LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 50)

Kryesore

FOTO/ Berisha status për vendimin e Tahirit, juristi Romeo Kara nuk i kursen akuzat: Kur do bëhesh burrë sa Tahiri…!

Sali Berisha ka reaguar përmes një statusi, menjëherë pas vendimit të Gjykatës së K.rimeve të Rënda, për ish ministrin Tahiri, duke e cilësuar vendimin si të turpshëm. I menjëhershëm ka qenë dhe reagimi i juristit Romeo Kara, i cili e ...

Read More »

FOTO/ Çeta e Indinjuar e Lazaratit që bërtet: Pastroni k.rimin që bekuam vetë

Vendimin e Gjykatës së K.rimeve të Rënda për dënimin e ish-ministrit Tahiri, nuk është pritur mirë nga ish-kryeministri Sali Berisha, i cili nuk ka nguruar të bëj dhe një status në rrjetin social Facebook, me titull: “Mafia nuk e dënon ...

Read More »

“Duhet të qepin gojët lërini p*rdhët me agjentë”! U shoftë ajo politikë që urdhëron burgosjen e kundërshtarit!

Ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani ka reaguar për vendimin e Krimeve të Rënda për ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahirin. Në një postim në Facebook, Manjani shkruan se nuk kishte asnjë dyshim se akuza penale për trafik e korrupsion, do binte ...

Read More »

Në janar të gjitha pronat e politikanëve në skaner: Meta-Berisha më të rrezikuarit e reformës, zotërojnë dhjetra milionë euro pasuri,

Struktura e Posaçme Antikorrupsion duket se do të ketë shumë punë me pushtetarët shqiptarë. Janë të shumtë ata që mbrohen duke thënë se nuk kanë kryer asnjë aferë apo se nuk ka prova për emra të caktuar. Por ka një ...

Read More »

Amerikanët detyrojnë gjykatën të dënojë Saimir Tahirin me 5 vite b.urg

Gjykata e Krimeve të Rënda ka dënuar me 5 vite burg ish-ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri, por që do konvertohen në shërbim prove. Pas një seance gjyqësore maratonë, e cila nisi në orët e para të mëngjesit dhe përfundoi rreth ...

Read More »

“Po ça bën kot, gërr-gërr-gërr”, plas sherri në emision ‘live’: Anila Basha turpëron publikisht reporteren e Llallës… Klodiana Lalën

Gazetaret Anila Basha dhe Klodiana Lana janë përplasur mbrëmjen e së enjtes në “Opinion”, teksa komentonin vendimin e Gjykatës së Krimeve të Rënda për ish-Ministrin e Brendshëm Saimir Tahiri. Debati: Blendi Fevziu: Më 19 Tetor Prokuroria e Krimeve të Rënda ...

Read More »

Çfarë pritet më tej? Fitoi apo humbi Tahiri?!

Mbrëmjen e sotme Gjykata e Krimeve të Rënda, shkalla e parë e saj, dha vendimin për ish ministrin e Brendshëm, Saimir Tahiri. Por, përtej asaj që dukej si një surprizë, në qarqet mediatike, por dhe publikisht, qarkulloi një fakt, apo ...

Read More »

A mund të rikthehet Tahiri në poste politike? Zbuloni çfarë vendosi Gjykata sonte

3 vite shërbim prove caktoi Gjykata e Krimeve të Rënda për Saimir Tahirin, ish-ministër i Brendshëm, duke rikualifikuar akuzën në “shpërdorim detyre”. Por ndonëse i shpëtoi qelisë, ku Prokuroria e Krimeve të Rënda kërkoi ta dërgonte për tre akuza të ...

Read More »

“Të gjitha janë të lidhura me njëra-tjetrën”, Spartak Ngjela del me bindje të plotë dhe jep lajmin e shumëpritur

Teksa Bundestagu gjerman pritet të bëjë publik vendimin e tij për hapjen e negociatave të Shqipërisë me 26 shtator dhe në horizont tashmë kanë dalë 9 kushte nga Gjermania, Spartak Ngjela është optimist. Spartak Ngjela shkruan: “Të gjitha janë të ...

Read More »

Mesazh në FB nga përkrahësit e Saimir Tahirit: Mafja politike do të çmontohet totalisht!

Gjykata e krimeve të rënda rrëzon 3 akuzat e rënda dhe megjithatë e ka dënuar për shpërdorim detyre me 3.5 vite burg që konvertohet në sherbim prove pra Saimir Tahiri nuk do të bëje asnjë ditë burg! Të gjitha shpifjet ...

Read More »