LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 49)

Kryesore

Emisioni investigativ italian “Le Iene” nuk ndalet, i bën apelin e fortë kryeministrit dhe ministrit të Jashtëm për Alvinin 11-vjeçar në kampin e ISIS

Emisioni investigativ italian “Le Iene” ka bërë sërish apel për shpëtimin e Alvinit të vogël, 11-vjeçarit shqiptar që ndodhet në Siri i vetëm, historia e të cilit ka bërë xhiron e mediave këto ditë. “Babai Afrim u detyrua të linte ...

Read More »

Zyrtari amerikan kërkon ‘llogari’ për SPAK-un: E dimë që keni presione, por do u mbrojmë! Ibrahimi: Formula e re 8+2

Zv. Ndihmës sekretari i Shtetit në SHBA, Jorgan K. Andrews i shoqëruar nga e ngarkuara me punë e Amerikës në Shqipëri, Leyla Moses- Ones dhe dy ekspertë të misionit të OPDAT, Julie Craven dhe Michelle Lakomy zhvilluan një takim me ...

Read More »

Këshilli i Lartë Gjyqësor ‘fundos’ Theodhori Sollakun, zbardhet shkaku se pse u përjashtua nga gara 

Nga 22 kandidatë KLGJ konfirmoi 8, duke lënë jashtë edhe Theodhori Sollakun i cili nuk do të vazhdojë garën për në Gjykatën e Lartë. Mësohet se ky vendim për skualifikim është marrë ditën e djeshme nga Këshilli i Lartë Gjyqësor. ...

Read More »

Ish-ministri i Jashtëm grek, Kotzias: Macron, përgjegjës për çdo zhvillim të pakëndshëm në Ballkan

Ish-ministri i punëve të jashtme të Greqisë, Nikos Kotzias ta se Presidenti francez Emanuel Macron do të jetë përgjegjësi i vetëm për çdo zhvillim të pakëndshëm në rajon pas refuzimit të çeljes së negociatave dhe vetos nga ana e tij, ...

Read More »

Rama publikon vlerësimin e Komisionit Europian: Të parët në rajon!

Kryeministri Edi Rama ka publikuar një vlerësim të dhënë për vendin tonë, nga Komisioni Europian. “Me këtë vlerësim të Shqipërisë nga Komisioni Europian për Qeverisjen Elektronike në 2019, ju uroj një ditë të mbarë”, shkruan Rama. Në vlerësim thuhet se ...

Read More »

Zyrtari amerikan kërkon ‘llogari’ për SPAK-un: E dimë që keni presione, por do u mbrojmë! Ibrahimi: Formula e re 8+2

Zv. Ndihmës sekretari i Shtetit në SHBA, Jorgan K. Andrews i shoqëruar nga e ngarkuara me punë e Amerikës në Shqipëri, Leyla Moses- Ones dhe dy ekspertë të misionit të OPDAT, Julie Craven dhe Michelle Lakomy zhvilluan një takim me ...

Read More »

Hashim Thaçi: Azem Hajdari shantazhonte Berishën për dy marrëveshjet që arriti me Millosheviçin

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka zbërthyer të gjitha prapaskenat që ndodhnin me politikën, gjatë kohës kur u zhduk Remzi Hoxha. Ai lëshon akuza të forta ndaj ish – presidentit të asaj kohe, Sali Berisha. “Sipas Aliut, dhe dëshmisë që ...

Read More »

Raporte të “manipuluara” të KE-së për Shqipërinë?! Soreca rrëzon opozitën e rrugës duke e akuzuar si “lehse”

Ambasadori i BE-së, Luigi Soreca, tha përballë gazetarit Carlo Bollino se raportet teknike të Komisionit Evropian për gjendjen në Shqipëri, janë objektive, dhe jo siç opozita shqiptare akuzon. Carlo Bollino: Opozita thotë se raportet teknike të Komisionit Evropian zbukurojnë realitetin, ...

Read More »

Aleksis Cipras sulmon rëndë BE për negociatat: “Shpresoj që ta kuptojë gabimin historik!”

“Ajo që bëri Bashkimi Evropian është e padrejtë dhe shpresoj që së shpejti të kuptojë se ka bërë një gabim historik, kështu ka deklaruar lideri i SYRIZA-s dhe ish-kryeministri grek, Aleksis Cipras në intervistën për TV Krit. Ai foli për ...

Read More »

Ilir Metës i përplasen në fytyrë skandalet e rënda pas fotos me nobelisten e akuzuar për genocid: “Me këtë të fundit bëre gafë të madhe!”

Ilir Meta është takuar në Japoni me Nobelisten e Paqes dhe politikanen e Burmës (Myanmar), Aung San Suu Kyi në arrati. Në një postim në Facebook, Presidenti Meta shktuan: “ishte kënaqësi të takoja sot Nobelisten e Paqes të mirënjohur, Aung ...

Read More »