LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 40)

Kryesore

Nuk ka qetësi, sërish lëkundje të forta tërmeti. Ja sa ishte magnituda

Sërish lëkundje e fortë tërmeti në vend. Sipas të dhënave nga Qendra Sizmologjike Mesdhetare Europiane, tërmeti ka qenë në detin Adriatik, 2 km në Juglindje të Durrësit me një magnitudë relativisht të lartë prej 4.9 të shkallës Rihter. Tërmeti është ...

Read More »

Mbledhja e jashtëzakonshme e qeverisë për tërmetet, Rama merr vendimin e papritur

Mbledhja e qeverisë e programuar për marrjen e masave për përballimin e tërmeteve është shtyrë nesër në orën 11:00. Edhe pse u paralajmërua se në orën 23:30 do të mblidhej qeveria në selinë e kryeministrisë, takimi mes ministrave është lënë ...

Read More »

Tahiri: Gabimi im pse fola se në cilën përmasë mbillej k.anabisi në Shqipëri nga Sali Berisha, për ministër që v.rau 4 qytetarë në bulevard, ministër që la 28 të v.dekur në Gërdec

Gjatë konferencësh për shtyp Saimir Tahiri foli edhe për ‘gabimin e tij të madh’, që sipas tij është fakti se tha të vërtetën, duke treguar, se në cilat përmasa po mbidhej k.anabisi në Shqipëri dhe luftën që ai kishte nisur. ...

Read More »

A është larguar rreziku i tërmetit që shkundi vendin? Sizmiologu jep alarmin

Sizmiologu Rrapo Ormeni tha se në orët në vazhdim mund të ketë sërish lëkundje tërmeti në vend, por me një mangnitudë më të ulët se dy lëkundjet e para që u ndjenë në të gjithë vendin. “Ky është një tërmet ...

Read More »

Çfarë shkruajnë mediat e huaja për t.merrin e sotëm në Shqipëri?!

Tërmeti i fuqishëm 5.8 ballë që ra sot në Shqipëri ka zënë vend dhe në shtypin botëror. Reuters, Daily Express, Global Neës, Business Line, e shumë të tjerë i dhanë hapësirë tërmetit të fuqishëm që shkaktoi dëme të mëdha materiale ...

Read More »

Tërmeti shkaktoi dëme të mëdha e panik! Si duhet të veproni në raste të lëkundjeve të forta?!

Tërmeti që goditi vendin tonë ditën e sotme ka shkaktuar të lënduar, panik te qytetarët si dhe dëme të mëdha materiale. Sipas IGJEUM-it, tërmeti me magnitudë 5.8 Rihter dhe intensitet mbi 7.5 ballë, i lokalizuar 30 km në veri të ...

Read More »

VIDEO / Po jepte lajmet, tërmeti tmerron live gazetaren shqiptare, pamjet po çmendin internetin

Gazetarja shqiptare është tmerruar në momentin që tërmeti i fuqishëm ka tronditur të gjithë Shqipërinë. Siç shihet edhe në videon e mëposhtme, gazetarja Besmira Palushaj po jepte edicionin e lajmeve në “Ora News”, në momentin që i gjithë vendi u ...

Read More »

A është ky tërmeti apokaliptik që parashikoi “Baba Meta”?! Ja çfarë thotë…

Ilir Meta ka nxitur për të mbërritur në Durrës, ku dhe ishte epiqendra e tërmetit që tronditi vendin. I pyetur nëse ky ishte tërmeti apokaliptik që parashikoi pak kohë më parë, “Baba Meta” ka zgjedhur të mos përgjigjet, duke bërë ...

Read More »

Më i forti në 30 vite: Ja çfarë bën Facebook pas tërmetit në Shqipëri!

Pas tërmetit në Shqipëri, Facebook krijoi një grup ku i kërkonte përdoruesve të tregonin nëse janë të sigurtë. Butonat që ofrohen janë “I’m safe” (Jam i sigurtë) dhe “Doesn’t Apply to Me” (Mos e apliko tek unë). Shumë përdorues nuk ...

Read More »

Pas tërmetit të fuqishëm të burgosurit në panik: “Hapini dyert, na nxirrni jashtë, do vdesim këtu!”

Panikun e lëkundjeve të tërmetit që prekën Shqipërinë ditën e sotme i kanë kaluar me panik edhe ata që ndodhen pas hekurave. Të dënuarit sapo kanë ndjerë tërmetin kanë filluar të bëjnë revoltë, të bërtasin dhe të kërkojnë nga rojet ...

Read More »