LAJMI I FUNDIT
Home . Kryesore (page 51)

Kryesore

Tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, kush është 16-vjeçarja shqiptare që mbajti fjalim në PE dhe çfarë tha para ministrave europianë (VIDEO)

Disa ditë më parë një 16-vjeçare shqiptare na bëri të gjithëve krenarë teksa mbajti një fjalim tepër dinjitoz në Parlamentin Europian. Është fjala për Rea Sylejmanin nga Kosova, e cila paraqiti problemet për dhunën dhe diskriminim gjinor përpara të gjithë ...

Read More »

Reagon Lleshaj për protestën te Astiri: PD iu rikthye vesit të vjetër, u fshehën pas grave dhe fëmijëve

Në lidhje me protestën e ditës së sotme të zhvilluar nga banorët e Astirit që më pas duke u nxitur nga kryetari i Partisë Demokratike, Lulzim Basha përfundoi me bllokimin e rrugës dhe me shoqërimin e ish deputetit Klevis Balliu ...

Read More »

PS rezolutë në Kuvend kundër ndërhyrjes së huaj elektorale dhe Fake News: Rast me kompani guackë ruse, lidhja me Lulzim Bashën

Partia Socialiste ka njoftuar hartimin e një rezolute në Kuvendin e Shqipërisë që do të shërbejë kundër ndërhyrjes elektorale të huaj dhe Fake News. Njoftimin e ka bërë të ditur Kryetari i Grupit Parlamentar të Partisë Socialiste i cili ka ...

Read More »

Më në fund policia shoqëron shkaktarin e bllokimit të rrugës Klevis Balliu, por jo organizatorin Lulzim Basha (Video)

Lulzim Basha me të mbërritur te ‘Astiri’ u ka dalë përpara makinave duke bllokuar rrugën. Një veprim i tillë ka gjetur edhe mbështetjen e banorëve të cilët e kanë përshëndetur me fishkëllima dhe brohoritje në kor “Basha, Basha”, por çuditrish ...

Read More »

Besim Hajdarmataj del të hënën para Vettingut: Ja superpasuria që duhet të justifikojë!

Ish-drejtuesi i Prokurorisë së Krimeve të Rënda, Besim Hajdarmataj do të përballet të hënën më 14 tetor me Komisionin e Pavarur të Kualifikimit. Vetingu për prokurorin Hajdarmataj po kryhet nga trupa gjyqësore e përbërë nga Brunilda Bekteshi, Roland Ilia dhe ...

Read More »

Ministri gjerman jep alarmin për BE-në e çoroiditur: Ju tregoj çfarë ndodh nëse refuzojmë Tiranën dhe Shkupin

Ministri gjerman i Shtetit për Europën, Michael Roth, deklaroi për gazetën gjermane ”Welt am Sonntag” se Bashkimi Europian duhet të mbajë premtimin për hapjen e negociatave me Shqipërinë dhe Maqedoninë e Veriut, pasi dy vendet kanë kryer detyrat e kërkuara ...

Read More »

Lulzimi, fajtori kryesori për gjendjen e protestueseve të Astirit që nuk i legalizoi kurrë, sot tallet me ta duke mashtruar: I shtyn në rrezik…të shkelin ligjin

Sot pasdite, banorët e Unazës së Re kanë paralajmëruar një tjetër protestë kundër prishjes së banesave të tyre. Partia Demokratike denoncon praninë e forcave të shumta të policisë te zona e “Unazës së Re”. Kësaj proteste të banorëve ka premtuar ...

Read More »

“Janë të interesuara vetëm për ”politikën” e ditës dhe për lajmin e keq”, kryeministri Rama publikon pamjet, jep mesazhin e fortë

Rreth 160.000 rasat peshku u hodhën në liqenin e Fierzës, Kukës, pasi në shtator qeveria e shpalli këtë liqen, hapësirë ujore me interes për peshkimin, si zonë bashkëmenaxhuese peshkimi. Kryeministri Rama ka ‘thumbuar’ mediat duke u shprehur se nuk po ...

Read More »

Futbollist-shtangistit të “5 Shtatorit” Ilir Metës i del situata nga kontrolli: Ja si e pret “rezultatin” e votimeve! Qytetarët e tallin dhe e paralajmërojnë…

Presidenti, Ilir Meta pasi ç’dekretoi zgjedhjet e 30 Qershorit, caktoi një tjetër datë që shqiptarët të vononin. Kjo datë sipas tij ishte pikërisht dita e sotme, 13 tetor 2019. Por, i vetmi eveniment që po zhvillohet në Shqipëri, është maratona ...

Read More »

Fotot që po qarkullojnë me shpejtësi në internet: Plas gallata me Ilir Metën!

Edhe pse e diela e 13 tetorit ishte caktuar nga Presidenti Meta si datë për zhvillimin e zgjedhjeve lokale pas anulimit të 30 qershorit, institucionet dhe politika heshtën. Këtë të diel edhe vetë kreu i Shtetit zgjodhi të merret me ...

Read More »