptare, pa ndihmën italiane. Deklarata e ...

Read More »

Meta pronari i vërtetë i 613 kg kokainë të kapur në Durrës, ministri i LSI Panariti i dha “Arbri Garden” grantin 264 mijë USD. Pronari, i afërm i Agron Kuliçit

Ilir Meta i lidhur me kompaninë “Arbi Garden” që iu bllokuan dhe sekustruan sot mbi 613 kilogramë kokainë në Portin e Durrësit. Madje mësohet se është pronari i vërtetë i kësaj sasie droge bashkë dhe me njerëzit e Sali Berishës. ...

Read More »

Media ndërkombëtare i bën jehonë sekuestrimit të drogës në Shqipëri

Media ndërkombëtare, sidomos ajo amerikane, dhe agjenci prestigjioze lajmesh, i kanë kushtuar një vend të rëndësishëm sekuestrimit të një sasie të madhe kokaine, me origjinë nga Kolumbia, nga autoritetet shqiptare. Gazeta të njohura si ”Washington Post” dhe ”New York Times” ...

Read More »

Mediat amerikane: Kokaina kolumbiane kapet në Shqipëri, qeveria godet drogën

Mediat e huaja, kryesisht ato amerikane i kanë kushtuar hapësirë në faqet e tyre kapjes së sasisë rekord prej 613 kg kokainë në Shqipëri. “Associated Press”, “Fox News”, “Washington Post” etj kanë shkruar se policia shqiptare ka kapur një sasi ...

Read More »

Kodi sekret i shoferit të kamionit ku u gjetën 613 kg kokainë: “I çoj miell partizanëve”

Personi që shikoni në fotot e mëposhtme është Armando Pezaku, personi që drejtonte kamionin ku u kapën 613 kilogramë kokainë në portin e Durrësit. Kamioni i cili ai drejtonte ishte i mbushur me banane, dhe poshtë tyre fshihej sasia rekord ...

Read More »

“The Guardian”: Tirana, qyteti miqësor ndaj fëmijëve

Imagjinoni sikur jeni një fëmijë 10-vjeçar. Jetoni në një qytet mesatar për nga madhësia dhe dëshironi të vizitoni shokun e ngushtë, i cili është vetëm pesë minuta larg më këmbë. I vetmi problem është rruga e madhe e rrezikshme që të ...

Read More »

Haklajt nuk e duan të vdekur Berishën, por të gjallë që sipas Kanunit të tregojë pse urdhëroi shuarjen e fisit të tyre. E pritën më 17 janar në Kosovë

Haklajt nuk kanë besim te drejtësia, kjo duket fare qartë. Ata që kanë mbetur nga fisi i Haklajve, nuk kanë bërë asnjë denoncim tek organet ligjzbatuese për akuzat ndaj Berishës. I cili ka vrarë dhe shuar gati tërë fisin e ...

Read More »

FA shpëtojnë nënën e sëmurë të dy fëmijëve, Rama: Heronjtë e ditës, krenar për ju!

Kryeministri Edi Rama ka postuar në faqen e tij në facebook, ai i ka cilësuar ato si heronj të ditës. Forcat e Armatosua i kanë shkuar në ndihme një gruaje 38- vjeçare në ndihme, gruaje kishte temperaturë të larë dhe për ...

Read More »

Ne, lehësit dhe Kryelehësi!

Nga Anri Bala Mbaj mend mirë, kur isha  fëmijë, se për mik kisha gjithmonë një kone të vogël, të cilën me keqardhje, me kalimin e muajve, mu desh ta largoja… vetëm se lehte shumë! Mua nuk më bezdiste shumë… por ...

Read More »

Deputeti i PD i kthehet Berishës: Meçollari spiun? Di që është trajnuar nga amerikanët

Ish-Shefi i Shtabit të Përgjithshëm, Xhemal Gjunkshi, aktualisht deputet i Partisë Demokratike, vlerësoi përgatitjen ushtarake të Artur Meçollarit të trajnuar nga Shtetet e Bashkuara të Amerikës. Gjunkshi tha për “Panorama” se kur ishte në krye të Shtabit të Përgjithshëm të Forcave të ...

Read More »