Home . Kryesore (page 5)

Kryesore

Zbardhet lista: 48 gjyqtarë e prokurorë futen në skanerin e vetingut, nga emrat që u bllokoi vizën SHBA, te të kallëzuarit për fshehje pasurie

Vetingu në sistemin e drejtësisë duket se po ecën me ritme të shpejta, pavarësisht përplasjeve politike. Teksa vëmendja është përqendruar te Gjykata Kushtetuese, Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka përcaktuar dje listën e radhës të gjyqtarëve dhe të prokurorëve që ...

Read More »

“Mirmëngjes me lajmin e bukur”! Kryeministri Rama nxjerr videon dhe tregon realizimin e premtimit të madh

Kryeministri Edi Rama e ka nisur ditën e sotme duke na treguar se 30,067 bebe kanë përfituar bonusin që nga 1 janari kur VKM-ja hyri në fuqi, deri në fund të muajit tetor. ‘MIRËMËNGJES dhe me lajmin e bukur të ...

Read More »

“Sorkadhet e trembura”, historitë e dashurive të Kadaresë tashmë në një film ruso-shqiptarë

Historitë e dashurive shqiptaro-ruse të shkruara nga shkrimtari i madh Ismail Kadare, do të vijnë në një film të jashtëzakonshëm nën regjinë e Juri Arabov. Bëhet fjalë për histori të jetuara, të ndjera e të rrëfyera për të gjithë në ...

Read More »

Ngërçi me Kushtetuesen “trimëron” Metën: Mund edhe ta bllokoja fare procesin (Video)

E ndërsa listoi kundërshtitë që kishte për procesin e zgjedhjes së anëtarëve të Kushtetues, Meta tha se edhe mund të bllokonte sistemin, por vendosi të mos e bënte një gjë të tillë. “Parlamenti e shty në kohë vendimmarrjen për të ...

Read More »

Ashtu si Muçi edhe Marsida e akuzuar për korrupsion! Arta Marku dhe Ardian Dvorani: Marsida Xheferllari pa reputacion për të qenë në Kushtetuese, por për Metën ështe… e shkëlqyer

Kryetari i Këshillit të Emërimeve në Drejtësisë Ardian Dvorani si dhe anëtarja Arta Marku kanë shprehur një mendim ndryshe sa i takon vlerësimit lidhur me integritetin moral dhe etik të Marsida Xhaferllarit, kandidate për anëtare e Gjykatës Kushtetuese, sot e ...

Read More »

“Lëndohet” Lindita, ‘milionerja’ e Astirit? Shtrohet në spital për show-n e Bashës (Video)

Përveç incidenteve ditën e sotme te zona e Astirit gjatë aksionit të IKMT-së kanë tërhequr vëmendjen momentet e dyshimta të lëvizjes së banorëve. Rasti konkret bën fjalë për njërën nga banoret, banesa e së cilës u prek nga projekti i ...

Read More »

Cikalleshi: Reja ka futur frymë pozitive/ Panuçi… Ku është ai tani

Sokol Cikalleshi i pyetur nga gazetarët për gjëndjen e tij fizike dhe për momentet që po kalon ekipi i Kombëtares. Ai pergjigjet se situata është shumë e mirë, vijmë nga një fitore në Moldavi e përfaqësim i mirë në Turqi. ...

Read More »

Nuk kam akoma një burrë, por as gruaja jote nuk ka… Mira Kazhani i kthehet keq Julian Dedës

Një shkrim i gazetares Mira Kazhani për protestën e Astirit, ka shkaktuar debat mes saj dhe aktorit Julian Deda. “Në kauzë dhe në formë dështoi duke ngjallur antipati tek qytetarët e tjerë. Një fotografi e Shqipërisë 30-vjeçare të keqpërdorur. Dhe ...

Read More »

“Shpërthen” Patric Viera: Granit Xhaka meriton më shumë respekt

Granit Xhaka nuk po kalon një moment të mirë te Arsenali. Mesfushori shqiptar reagoi ashpër pas fishkëllimave të tifozëve dhe për këtë arsye trajneri Emery i hoqi shiritin e kapitenit dhe prej 4 ndeshjesh nuk grumbullohet në sfidat e Arsenalit. ...

Read More »

Kreu i delegacionit të PE-së mesazh të fortë Bashës dhe Kryemadhit për mashtrimet me “mos hapjen” e negociatave

Kryetari i ri i Delegacionit të Parlamentit Europian në komitetin e Stabilizim Asocimit BE- Shqipëri, Manolis Kefalogiannis u shpreh se vendimi për negociatat për Tiranën dhe Shkupin do të diskutohet sërish në maj ku shpreson se Franca do të ndryshojë ...

Read More »